Jump to content
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

Sign in to follow this  
M_jak_Marcin

Sterowanie ogrzewaniem

Recommended Posts

Witam

Czy ktoś z szanownych forumowiczów przerabiał już temat sterowania ogrzewaniem za pomocą Xiaomi Home, chodzi mi dokładnie o sterowanie kotłem gazowym a nie chciałbym innego rozwiązania poza Mi Home (już działającym).

Pozdrawiam

Marcin

Wszystko zależy jaki masz kocioł, a dokładniej czy jest w nim zwora do sterowania pracą.

Czyli jak masz jakieś sterowanie wywalasz, bierzesz gniazdko i montujesz dodatkowy przekaźnik aby sterować zworą beznapięciowo.

Do tego termometry i scena do sterowania gniazdkiem. Można też dołożyć czujniki okien.

Ale jest minus, padnie serwer nie masz ogrzewania. Jak padnie na załączonym to kocioł może się zagotować.

Nie wiem czy nie lepszym rozwiązaniem nie są elektrozawory i sterowanie przepływem wody w poszczególnych pomieszczeniach na podstawie czujników temperatur. W tedy możesz wykorzystać ze jak okno jest otwarte powyżej minut to wyłącz grzanie w pomieszczeniu.

Dziękuję za odpowiedz, ale nie o takie rozwiązanie podpytywałem, było by to rozwiązanie droższe od pieniędzy :)

Są na rynku takie sterowniki WIFI (program tygodniowy z czujnikami temp) za kilka setek, ale myślałem że będę miał to w jednej aplikacji MI HOME.

Dzięki jeszcze raz, pozdrawiam

Marcin

Aktualnie z tego co wiem to nie ma dedykowanego sterowania od Xiaomi.

Dzień dobry

Używam czujnika temperatury i sterowanie  podczerwienią ( https://www.youtube.com/watch?reload=9&v=uI2EFviXEig) - do grzania klimą.  Nie wiem, w jakim interwale czasowym czujnik wysyła temperaturę, ale działa to różnie, ze wskazaniem na w miarę dobrze. Mam ustawione, że jak temp, spadnie poniżej 21 stopni, to klima ma wejść w tryb ogrzewania na 23 stopnie.  Potrafi NIE zadziałać i nic nie robi, a w mieszkaniu zimno.  Zauważyłem, że jak czujnik wsadzę do lodówki, to zaraz wszystko startuje - jakby, był uczulony na gwałtowną zmianę temperatury, a taka powolna - sporadycznie, była mu obojętna... Także, z czujnikami to bym uważał :)  Chyba, że mój jakiś dziwny...