Jump to content
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

Sign in to follow this  
lukas_j2

Czas działania stratos 3 w trybie normal i ultra.

Recommended Posts

Pewnie jeszcze za  wcześnie na zbieranie dokładnych statystyk, bo Stratos 3 w Polsce jest obecny od 11.11.2019+3dni przesyłka z Hiszpanii :), ale ogólnie zmieniłem Stratosa 2 na Stratosa 3 tylko skuszony obietnicą działania 2 tygodni na jednym ładowaniu. Kiedy załączyłem w pierwszy dzień tryb ultra to po 12 godzinach (w tym 9 godzin spania z zegarkiem) zeszło mi 8% baterii. Pomyślałem WTF? poprzedni stratos w tym czasie,działający w zwykłym trybie (bo przecież innego nie ma :) ) , tracił 3 max 4 procent. 

Obecnie wróciłem do trybu normal bo wydaje mi się że przy nim spada bateria tak jak w starym stratosie.

Coś mi się wydaje że ten tryb ultra ma jakiegoś 'babola'. 

Czy zaobserwowaliście podobne działanie?

Może gdzieś przeoczyłem informacje jak tarcza, i co ma być załączone/wyłączone żeby czas wydłużył się do obiecanych 14 dni.

Jak to u Was wygląda? Jeśli nie macie takiego problemu w trybie ultra to proszę o szczegóły jakiej tarczy używacie w trybie ultra (odpadają te wgrane ręcznie - przynajmniej u mnie), jakie macie ustawienia powiadomień (ja mam niewiele kalendarz/gmail/hangouts/wiadomosci i tyle)

Może to sprawa problemu z synchronizacją która gdzieś wisi i nie może się zakończyć? 

Jak ktoś ma jakiś pomysł uwagę to proszę o informację.

W moim Stratosie 2 w trakcie nocy spadało max 2-3% baterii więc wynik 9% może być lekko niepokojący. Podejrzewam, iż bateria musi się trochę "ułożyć". Jeśli po kilku pełnych ładowaniach nadal będzie słabo trzymała, to moze być kwestia niedorobionego softu, a wtedy poczekaj na aktualizację. Jeśli to dalej nie pomoże to zgłaszaj sprawę do sprzedawcy.

Juz jest lepiej. Po wczorajszym ładowaniu tym razem z kompa na USB2.0 czyli max prąd jest 500mA bateria po nocy  spadła 1% a od ładowania czyli 19 godz temu 6% (były z 2 telefony z 3 powiadomienia, sprawdzenie snu, ustawienie budzika) - i to jest wynik lepszy niż w Stratos 2

-----------

Po 2 dniach i 2godz spadło do 81%  wszystko w trybie normal. 

Jutro bieg 10km czyli pewnie dodatkowe 5-8% pójdzie na to. 

Ale jest dozo lepiej niż po 1 lądowaniu. 

Edited by lukas_j2

No właśnie jest sekundnik nawet na tarczy tej cyfrowej. Dziwne jak na tryb ultra. 

Edited by lukas_j2

Kolejne podejście do Ultra mode. Wiem już od czego zależy tarcza. W aplikacji AmazWatch jest te kilka tarczy, to właśnie wybór z aplikacji definiuje tarcze w Ultra (nie z poziomu zegarka).
Tarcze analogowe mają sekundnik, stąd w UM sekundnik. Z tarczy cyfrowych tylko jedna ma sekundnik. Aktualnie wybrałem taką bez sekundnika.

Środa:
O 20:10 przy 12% baterii przełączyłem w Ultra i podłączyłem do ładowarki. O 21:20 patrze - 100%. Bardzo szybko się naładował, około godziny, może szybciej?

21:50 - jest już 99%

22:30 98% baterii, poszedłem spać.

Czwartek

6:30 95%. Przez 8h poszło 3%. Ale przez pierwszą godzinę zeszły 2%.

08:27 ciągle trzyma te 95% . Chyba zrobię "lajfa" z % baterii;))) Najnudniejszy lajf w historii internetów.

10:50 poleciał kolejny procent - jest 94%.

15:40 pożegnałem się z kolejnym procentem - 93%

19:20 i już tylko 92%

22:30 idę spać. Ciągle 92%. Pierwsza doba zżarła 8% baterii, ale z tego pierwsze 2% zleciało w 2 godziny.

Piątek

06:30 90% - Poniedziałek: 2% przez 8h. Bez trybu samolotowego.

10:00 89%

15:20 88%

19:40 87%

Sobota

7:40 85% - znowu przez całą noc zeszło 2 procent

10:50 84%

16:30 83%

19:40 82%

Niedziela

08:00 80% po nocy

11:40 79%

16:20 78%

20:30 77%

Poniedziałek

06:30 76% po nocy. Co raz mnie tej baterii schodzi. Wczoraj przez cały dzień to tylko 3%. Patrząc dobowo to 4%

8:00 75%

12:30 74%

15:30 73%

20:30 72%

Wtorek

6:30 70% Tym razem aż 6% w ciągu doby.

11:00 69%

16:00 68%

20:00 67%

Środa

6:30 65% Tym razem jakieś 5% w ciągu doby zeszło

12:00 64%

17:00 63%

21:30 62%

Czwartek

6:30 61% Przez dobę ubyło 4%

9:00 60%

12:50 59%

15:00 Tutaj włączyłem trening - wyszło 30 minut jazdy rowerem. GPS zaskoczył w kilkanaście sekund. Ślad GPS jest uproszczony, widać jak "ścinam" zakręty. Ale był spory problem z odblokowaniem zegarka. Po naduszeniu przycisku ekran podświetlał się natychmiast, pojawiała się otwarta kłódka ale interfejs nie reagował. 2-3 razy zresetował się Lanucher (nie zegarek - trwało to ~2-3s), i w końcu zaskoczył.

15:30 57%

19:30 56%

22:00 55% bo przed spaniem znowu chciałem odblokować zegarek i to samo. Kilka resetów Lanchera i nic. Ciągle zwiechy.

22:10 54%

Piątek

6:30 53% Aż 7% ale to przez problemy z odblokowaniem. Teraz o 9:20 też próbuje i nic. Zwiecha. Za 2 razem ruszył, ale mocno tnie. Trochę mnie już nudzi te Ultra. Pewnie doczekam do równych 50% (pewnie dziś wieczorem) i wracam to trybu Smart.

10:30 52%

16:10 51%

21:20 50% Po 9 dniach. Już mi się znudziło, wracam do normalnego trybu. Rano było 49%

Screenshot_20191213-212206_Amazfit.jpg

Edited by adramel

Czyli podobnie jak u mnie. Na ultra mode leci szybciej bateria niż w trybie normal gdzie po 2,5 dnia miałem 72%.

W trybie ultra po 1 dniu wkurzony rezygnowałem bo było 12%/dzien gdzie dla trybu normal bylo ok 9% -10%/dzień.

Ja trzymam na normal. W tym jeden bieg 50min. Tarcza inna niż na screen (moja wyrzucona w jednym poście w innym watku) 

Screenshot_20191206_170844_com.huami.watch.hmwatchmanager.jpg

Edited by lukas_j2

No to po dzisiejszym lądowaniu zmieniam na ultra.  

Wychodzi 8 dni w trubie normal przy 2 treningach biegowych po 50min.

Wychodzi ze w tym trybie jest o 2.5 dnia lepiej niż w na wcześniejszym stratosie. 

Screenshot_20191210_163642_com.huami.watch.hmwatchmanager.jpg

Edited by lukas_j2
  • Like 1

8 dni 3godz - > 0% i dalej działa (już pół godziny), może zejdzie na minus :)

Oficjalny wynik w trybie normal 8 dni 4 godziny 

Myślę że bez biegów wyszło by 9 dni. 

IMG_20191210_183114.jpg

Edited by lukas_j2
  • Like 1

Nie muli ci interfejs po odblokowaniu? U mnie tnie strasznie i są problemy z jakąkolwiek reakcją. Opisałem to wyżej.

U mnie każde przyciśniecie to od razu reakcja (nie ma wodotrysków - brak animacji czcionki bez cieniowania). Może ustawiłeś sobie jako pierwsze wskazanie tętna i zaczyna od razu pomiar? 

Ogólnie jestem bardzo zadowolony wczoraj biegałem i zeszło 2 % z baterii na 45 min biegu (super!). Co prawda nie wiem jak w tym trybie ustawić co ma byc na tarczy podstawowej i miałem tempo chwilowe zamiast średniego i tylko 4 parametry. Coś chyba kojażę że można to z poziomu zegarka ustawić po rozpoczęciu trybu sportowego (jeszcze przed startem) potestuje przy okazji następnego biegu.

W każdym razie dziś po 5 dniach i 10 godz mam 68% - czyli spokojnie 2 tygodnie będzie działał (i tak 3-4 treningi po 50 min może nawet w to wejdą)

• Like 1

Cześć,

koledzy podpowiedzcie jak robicie że Wam tyle trzyma bo mnie jest jak na załączonym obrazku, przez noc ponad 15% baterii zeżarł.

Mam tryb normalny i włączone monitorowanie tętna. Zmieniłem tarczę z analoga na cyfrową, ale to chyba za dużo nie dało.

pozdro.

Screenshot_20191218-073938_Amazfit.jpg

Pierwszy tydzień też wydawało mi się że za. Dużo spada bateria. 

Ogólnie wyłącz niepotrzebne powiadomienia. Ja mam mail, hangout, SMS, połączenia. 

Może ladujesz ładowarka która ma min moc 2A*5V.

Wedlug nich najlepiej 0.5A*5V ( np. z USB kompa) 

Ładowarka nie ma znaczenie. Obojętnie pod co się podłączy w zegarek wchodzi 5V i 0.3A (zmierzone miernikiem).
Kabo9, a masz włączony sekundnik w ustawieniach zegarka? Preferences/Watchface ? Nawet jak tarcza w wfz nie ma grafiki sekund w 8c to i tak tarcza jest odświeżana co 1s i wtedy leci około 20% na dobę. Przy wyłączonym sekundniku jest już ~10% dobowo. 

Może i masz rację ale moja ładowarka naładować mi zegarek z 0 do 100 w 48min. Dziwne prawda? Jak podłączyłem do kompa do USB to było około 1godz i 15 min. 

Obecnie tak jak mówisz jak podłączam jest podobny czas ładowania. 

Z innej beczki jest spora aktualizacja do naszego stratosa3

W dniu 24.12.2019 o 10:20, adramel napisał:

Kabo9, a masz włączony sekundnik w ustawieniach zegarka? Preferences/Watchface ? Nawet jak tarcza w wfz nie ma grafiki sekund w 8c to i tak tarcza jest odświeżana co 1s i wtedy leci około 20% na dobę. Przy wyłączonym sekundniku jest już ~10% dobowo. 

sekundnik mam wyłaczony, tarczka jets cyfrowa,  wyłączyłem też podświetlanie przez ruch nadgarstka
jedynie co mi jeszcze zostało z prądożernych to chyba pomiar tętna w trybie ciągłym, może tez wyłączę na następny test i sprawdzę wtedy jak to będzie pobierało energię