Skocz do zawartości
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

aqara hub problem z podłączeniem


lshadow

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem niedawno Aqara hub z kilkoma akcesoriami z Aliexpresu i za nic nie mogę się do niego podłączyć. Wiem że to jest częsty problem ale przeczytałem już sporo o rozwiązaniach i nic mi nie działa. Zacząłem od zainstalowania aqara home ale od razu dostałem informację że dla ludzi z poza Chin jest inna aplikacja. Stwierdziłem że skoro mam się przełączyć na mi home to nie ma problemu i tak już ją miałem bo mam odkurzacz of Xiaomi. Aplikację ściągnąłem z gogle play-a (wersja 5.6.13) zmieniłem lokalizację na Mainland China ale nie mogę znaleźć Aqara hub-a. Próbowałem na dwóch różnych routerach, dwóch różnych komórkach ale nic nie działa. Hub po resecie błyska na żółto i coś tam gada po Chińsku na początku mimo to nie mogę go znaleźć ani automatycznym szukaniem ani manualnym. Zaktualizowałem też mi home do nowszej wersji też nie pomogło która jest chyba dostępna dla Chin (wersja 5.6.19). Macie pomysł jak się do tego podłączyć bo już cierpliwość mi się kończy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Developer

nazwa wifi swiadczy o tym, ze dostales huba ze starej serii, ktora nie miala fabrycznego wsparcia w mi home. tylko teraz masz problem, bo apka aqara przez rodo odrzuca polaczenia z EU. musisz zainstalowac na fonie jakis vpn z ip poza EU i podlaczyc bramke do apki aqara. tam zrobisz aktualizacje fw i bedziesz mogl uzywac w mi home.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzięki za informację to wiele wyjaśnia. Zastanawia mnie tylko czy po aktualizacji firmware-u będzie wszystko działało normalnie czy będę dalej musiał kombinować z VPN-em. I tak przy okazji gdzie mogę znaleźć ten mod do mi home app na androida?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dziękuję Rezmus za pomoc dawno się tak nie namęczyłem ze sprzętem ale się udało. Krótkie podsumowanie jakby ktoś miał ten sam problem. Jedyna opcja żeby dało się tego używać to zrobienie sieci vpn i podłączenie się z innego kraju przez aqara app. Wtedy trzeba zaktualizować firmware z wersji 1.2.26 w moim przypadku do najnowszej 1.6.7. Po aktualizacji firmware działa normalnie z mi home. Największy problem jest z tym vpn-em bo nie wystarczy zainstalować sobie apke z vpn na telefonie i się do niego połączyć bo standardowy routing działa tak że urządzenia podłączone do telefonu łączącego się przez vpn idą zwykłym nieszyfrowanym łączem. Na laptopie też nie działalo trzeba byłoby wpisywać tabele routingu ręcznie. Ja musiałem skonfigurować router do działania przez vpn. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...

Też mam problem z dodaniem Aqara Hub, używam androida z europejską wersją Xiaomi Home i iPhona z chińska.
Oczywiście podczas szukania Aquara HUB miga na zółto.

Android:
W Xiaomi Home szukam Aquara HUB i inicjuję wyszukiwanie urządzenia, nie połączyłem się mimo kilku prób. Następnie połączyłem się poprzez Wifi z  siecią Aqara HUB-3818 i dalej próbowałem odnaleźć urządzenie Xiaomi Home, niestety bezskutecznie.

iPhone:
Xiaomi Home wybieram Aqara HUB i mam informacje że bramka Aquara Hub wspiera HomeKit i może być sparowane w Home app.
Nie mogę przejść dalej używając zielonego przycisku następny.

Na obydwu telefonach widzę sieć Aqara HUB-3818, czy to jest starszy hub czy nowszy?

Edytowane przez sxc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, rezmus napisał:

masz wszystko wyzej napisane. dostales lezak magazynowy i musisz go zaktualizowac przez aqara app, wtedy bedzie mozliwosc podpienia w mi home. teraz aqara app wspiera juz rodo, wiec po polaczeniu bedziesz mogl normalnie zrobic aktualizacje.

Chodzi o "Aqara Home" https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lumiunited.aqarahome&hl=pl?
Jak mogę sprawdzić przed zakupem bym nie dostał starszej wersji?
Czy starsza wersja różni się tylko firmwarem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rezmus, dzięki za chęć pomocy!
W Agara Home Iphone na początku miałem region „Other Region” i nie było updatu dla Aqara Hub.

Po zmianie regionu na „Europe” pojawiła się możliwość wykonania  update na 1.9.1
Zaktualizowałem i dostałem potwierdzenie o wykonaniu aktualizacji. Więc pełen nadziei robię restart Huba i próbuję odszukać za pomocą Xiaomi Home z androidem, niestety bez skutecznie, szukałem w regionie Europejskim i Chińskim.

Wracam do aqara Home iPhone i znowu mam możliwość aktualizacji z 1.6.6 do 19.1, więc robię to.
Po kilku próbach aktualizacji z informacją ze udało się dokonać aktualizacji z automatycznym restarcie Huba, sprawdzam wersję oprogramowania i znowu ten sam komunikat że mam 1.6.8 i mogę zaktualizować do 1.9.1.

Po zmianie Regionu na Chiński nie udało się połączyć zatrzymało się na Binding i błąd w połączeniu.
Po zmianie na United State jest info że mam 1.91.
Po zalogowaniu się powrotem na wersji EU znowu jest możliwość updatu z 1.6.6 do 19.1

To wszystko jest dziwne, jeśli zakupię Aquara Hub EU np. https://allegro.pl/oferta/hub-aqara-centrala-gateway-zigbee-smart-home-eu-8927367170 to powinienem pozbyć się problemu i będzie działać Xiaomi Home w regionie EU?

Ostatnia próba na androidzie z https://apkpure.com/pl/aqara-home/com.lumiunited.aqarahome
Po podłączaniu w regionie w „Other Region” widzę 1.9.1 i już taka informacją zostaje, restartuję Hub i próbuję połączyć przez Xioami Home w regionie EU na android niestety bezskutecznie. Wiadomo, wersja Chińska działa z chińskim serwerem :(

Po przejściu na region chiński mogę podłączyć super, ale ja potrzebuję się połączyć z wersją EU bo używam Xiaomi S50 i on tylko działa w EU.
Czy używacie wersji RU Xioami Home która podobno działa ze wszystkimi urządzeniami, pytanie czy to jest bezpieczne i macie sprawdzony link?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Developer

sensory zigbee nie maja regionalizacji, ogranicza cie jedynie lista urzadzen na danym regionie (do sprawdzenia w mi home podczas dodawania urzadzen). jesli chodzi o urzadzenia wifi to ogranicza cie ta sama lista i tu wystepuja czesto wersje global/cn.

Edytowane przez rezmus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 9 miesięcy później...
  • 10 miesięcy później...

Witam, 

Kupiłem bramke aqara hub S1M  i mam problem z połączeniem z aplikacją xiaomi home. Widzi ja ale nie morze połączyć z wifi, z aktualizowałem ja w aplikacji aqara ale i nadal niechce się połączyć. Co mam dalej zrobić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...

Podłączenie M1S do MH lub AH wymaga konwersji bramki. 10x click i później kolejne 2x click, więcej szczegółów znajdziesz w internecie są nawet filmy więc poszukaj. Generalnie hub przy parowaniu mówi do czego może być podłączony, czyli na którą apkę jest obecnie skonfigurowany.

Edytowane przez KristofX
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...