Jump to content
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

Buldoggg

GOTOWY PROJEKT INTELIGENTNEJ ŁAZIENKI XIAOMI (FILM)

Recommended Posts

Jestem uczulony na sziajomi, szjajomi itp, bo tam przed O nie ma żadnego I czy J. xiaOMI

W dniu 20.10.2019 o 16:34, Gravis napisał:

Jestem uczulony na sziajomi, szjajomi itp, bo tam przed O nie ma żadnego I czy J. xiaOMI

będę Pamiętać :)

• Thanks 1

Może dlatego się uczuliłem, że znajoma Chinka uczyła mnie poprawnej wymowy i teraz strasznie kole w uszy jak słyszę, jak to ludzie wymawiają ;D 

• Like 1

W dniu 19.10.2019 o 15:05, Buldoggg napisał:

gotowy i skończony projekt inteligentnej łazienki od firmy xiaomi-FILM zapraszam 

Nie rozumiem po co na siłę nazywać smart łazienką,łazienkę gdzie jest tylko czujnik ruchu i żarówki pracujące pod Mi Home. Szczoteczka,waga,perlator czy dozownik,to już lekkie naciąganie. Jedyne co mogę zrobić,to przelicytować. Zwykłe żarówki LED załączane wyłącznikiem podtynkowym Aquara,który jest sterowany czujnikiem ruchu. Piec centralnego sterowany przekaźnikiem z cewką 230V,załączany z gniazdka Zig Bee,sterowanego termometrem BT powieszonym w pokoju. Za licznikiem wody elektrozawór 230V NO,zasilany z gniazda Smart Plug ZigBee,do tego czujniki zalania pod pralką,wanną i zmywarką... ale tu już wkraczamy do mojej kuchni. W sumie mam 36 urządzeń pracujących pod Mi Home. Przyznam że na wyłączniki Aqara,trochę wydałem,ale za to mogę sterować żarówkami za 5 zł ;-) Problem puszek rozwiązałem po chińsku,czyli kupiłem na alli puszki w standardzie 86x86.

taka różnica jest pomiędzy twoimi żarówkami za 5 zł że intensywność światła zmienia mi się i nie trzeba nic robić czyli w nocy np od godziny 22 do np 5 rano światło świeci zupełnie inaczej niż pomiędzy tymi godzinami (inna intensywność światła i barwa) w nocy lepsze światło jest żółtawe za to w dzień bardziej zimne(ale nie do przesady) 

czujnik zalania mam w łazience bo lekko zmodernizowałem projekt 

jeżeli chodzisz do łazienki i światło samo się włącza/gasi/zmienia temperaturę barwową i jasność do tego dozownik mydła,automatyczna woda,waga,czujnik zalania czy szczoteczki do zębów to twoim zdaniem nie jest smart łazienka ?  

Moim nie :D masz smart urządzenia, ale nazywanie tego smart łazienką to dużo powiedziane. Na filmiku pokazałeś nam kilka urządzeń xiaomi do wyposażenia łazienki. 

• Like 1

22 godziny temu, Buldoggg napisał:

taka różnica jest pomiędzy twoimi żarówkami za 5 zł że intensywność światła zmienia mi się i nie trzeba nic robić czyli w nocy np od godziny 22 do np 5 rano światło świeci zupełnie inaczej niż pomiędzy tymi godzinami (inna intensywność światła i barwa) w nocy lepsze światło jest żółtawe za to w dzień bardziej zimne(ale nie do przesady) 

Nocne światło powiadasz? Tu masz cudeńko które zaprzęgnąłem do pracy w nocy ;-) 

xiaomi_philips_bluetooth_night_light_online.jpg

12 godzin temu, Gravis napisał:

Moim nie :D masz smart urządzenia, ale nazywanie tego smart łazienką to dużo powiedziane. Na filmiku pokazałeś nam kilka urządzeń xiaomi do wyposażenia łazienki. 

i te kilka urządzeń pokazują jak zrobić ze zwykłej łazienki,smart-macie inne wyobrażenie spoko ja mam inne.

tak na marginesie to nawet domy inteligentne za xxx kasy też posiadają po kilka urządzeń na dane pomieszczenie :) w jednym pomieszczeniu mniej urządzeń w drugim więcej.

Edited by Buldoggg

3 godziny temu, AndrzejD napisał:

Nocne światło powiadasz? Tu masz cudeńko które zaprzęgnąłem do pracy w nocy 😉

xiaomi_philips_bluetooth_night_light_online.jpg

ja nic nie muszę dotykać bo wszystko samo się zmienia i o to w tym wszystkim chodzi mam pełną kontrole czy to głosową czy przez aplikacje czy nawet przez włączniki naścienne

np w salonie mam podpięte: tv,głośniki,klimatyzator,projektor,xbox,oświetlenie(4 źródła),czujniki temperatur,magic cube itp i myślę o automatycznych roletach.