Skocz do zawartości
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Aqara + czujnik ruchu + zwykła lampa


rewolF

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, jestem nowy w temacie smart home, przyglądam się od kilku dni systemowi aqara bo wydaje się być najbardziej przyjazny pod kątem obsługi (nie trzeba być doktorem informatyki ani specem od elektroniki) oraz cenowym.

 

Zastanawia mnie czy jest możliwe następujące rozwiązanie, przy następującym sprzęcie:

- brama aqara

- czujnik ruchu

- zwykła lampa sufitowa na żarówkę gniazdo Gu10

Chciałbym aby po wykryciu ruchu, lampa się zaswiecila, ale nie chce dodatkowo korzystać z dedykowanej żarówki z kanałem komunikacyjnym wifi (bo chyba takiej nie ma na Gu10) ani nie chciałbym dodatkowo kupować wlacznikow serii aqara, chociaż zdaje sobie sprawę, że pewnie to rozwiązałoby problem. Czy jest jakaś inna możliwość?

Dlaczego nie chce włącznika aqara, ponieważ wolę mieć w całym domu jednolite włączniki, jednego producenta, a nie wyobrażam sobie inwestować w całym domu w aqara.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Niestety nic z tego.

Jak wyłączyć zasilanie włącznikiem to inaczej go nie włączysz.

Aby sterować oświetleniem byś musiał mieć włącznik Aqara, aby można było włączyć włącznikiem i czujnikiem ruchu zwykłe żarówki.

 

Są chyba żarówki Ikea GU10 z WiFi, ale aby one działały poprawnie to i tak być musiał zrezygnować z normalne włącznika, co by żarówki były ciągle zalogowane do sieci. Plus na ścianę włączniki bezprzewodowy.

 

Jest jeszcze możliwość DIY - Supla.

Pod włącznik dajesz Zamel ROW-01 (o ile masz tam fazę i zero) plus samoróbkę czujnika ruchu na WiFI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...