Jump to content
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

Sign in to follow this  
MIKO360

Polskie znaki

Recommended Posts

Wie ktoś może czy da się wgrać polskie znaki? Albo chociaż zastąpić angielskimi te irytujące znaki zapytania.

Próbowałeś apki Notify & Fitness for Amazfit? Ponoć zastąpienie nią oryginalnej apki pomogło z znakami greckimi

• Like 1

On 10/11/2019 at 4:32 AM, chudybws said:

Próbowałeś apki Notify & Fitness for Amazfit? Ponoć zastąpienie nią oryginalnej apki pomogło z znakami greckimi

A ta aplikacja nie działa przypadkiem wyłącznie z Mi Bandami? Chodzi mi, że ona łączy się z Mi Fit. A GTR się łączy z aplikacją Amazfit

Do Mi bandów jest Notify & Fitne for Mi Band a do zegarków for Amazfit. W międzyczasie dostałem swojego GTR i faktycznie aplikacja zastępuje polskie znaki literami bez ogonków. Polskich znaków nie udało mi się uzyskać. 

Udało mi się też połączyć GTR z Mi Fit zamiast Amazfit. Instalujemy Mi Fit i się logujemy. Nie dostajemy zegarka(bo się nie da) instalujemy Amazfit i się logujemy, dodajemy zegarek i jak się połączy powinien być też połączony z Mi Fit. Wtedy odinstalowujemy Amazfit. 

Używam tak od kilku dni Mi Fit i Notifiy &Fitness for Amazfit. W Mi Fit wyłączone powiadomienia żeby się dublowały z Notifiy. W ustawieniach Notifiy trzeba włączyć Transliteracje znaków i pokazywanie treści powiadomień w danych aplikacjach. 

Czy usunięcie Amazfit jest konieczne? Bo udało mi się połączyć z Mi Fit, ale nie udaje mi się z Notify & Fitness for Mi Band :/

Bo ma być Notify & fitness for Amazfit.To inna aplikacja. 

Usuwanie Amazfit nie jest konieczne.

• Thanks 1

Jest ponoć metoda wgrania fontów za pomocą Notify&Fitnes for Amazfit ale wiąże się to z wgraniem firmware. Mi pomimo licznych prób nie udało się a coraz trudniej było wgrać oryginalny firmware, w obie by nie uceglić zegarka odpuściłem sobie. Instrukcja jest tu:

https://itechnews.gr/2019/10/amazfit-gtr-global-deite-pos-mporoyn-oloi-pia/?fbclid=IwAR33f8-RAKu0m0yOqnETf2cDUrtZhEujzYzc1LHvcdSB1SIenrj6C2Pq59I

Edited by Jaca

Szkoda, że nie pojawia się nowy firmware z polskim językiem. Ogólnie to próbowałem metody połączenia Amazfita z Notify&Fitness i wymuszenie transliteracji - i nawet to działało przez jeden dzień choć nie do końca precyzyjnie. Otóż o ile faktycznie sama treść wyświetlała się poprawnie tzn. tam gdzie były polskie ogonki zostały zamieniane na ich globalne odpowiedniki czyli ę na e, ą na a itd. Problem był tylko w miejscu, gdzie np. pojawiała się nazwa kontaktu - tu zawsze wyświetlane były znaki zapytania zamiast polskich znaków. Czy ma ktoś jakieś sprawdzone ustawienia Amazfita i N&F które działają? Najlepiej zrzuty ekranu z ustawionymi odpowiednimi funkcjami. Mam wrażenie, że coś namieszałem w ustawieniach i dlatego nie wyświetla się tak jak powinno. Dodam, że mam też MiFita 4 i tam język polski i polskie znaki są obsługiwane bez problemu. Szkoda, że w droższym i bardziej "profesjonalnym" zegarku nie udało się tego zrobić. GTR jest fajnym zegarkiem i w sumie gdyby miał taki firmware jak MiFit 4 (chodzi o funkcje i obsługę polskiego języka i ogonków) to byłby dla mnie zegarkiem idealnym - fajnie wyglądający na ręku, a jednocześnie nieprzeładowany niepotrzebnymi funkcjami (które zresztą można sobie dostosować do własnych preferencji) i sprawdzający się w podstawowych zadaniach (czyli powiadomienia, puls, kroki, budzik, sterowanie muzyką, pogoda) - czego chcieć więcej? No w sumie to tylko polskiego języka :)

dzięki. Czy ktoś już próbował wgrywać do oprogramowanie z linku który tu się w tym wątku pojawił (odnośnie języka greckiego)? Nie ukrywam, że mnie korci, bo te znaki zapytania w miejscu polskich liter są naprawdę słabe i jeśli ten wspomniany soft mógłby pomóc wyświetlać chociaż zamienniki polskich liter to już byłoby super - nic więcej nie wymagam.

Witam

Znalazłem ciekawe forum, zrobiłem tak jak w instrukcji z linku:

https://www.miuios.cz/amazfit-gtr-obecna-diskuze-27760-1100

Lekko zmodyfikowałem procedurę, moja wyglądała tak:

1. Zmiana języka w telefonie na Włoski 

2. Aktualizacja przez amazfit ( trzy pliki aktualizacji będą nie jeden jak do tej pory)

3. Zmiana języka w telefonie z powrotem na Polski 

4. Restart Gtr i aktualizacja z amazfit

5. Jak nie włącza się akrualizacja rozparuj i sparuj ponownie Gtr

Mój rezultat, plik fonts numer 11 w którym są polskie znaki. 

Poprawiona praca GPS, w samochodzie w deszczu połączyłem się dwa razy pod rząd w czasie około 30-40 sekund. Wcześniej na dworze były to minuty. 

Przestestujecie i dajcie znać jak wam poszło 

Pozdrawiam

Edited by xym

It works! :D Są PL znaki. Problem z GPS niestety od poprzedniej aktualizacji występuje u mnie nadal ale na pocieszenie są rodzime znaki. 

[EDIT] Udało mi się jednak złapać FIXA. Jest lepiej choć nie idealnie. 

Edited by mb_88

12 godzin temu, xym napisał:

2. Aktualizacja przez amazfit ( trzy pliki aktualizacji będą nie jeden jak do tej pory)

Czy Amazfit sam pobierze te 3 pliki aktualizacji? Czy trzeba je wgrywać jakimś innym programem?  Rozumiem, że nie potrzeba już jednocześnie odpalonego Notify&Fitness  - wystarczy sam Amazfit?

Tylko mazfit, aktualizacja automatyczna u mnie i u większości,  kilka osób musiało klikać trzy razy aktualizuj w amazfit. 

U mnie poszło bez problemu. Jeśli zostawię cię aplikacje Notiffy wybaczcie Transliteracje, osobiście o tym początkowo zapomniałem i myślałem że mimo zmiany czcionki nie działa :D

Sposób opisany wyżej działa idealnie. Dodać tylko należy, że nie wprowadza jako takiego polskiego języka, a jedynie polskie znaki w wiadomościach i powiadomieniach. Ale i tak już duży postęp. Przynajmniej nie straszą te znaki zapytania zamiast polskich ogonków.