Jump to content
  • Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.

Polskie znaki

Recommended Posts

On 10/11/2019 at 4:32 AM, chudybws said:

Próbowałeś apki Notify & Fitness for Amazfit? Ponoć zastąpienie nią oryginalnej apki pomogło z znakami greckimi

A ta aplikacja nie działa przypadkiem wyłącznie z Mi Bandami? Chodzi mi, że ona łączy się z Mi Fit. A GTR się łączy z aplikacją Amazfit

Do Mi bandów jest Notify & Fitne for Mi Band a do zegarków for Amazfit. W międzyczasie dostałem swojego GTR i faktycznie aplikacja zastępuje polskie znaki literami bez ogonków. Polskich znaków nie udało mi się uzyskać. 

Udało mi się też połączyć GTR z Mi Fit zamiast Amazfit. Instalujemy Mi Fit i się logujemy. Nie dostajemy zegarka(bo się nie da) instalujemy Amazfit i się logujemy, dodajemy zegarek i jak się połączy powinien być też połączony z Mi Fit. Wtedy odinstalowujemy Amazfit. 

Używam tak od kilku dni Mi Fit i Notifiy &Fitness for Amazfit. W Mi Fit wyłączone powiadomienia żeby się dublowały z Notifiy. W ustawieniach Notifiy trzeba włączyć Transliteracje znaków i pokazywanie treści powiadomień w danych aplikacjach. 

• 2 weeks later...

Jest ponoć metoda wgrania fontów za pomocą Notify&Fitnes for Amazfit ale wiąże się to z wgraniem firmware. Mi pomimo licznych prób nie udało się a coraz trudniej było wgrać oryginalny firmware, w obie by nie uceglić zegarka odpuściłem sobie. Instrukcja jest tu:

https://itechnews.gr/2019/10/amazfit-gtr-global-deite-pos-mporoyn-oloi-pia/?fbclid=IwAR33f8-RAKu0m0yOqnETf2cDUrtZhEujzYzc1LHvcdSB1SIenrj6C2Pq59I

Edited by Jaca

Szkoda, że nie pojawia się nowy firmware z polskim językiem. Ogólnie to próbowałem metody połączenia Amazfita z Notify&Fitness i wymuszenie transliteracji - i nawet to działało przez jeden dzień choć nie do końca precyzyjnie. Otóż o ile faktycznie sama treść wyświetlała się poprawnie tzn. tam gdzie były polskie ogonki zostały zamieniane na ich globalne odpowiedniki czyli ę na e, ą na a itd. Problem był tylko w miejscu, gdzie np. pojawiała się nazwa kontaktu - tu zawsze wyświetlane były znaki zapytania zamiast polskich znaków. Czy ma ktoś jakieś sprawdzone ustawienia Amazfita i N&F które działają? Najlepiej zrzuty ekranu z ustawionymi odpowiednimi funkcjami. Mam wrażenie, że coś namieszałem w ustawieniach i dlatego nie wyświetla się tak jak powinno. Dodam, że mam też MiFita 4 i tam język polski i polskie znaki są obsługiwane bez problemu. Szkoda, że w droższym i bardziej "profesjonalnym" zegarku nie udało się tego zrobić. GTR jest fajnym zegarkiem i w sumie gdyby miał taki firmware jak MiFit 4 (chodzi o funkcje i obsługę polskiego języka i ogonków) to byłby dla mnie zegarkiem idealnym - fajnie wyglądający na ręku, a jednocześnie nieprzeładowany niepotrzebnymi funkcjami (które zresztą można sobie dostosować do własnych preferencji) i sprawdzający się w podstawowych zadaniach (czyli powiadomienia, puls, kroki, budzik, sterowanie muzyką, pogoda) - czego chcieć więcej? No w sumie to tylko polskiego języka :)

dzięki. Czy ktoś już próbował wgrywać do oprogramowanie z linku który tu się w tym wątku pojawił (odnośnie języka greckiego)? Nie ukrywam, że mnie korci, bo te znaki zapytania w miejscu polskich liter są naprawdę słabe i jeśli ten wspomniany soft mógłby pomóc wyświetlać chociaż zamienniki polskich liter to już byłoby super - nic więcej nie wymagam.

Witam

Znalazłem ciekawe forum, zrobiłem tak jak w instrukcji z linku:

https://www.miuios.cz/amazfit-gtr-obecna-diskuze-27760-1100

Lekko zmodyfikowałem procedurę, moja wyglądała tak:

1. Zmiana języka w telefonie na Włoski 

2. Aktualizacja przez amazfit ( trzy pliki aktualizacji będą nie jeden jak do tej pory)

3. Zmiana języka w telefonie z powrotem na Polski 

4. Restart Gtr i aktualizacja z amazfit

5. Jak nie włącza się akrualizacja rozparuj i sparuj ponownie Gtr

Mój rezultat, plik fonts numer 11 w którym są polskie znaki. 

Poprawiona praca GPS, w samochodzie w deszczu połączyłem się dwa razy pod rząd w czasie około 30-40 sekund. Wcześniej na dworze były to minuty. 

Przestestujecie i dajcie znać jak wam poszło 

Pozdrawiam

Edited by xym

It works! :D Są PL znaki. Problem z GPS niestety od poprzedniej aktualizacji występuje u mnie nadal ale na pocieszenie są rodzime znaki. 

[EDIT] Udało mi się jednak złapać FIXA. Jest lepiej choć nie idealnie. 

Edited by mb_88

12 godzin temu, xym napisał:

2. Aktualizacja przez amazfit ( trzy pliki aktualizacji będą nie jeden jak do tej pory)

Czy Amazfit sam pobierze te 3 pliki aktualizacji? Czy trzeba je wgrywać jakimś innym programem?  Rozumiem, że nie potrzeba już jednocześnie odpalonego Notify&Fitness  - wystarczy sam Amazfit?

• 2 weeks later...

Sposób opisany wyżej działa idealnie. Dodać tylko należy, że nie wprowadza jako takiego polskiego języka, a jedynie polskie znaki w wiadomościach i powiadomieniach. Ale i tak już duży postęp. Przynajmniej nie straszą te znaki zapytania zamiast polskich ogonków.

• 1 month later...
  • 2 weeks later...