Jump to content
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

haller

Jaką bramkę wybrać?

Recommended Posts

Dlatego ja proponuje to co pisałem wyżej, bo jest większa kompatybilność.

Hej,

posiadam bramkę v2 i mam podpiętą pod serwer chiński. Czy jest możliwość przepięcia jej pod serwer EU? 

Mam pytanie. Zaczynam dopiero tworzyć Smart Home. Czy bramka v2 obsłuży mi zarówno urządzenia Xiaomi jak i urządzenia Aquara? Czy lepiej tego nie mieszać? Idzie do mnie również kamerka Aquara G2, która również ma funkcję bramki. Da radę to wszystko razem pospinać czy powinienem się skupić raczej na Xiaomi albo Aquara i nie mieszać sprzetów.

Te sprzęty można mieszać, bramka Xiaomi obsłuży.

Nie mam bramki Aqara, ale ponoć nie obsługiwała sprzętu Xiaomi. Możliwe że to się zmieniło z którąś aktualizacją.

Witam

Mam bramkę V2 i kilka sprzętów. Działa to całkiem fajnie. Trochę ta automatyka jest średnio zrobiona - można było łatwiej. Ale generalnie mam 2 pytania.

1. Ta małpa nie chce zmienić gadaczki na inny język niż CN. Jest wybór EN, ale nie zapisuje tego. Jest jakiś sposób z grzebaniem w plikach jak w odkurzaczu?

2. Żarówka xiaomi yeelight 10W E27 RGB v.2 [EN]. Mam ją zamiast zwykłej żarówki i w sumie sporadycznie potrzebuję ustawień innych niż biała max i noc. Więc sobie to ustawię jak potrzebuje. Ale macie pomysł jak ją ustawić, żeby między 20:00, a 7:00 włączała się w trybie Noc (mam taki w ulubionych). A od 7:01 do 19:59 w trybie nazwijmy to normalnym (max moc). Czyli jak podam jej napięcie to musiałaby sprawdzać która jest godzina i włączyć odpowiedni tryb. Bo mam normalny wyłącznik, a nie aqarę.

Ad 2. Czytając twojego posta rozumiem ze masz żarówkę wkręconą w zwykłą lampą i zapalasz ją zwykłym włącznikiem - błąd.

Jak wyłączać ją zwykłym włącznikiem to tracisz "Smart Home" tej żarówki, bo jak jest wyłączona to już jej nie włączysz w inny sposób.

Ja mam w sypialni trzy żarówki w lampię, wywaliłem włącznik a przewody z włącznika zmostkowałem kostką tak aby żarówki świeciły się na stałe.

Zamiast włącznika przykręciłem włącznik Aqara - bateryjny: https://pl.gearbest.com/smart-home-controls/pp_009747360355.html?wid=1349303

Więc mam możliwość zapalanie jednej  lub dwóch żarówek (jeden lub drugi klawisz) oprócz tego jak wduszę oba klawisze włącza mam scenę nocną.

Jak masz jedną żarówkę to i tak bym brał włącznik dwu klawiszowy bo masz możliwość ustawienia trzech trybów pracy dla żarówki.

Oprócz tego, dochodzi Ci sterowanie w każdej chwili z telefonu, bo żarówka jest zawsze aktywna.

Przy żarówce jako dodatkowe sterowanie super się sprawdza kostka https://pl.gearbest.com/access-control/pp_1845856.html?wid=1349303 ja mam nie tą tylko tą typową od Xiaomi.

Oprócz włączania i wyłączania, można ustawić zmianę barwy żarówki, oraz opcję płynnego ściemnia i rozjaśniania.

Rozumiem, ale mam to w pokoju u dziecka gdzie potrzebuję tylko noc/dzień (a reszta bajerów z telefonu). Więc cały smart ma polegać na tym oraz dodatkowo na włączaniu kolorów jak będą się chcieli pobawić.

Czyli co? Nie ma możliwości? Bo w automatyce jest timer, ale jako konkretna godzina, a nie przedział od do.

Myślę jeszcze zrobić tak:

Jeśli temp w tym pokoju >0 (zawsze) to:

Scena 1 Noc: uruchom tryb Noc

Scena 2 Dzień: uruchom tryb Dzień

Wada będzie taka, że jeśli się to uruchomi (bo nie wiem czy będzie to sprawdzać zawsze przy włączaniu) to przełączy się dopiero jak złapie WiFi. Ale mogę ustawić jej, że ma się domyślnie włączać w ostatnim trybie.

Myślisz, że to zadziała?

Rozumiem, że AD1 - ciężka sprawa?

Sceny nie będą działaś bez WiFI, dlatego zwykły włącznik jest tu nie pożądany.

W dodatku po włączeniu świtała (żarówki) potrzebna jest chwila na połączenie się z WiFI i jeszcze kolejna chwila aby serwer wyłapał ze żarówka jest aktywna.

Jak wymienisz włącznik to Ci rozwiąże Twoje problemy.

Jak kupisz ten dwu klawiszowy to możesz ustawić aby lewy zapalał na 100%, prawy zapala w trybie nocnym (lub ulubiony kolor) a po wduszeniu obu zgasi świtało.

Lub kup taki https://pl.aliexpress.com/item/32818007384.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.5fe142d5A329AQ&algo_pvid=047ff2f6-2f92-4769-9e34-756b62d2c477&algo_expid=047ff2f6-2f92-4769-9e34-756b62d2c477-42&btsid=3085b1c7-a35a-4f8a-9237-0fabe4deb825&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_10,searchweb201603_55 też ma trzy tryby: 1 klik, podwójny klik, przytrzymanie. A włącznik ścienny zostaw na stałe włączony.

Jeżeli dziecko masz już 3+ to taki okrągły przyciska naklejasz koło łóżka i może sobie zapalić światło jak idzie do WC. Moja córka (7 lat) tak ma. A w dodatku jak idzie spać to sama z łóżka może zgasić świtało.

Ja opisałem jak to mam, czyli podwójny włącznik Aqara, kostka Xiaomi i jeszcze ten okrągły i wszystko steruje mi 3 żarówkami. Właśnie w przycisku okrągłym mam tryba nocny.

Jeszcze jedna uwaga, uruchamianie żarówki zawsze zapala w ostatnim ustawionym kolorze, dlatego trzeba zrobić sceny dla poszczególnych klawiszy.

Zwykłym włącznikiem nie uruchomisz sceny.

Co do włączania żarówki to mam 2 tryby - poprzedni lub zapisany domyślny.

Ale co do reszty to masz rację. Musiało by być zdarzenie w stylu włączono. Wtedy licząc opóźnienia mogłoby się przełączyć. Póki co zatem pozostaje mieć ją ciągle włączona i wyłączać z apki.

Bo wtedy sobie zrobię że o 20:00 ma wejść w Noc A, 21:00 Noc B, 7:00 wyłącz. A tak to kupię jej ten przycisk na ścianę.

Scena ręczna wywołana ze sceny się uruchomi prawda?

Dzięki

Edited by ruszok

ja u syna na drodze do wc mam czujniki ruchu zapodane 2 szt i one zapalają światło, jak również 2 lampki z czujką, czyli 4 lampki i temat załatwiony, zapalają się na 1 min potem gasną. W drodze powrotnej z WC analogicznie

Dobra. Póki co mam z czujki ruchu Aqara sterowanie.

Czy da się dostać do plugina bramki? Polskie tłumaczenie tam jest straszne. No że lampka na bramce daje mi codziennie nowe życie.