Jump to content
  • Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.

Problemy z parowanie gniazda Zncz02cm.

j13mk.pl
 Share

Recommended Posts

Mam problem z dodaniem gniazda Mi Plug Mini - Zncz02cm. Przeszukałem forum, ale nie znalazłem rozwiązania. Mam gniazda ZNCZ02LM i nie miałem z nimi problemu. Przy ZNCZ02CM każdorazowo kończy się błędem mówiącym o przekroczeniu czasu. 

Sprawdziłem raczej wszystkie sposoby (WiFi 2,4GHz, SSID bez znaków specjalnych, Uwierzytelnianie WPA2-Personal, zmiana regionu i samej aplikacji Mi Home, itp.), ale nic to nie daje... 

Gniazdo komunikuje się z aplikacją, odczytuje dane sieci WiFi i nawet się z nią łączy (gniazdko jest widoczne w aplikacji od WiFi Mesh, łączy się z siecią przy odliczaniu w okolicach 40-50%), niestety apka tego nie widzi i przy 100% kończy parowanie błędem. 

Screenshot_20231222_091340_com.xiaomi.smarthome.thumb.jpg.61b3fbeeb086d6018296532588f91c95.jpg

Może są jakieś inne sposoby? Próbowałem parować w innym 'środowisku' sieciowym, żeby przynajmniej sprawdzić, czy jest nowszy firmware.. Niestety, nadal  nie znalazłem sposobu dodania tego gniazdka. 

Kombinowałem także w ten sposób. Stary tablet z obsługą 2,4GHz nawet w tym uczestniczył. Podejrzewam, że uwierzytelnianie w ustawieniach WiFi może coś jeszcze blokować. 

Dwa razy udało się (nie wiem jakim cudem) doprowadzić do sytuacji, gdzie wyświetlił mi się komunikat *gotowe* i informacją o prawidłowym dodaniu urządzenia. Niestety po wyjściu z opcji parowania gniazdka nie było na liście. 

Czyli, robię tak... Resetuje gniazdko i ono w trybie parowania rozsyła swoją sieć. Łączę się z tą siecią. Odpalam Xiaomi Home>dodaj urządzenie, gdzie gniazdko wybieram z listy wykrytych. Później podaję hasło WiFi domowego i zaczyna się łączenie. Na tym etapie każdorazowo wyświetla się błąd (wymagane jest połączenie z WiFi, z którym ma działać gniazdko). Kiedy połączę się z domowym WiFi, to po chwili wymagane jest połączenie z WiFi gniazdka. Później połączenie to samoistnie rozłącza się i telefon łączy się z domowym WiFi. Gniazdko znów przy ok. 40% łączy się z WiFi domowym i nie rozsyła własnej sieci. Aplikacja mimo to odlicza do 100% i nadal brak sukcesu w sparowaniu. 

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in

Sign In Now
 Share

• Create New...