Jump to content
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

Sign in to follow this  
Lector

Amazfit Stratos 3

Recommended Posts

Coś jes

17 godzin temu, lukas_j2 napisał:

Obecny Stratos 3 był już ze mną 2 razy na basenie i wydaje mi sie że jest ok, poza tym, że ogólnie od samego zakupu wydaje mi się że bateria za szybko leci w dół. 

Bo coś poknocili z ładowaniem. Tak do 90% "3" ładuje się 5V/0.3A, ale po przekroczeniu ~90% prąd mocno spada i ładuje się już tylko 5V/0.02A. Stratos "2" zmiejszał prąd ładowania przyp ~96% i nawet przy 100% jeszcze przez kilkanaście minut cisną w baterię te 0.02A. A "3" od razu przy 100% przestaje pobierać prąd. I te pierwsze ~10-20% spada bardzo szybko, gdzieś 1%/h. Potem już idzie wolniej. 
Po naładowania do 100% przez 8h nocy spada 5-6% baterii. A w trybie Ultra 3% zeszło, ale po uruchomieniu w normalnym było już tylko 91%. Rano szybko doładowałem - o 7 odpiąłem z ładowarki i na razie mam 95%.
BTW, aplikacja AmazFit widzi wam dodatkowe tarcze? U mnie ani apk ani wfz nie widzi. Mogę zmieniać tylko z poziomu zegarka.

Edited by adramel

Mam tak samo. Dodatkowe tarcze widoczne tylko do zmiany z poziomu zegarka.

Spróbuj słabsza ładowarką.

Próbował ktoś wgrać mi home apk tak jak dało się do stratosa? 

Ale dzisiaj doświadczyłem rozczarowania że strony stratosa 3. Poniżej dwa razy prawie że ta sama trasa ale dzisiaj stratos na ok 10km dodał mi z 600m w dodatku nie wiem co to za trasa ja tam nie biegałem. Jakaś tragedia. W dodatku potem przez 5 godzin nie mogłem zsynchronizowano treningu. Jak ja żałuję dzisiaj ze zmieniłem stratosa2 na tą jakże naradzie niedopracowana 3 :/

Screenshot_20191124_171608.jpg

Screenshot_20191124_171644.jpg

14 godzin temu, lukas_j2 napisał:

Jak ja żałuję dzisiaj ze zmieniłem stratosa2 na tą jakże naradzie niedopracowana 3

Pisałem;)
11 11 zgłosiliśmy się do beta testów. Wszyscy jesteśmy testerami. Pewnie w połowie przyszłego roku Stratos 3 będzie się nadawać do użytku.

Oby bliżej wiosny bo wtedy jest  więcej ruchu i sportu :), choć przez ostatnie 3 lata każdą zimę biegałem średnio 100km/miesiąc nawet zdałyło mi się biegać przy -23 stopniach (2 albo 3 lata temu)

Poczytałem troche o tym jakie ustawienie usługi lokalizacyjnej bedzie najdokładniejsze.

Jest stronka https://www.gnssplanningonline.com

gdzie można sprawdzić ile satelitów z danego systemu pozycjonowania (GPS/GLONASS/BAIDU/GALILEO) będzie dostępne w danym miejscu.

Poniżej dla przykładu gdzie biegam, okazuje się że najlepiej wyjdę na GPS/BAIDU gdzie dostepność jest w okolicach 20 satelitów a w przypadku GPS/GLONASS to zasię bliżej 15 satelitów

gps_Baidu.JPG

gps_glonass.JPG

Edited by lukas_j2

Sprawdzał ktoś jak wybór systemu GPS+GALILEO/GLONASS/BEIDOU wpływa na:

1) dokładność?

2) szybkość łapania fixa?

3) zużycie baterii?

Może ma to jakieś znaczenie. Ja ustawiłem GALILEO. Na razie byłem 3 razy biegać po lesie. Odwzorowanie trasy ma błąd do kilku metrów ale drzewa nie ułatwiają pracy odbiornikowi. Nie zaobserwowałem żadnych anomalii. (W Samsungu S9 czasami się zdarzył niewielki skok w bok). Pomiar odległości i powtarzalność ciężko mi ocenić. Nie mam punktu odniesienia. Też nie próbowałem innych systemów GPS.

W stratos 2 był gps+glonass i miałem dokładność biegów +/- 50m na 10km. Jak dla mnie to było ok ale po ostnim biegu na stratosie 3 ustawiłem na gps+Baidu bo o dokładności w dużej mierze mówi ilość odbiorników z którymi łączy się zegarek.