Jump to content
  • Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.

Aqara Videdomofon G4

szachex
 Share

Recommended Posts

Cześć

Korzystam z systemu Aqara Home, kupiłem domofon G4 i nie potrafię dodać go do systemu. Zaznaczyłem dodaj, nadusiłem przycisk, otrzymałem info głosowe, idę dalej, pisze że szuka urządzenia w pobliżu i go nie znajduje. Łączy to się chyba przez WiFi prosto z telefonem, w telefonie zauważyłem że pojawia się nowa sieć WiFi, ale reasumując nie potrafię dodać tego urządzenia.

Arek

Cześć

Dla potomnych, po wielogodzinnych walkach okazało się, że jeśli aqara home jest na serwerach chińskich to doorbell g4 z dystrybucji europejskiej jest niewykrywalny.

Założyłem nowe konto na serwerach europejskich i system znalazł urządzenie, ale nadal nie chce/nie potrafi zalogować się do WiFi (mówi że parowanie się nie powiodło, spróbuj ponownie), będę dalej próbował i testował.

Jeśli w końcu się uda to nasuwa się kolejne pytanie- zmiana serwera...

Wiem że wszystkie urządzenia (a mam ich sporo) będę musiał implementować od nowa (dam radę) ale czy w jakiś sposób można przenieść, przepisać inteligencję, czyli automatyzacje i scenariusze - tego nie ogarnę. Proszę o wsparcie, nie wierzę, że ktoś tego nie robił.  

Cześć

Może komuś się przyda. Kiedy Aqara Home już znajduje doorbell g4 (jak pisałem wyżej - doorbell g4 musi być w wersji EU/CN takiej samej jak wybrany region  Aqara Home), pojawił się kolejny problem z dołączenie do WiFi. U mnie było tak, że przez telefon Samsunga przypisanie do WiFi było niemożliwe, spróbowałem tabletem Lenovo i się udało. Teraz już działa. Na marginesie zmuszony jestem zwrócić doorbell g4 EU i zakupić doorbell g4 CN. 

Edited by szachex
literówka

Kolejna ciekawostka 🙂

Domofon doorbell g4 region CN, nie posiada slotu SD karty, tak więc działanie kamery bez możliwości zapisu zdarzeń to słaby pomysł. Pozostaje zakupić transfer w chmurze Aqary, żeby było ciekawiej, system (nie wiem czy android, czy coś innego) blokuje możliwość zakupu - jakieś "ograniczenie geograficzne 🙂, nie obsługuje tego typu transakcji" (może ktoś się z tym spotkał i jakoś opłacił przechowywanie zapisu w chmurze ?). Jakież filmiki ze zdarzeń są jednak zapisywane, z opóźnieniem ale osi czasu już nie ma. Znalazłem też że doorbell g4 region CN nie rejestruje się w google home i alexa.

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in

Sign In Now
 Share

• Create New...