Jump to content
  • Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.

Mi home a instalacja termostatu

primal
 Share

Recommended Posts

Czołem!

Zanim zarejestrowałem się na forum szukałem...szukałem i nie znalazłem zadowalającego rozwiązania następującego problemu

Mam bramkę M1S do niej dużo czujników Aqary. Apka na telefonie Mi home z serwerem chińskim

Chcę z uwagi na mały okres zamieszkiwania w domu w bloku zainstalować termostat który będzie sterować piecykiem gazowym (zdalne załączanie opcji grzania - zanim zjadę na weekend niech się grzeje mieszkanko dzień wcześniej)

Myślałem o Relayu wifi/zigbee podłączonym do piecyka gazowego i termostacie wifi/zigbee  który będzie np. w innym pokoju. na Termostacie będę podawać histerezę a z APKI ewentualnie wpisywać harmonogram pracy.

O ile znalazłem w chińskim mi home termostaty w pełni chińskie(brak polskiej dokumentacji) to niestety termostat ma wbudowany przełącznik i albo jest przerwa albo brak przerwy.

I jest potrzeba podłączenia termostatu pod 230V i kabel sterujący do piecyka. obecne rozwiązanie mam bateryjne i bez wifi...

Ktoś był w podobnej sytuacji? Wychodzi na to że chyba arduino najłatwiej ustawić i tak to puścić w ruch tylko sam mam złe doświadczenia z ESP8266 i nie wiem czemu jak pisze apki albo mam złą bibliotekę to nie potrafi mi się później łączyć z ruterem po zerwaniu połączenia. dlatego tego nie robię

Edited by primal

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in

Sign In Now
 Share

• Create New...