Jump to content
  • Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.

Triathlon

Recommended Posts

Amazfit Strator

Model: A1619

ROM 2.3.10.4 PL 2.6.0

Mógłbym prosić o informacje na temat działania przycisków podczas triathlonu (widziałem gdzieś na forum przy sofcie ale nie mogę namierzyć ???? )

ale problem jest/mam inny - triathlon - pływanie - przepłynąłem ok 650m a zegarek pokazał 950m a strava 450 m różnice między aplikacjami doczytałem na forum

ale problemy z GPS są dość dziwne bo zatrzymywałem i się i spoglądałem na zegarek nie wskazywał na zanik GPS lub inne problemy

poniżej to wskazanie z strava (amazfit i na zegarku trasa wygląda tak samo)  ale wskazania bardzo się różnią

image.thumb.png.854cee19409f1f74436078480e289ab1.png

a powinno wyglądać to mniej więcej tak (tu z Pace na bojce trzymanym)

image.thumb.png.2dac626575318c5a7bb311638f244e90.png

Więc sprawdziłem wczoraj "pływanie na otartym akwenie" ok 650 m w dwu ratach zegarek na bojce ma dobry GPS - w międzyczasie się zorientowałem że nie liczy metrów dlatego na raty ale i tak bieda

image.thumb.png.dc68ff27bc0e36b6fb57c8712e217d45.png

image.thumb.png.81b84a2c96475c8f8ba750478142e577.png

• 2 months later...

Kiedyś miałem wrażenie, że lepiej liczy przy pływaniu kraulem (lepszy sygnał dla zegarka, ręka częściej nad wodą). Ja pływam klasykiem i dla pomiaru z mapy (geoportal) dla długości 1600 m, zegarek pokazuje 2300 m. Niestety, ale liczenie odległości w tym przypadku to, delikatnie mówiąc, porażka. Co innego liczenie basenów, tu działa idealnie.

Druga sprawa, to import do stravy. Na apce Amazfit oprócz długości trasy wygląda ok, natomiast po zaimportowaniu do stravy dzieją się cuda. Cieszę, się że wracam z pływania bo wg mapy powinienem utonąć na środku akwenu.