Jump to content
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

Recommended Posts

No ja prześledziłem różne fora i opinie i jednak nie odważyłem się wziąć Xiaomi, pomimo, że mam ich telefon i sobie go bardzo chwalę. 
Zabrakło NFC i problemy z GPS odepchnęły mnie od tego modelu. Na razie postawiłem na konkurencyjną Chińską firmę (nie chcę reklamować) i zobaczymy jak to będzie.
Pozdrawiam i dzięki za odpowiedzi.

kto ma probelm z GPS w GTR 47 , niech coś sprawdzi

w wersji 42 gps zdecydowanie lepiej działa bez wyłączania wszystkiego 

a bateria o dużo  lepiej działa w obu zegarkacha jak zrobisz factory reset 

- w tel wyłączyć bluetooth 

- w egarku włączyć ondemand 

i zobacz czy złapie fixa u mnie coś lepiej ale dalej nie dokładnie ale przynajmniej zaczął łapać fixa 

daj znać jak u ciebie 

W dniu 10.11.2019 o 17:14, Matibu napisał:

kto ma probelm z GPS w GTR 47 , niech coś sprawdzi

w wersji 42 gps zdecydowanie lepiej działa bez wyłączania wszystkiego 

a bateria o dużo  lepiej działa w obu zegarkacha jak zrobisz factory reset 

- w tel wyłączyć bluetooth 

- w egarku włączyć ondemand 

i zobacz czy złapie fixa u mnie coś lepiej ale dalej nie dokładnie ale przynajmniej zaczął łapać fixa 

daj znać jak u ciebie 

On demand? W który to miejscu jest? Mam najnowszy firmware na którym raz poprawnie wskazał trasę ale teraz nie chce łapać fixa. 

W dniu 13.11.2019 o 08:20, Jaca napisał:

On demand? W który to miejscu jest? Mam najnowszy firmware na którym raz poprawnie wskazał trasę ale teraz nie chce łapać fixa. 

GTR Firmware update 1.3.5.08

aktualny rom mam od wczoraj  teraz lepiej łafie fixa 

on demand to księżyc z kurtyny z góry 

ale zauważyłem że jak ściągam z ręki zegarek i trzymam to łapie zdecydowanie szybciej  dziaj podczas biegania rano nie załapał w ogóle ale zobaczę jeszcze raz wieczorem i spróbuję najpierw załapać fixa z zdjętym i zobaczę czy da radę teraz testowałem na balkonie 2 piętro i złapał po około 30 sek jak trzymałem w ręce a nie na ręce 

koszmar z tym gps w zegarku 

15 godzin temu, markel80p napisał:

hej,

przed chwilą mój gtr zrobił się czarny nie reaguje na nic nic się nie wyświetla ktoś pomoże ???

Naciśnij równocześnie dwa przyciski i trzymaj je przez chwilę, najlepiej do momentu aż to wywoła jakąś reakcję. Powinna być po jakiś 30 s góra do minuty. 

W dniu 18.11.2019 o 17:43, xym napisał:

Mi pomogło wgranie ręcznie pliku FW "falconw 1.3.5.08 ft11 0" ale tylko samego firmware bez zasobów i fonts. 

FW pobrane z:

https://t.me/huamifw

Ale jak wgrywam przez Notify&Fitnes sam rom to mam komunikat iż aktualizacja niepełna i mam połączyć się z aplikacją żeby dokończyć.

Jak to pomijasz? Mam oficjalną wersję 1.3.5.08 i jak było z GPS tak jest bez zmian. 

W dniu 15.11.2019 o 21:19, Matibu napisał:

GTR Firmware update 1.3.5.08

aktualny rom mam od wczoraj  teraz lepiej łafie fixa 

on demand to księżyc z kurtyny z góry 

ale zauważyłem że jak ściągam z ręki zegarek i trzymam to łapie zdecydowanie szybciej  dziaj podczas biegania rano nie załapał w ogóle ale zobaczę jeszcze raz wieczorem i spróbuję najpierw załapać fixa z zdjętym i zobaczę czy da radę teraz testowałem na balkonie 2 piętro i złapał po około 30 sek jak trzymałem w ręce a nie na ręce 

koszmar z tym gps w zegarku 

U mnie to tak wygląda, wyszedłem przed budynek jak pokazuje fioletowa kreska a gps pokazał mi tak jak pomarańczowa. 

Faktycznie smartwatch, wie lepiej jak szedłem. 

mapa.thumb.jpg.4ff836b7a05104ccf91718485f49a209.jpg

W dniu 19.11.2019 o 16:48, markel80p napisał:

hej,

przed chwilą mój gtr zrobił się czarny nie reaguje na nic nic się nie wyświetla ktoś pomoże ???

Równocześnie naciśnij na chwilę dwa przyciski

Dotarła dziś do mnie sztuka ;) Zegarek na pierwszy rzut ma piękny wyświetlacz dobrze leży w dłoni i fajnie się prezentuje. 

Witam, od posiadam GTR'a 42 mam i jestem rozczarowany jego praca na baterii. Na stronie producenta jest napisane że 12 dni z mierzeniem tętna, snu i chyba 30 min treningu z GPS. Ja nie używam pomiary tętna oraz snu, GPS jeszcze nie włączałem, AOD wyłączony, na noc ściągam, bo nie lubię spać z zegarkiem, a i tak dziennie bateria schodzi o 15-17%. Jakaś wada fabryczna czy może mam włączone jakieś funkcje które powinienem wyłączyć?

Witam posiadam GTR 47 ogólnie super tylko mały problem przeszkadza i nie wiem jak sobie z nim poradzić, a mianowicie jak dostaje sms na telefon to w GTR mam kilkanaście powiadomień o tym sms (włącznie z treścią) a nie jedno i nie wiem co i gdzie ustawić żeby było 1 sms w tel i 1 sms w GTR.

2 godziny temu, Gregor595 napisał:

Witam posiadam GTR 47 ogólnie super tylko mały problem przeszkadza i nie wiem jak sobie z nim poradzić, a mianowicie jak dostaje sms na telefon to w GTR mam kilkanaście powiadomień o tym sms (włącznie z treścią) a nie jedno i nie wiem co i gdzie ustawić żeby było 1 sms w tel i 1 sms w GTR.

Używasz różnych aplikacji? Amazfit, Mi Fit, Notificstion to Amazfit?

W dniu 27.10.2019 o 12:46, Piotr1967 napisał:

Cześć!

Patrzę na Wasze wskazania bateryjki i dochodzę do wniosku, że mam felernego watcha. Kupiony 15.10. i już cztery ładowania. Jeden dzień 7h w górach na GPS, ładowanie, drugi dzień 3h na GPS, ładowanie. Ostatnio załadowałem wieczorem. Nie założyłem na rękę na noc, nie był podłączony z telefonem, leżał sobie na stole... Rano 87%... A może mam coś nie tak w ustawieniach? Ściągnąłem jedną tarczę, nie jest AoD, żadnych aktywności oprócz kroków... Reklamować?

W dniu 1.01.2020 o 00:22, Barny napisał:

Witam, od posiadam GTR'a 42 mam i jestem rozczarowany jego praca na baterii. Na stronie producenta jest napisane że 12 dni z mierzeniem tętna, snu i chyba 30 min treningu z GPS. Ja nie używam pomiary tętna oraz snu, GPS jeszcze nie włączałem, AOD wyłączony, na noc ściągam, bo nie lubię spać z zegarkiem, a i tak dziennie bateria schodzi o 15-17%. Jakaś wada fabryczna czy może mam włączone jakieś funkcje które powinienem wyłączyć?

Ja swój zdecydowałem się oddać na gwarancji. Trochę trwało (6 tyg.) zanim orzeczono przyznanie nowego zegarka. Odebrałem 21.12.2019, naładowałem. Od tego czasu jeden basen (nawiasem idealnie policzone dystanse 25m); nie zawsze z nim sypiam, nie mogę nosić zegarka w pracy; liczenie kroków, puls, tarcza stale ta sama, aktywacja przy podniesieniu ręki. Dzisiaj mamy 27.01.2020, a ja mam 13% baterii! Ja bym oddawał jak najszybciej do naprawy/wymiany!

Witam,

Jestem totalnym laikiem jeśli chodzi o zegarki Xiaomi, ale tak się złożyło, że zostałem posiadaczem GTR'a. Pomijam fakt, że GPS w zegarku w zasadzie nie istnieje to mam zdecydowanie większy dla mnie problem. Czy jest jakakolwiek możliwość przeniesienia treningów do np: Endomondo? Wiem, że synchronizacja Amazfit z Endo to marzenie ściętej głowy, ale żeby nawet do *.gpx się nie dało? Da się to jakoś obejść? Druga sprawa, pytam bardziej doświadczonych użytkowników Xiaomi, czy jest jakaś szansa, że po iluś tam aktualizacjach GPS zacznie w miarę poprawnie funkcjonować? Czy raczej zegarek jest w tej kwestii skreślony? Może był taki przypadek z innym modelem Xiaomi?

Testowałem ostatnio kilka tras w górach. GPS łapał po kilkunastu, kilkudziesięciu sekundach (nieźle), ale zdarzały się na trasie zwiechy (zegarek brzęczał, że zgubił/złapał połączenie). Po synchronizacji z apką były dziury w trasie.

Po zastosowaniu sztuczki z naprawą polskich znaków (zmiana języka na włoski i powrót do pl) zegarek łapie GPSa w zasadzie w kilka sekund (pod warunkiem zsynchronizowania z amazfit). Kilka tras do 10 km sprawdzonych z Garminem S5 i jestem w szoku. Trasa ładna, bez "ucieczek", Xiaomi delikatnie dodaje metrów (na 10km to jakieś 200-300 metrów więcej). Nadal nie jest to zegarek dla sportowców, ale do okazjonalnego biegania raz czy dwa razy w miesiącu się w takim razie nada.