Jump to content
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

Lector

Amazfit GTR

Recommended Posts

Tarcze AoD są dwie nowe i to wg. mnie bardzo ciekawie wyglądające. Mało tego podobno można na stronie do robienia tarcz podmienić również tarczę AoD, piszę podobno bo sam jeszcze tarczy AoD nie podmieniałem. Miałem to zrobić, ale z racji tego że w nowym updacie wyszły te 2 nowe tarcze, to na tą chwilę mi wystarczą i nic nie ruszam 🤭

Udało się komuś uzyskać polskie znaki w powiadomieniach? Na xda widziałem że komuś udało się uzyskać greckie znaki używając apki notify&fitness for Amazfit.

Na Ali jest naturalnie za 521zł z wysyłka z Hiszpanii

Moim zdaniem to kwestia czasu, aż i tu pojawi się język PL.

BIP dostał i ma polskie znaki.

IMG_20191004_125523.jpg

W dniu 2.10.2019 o 11:54, FOGI napisał:

markel80p jeżeli to dla Ciebie nie problem to możemy zrobić porównanie który AoD będzie dłużej trzymał (wydaje mi się że ten analogowy/wskazówkowy powinien trzymać dłużej). Z tym, że ja używam minutowego pomiaru pulsu, powiadomienia ok 50/80 dziennie, z racji sytuacji za oknem bez funkcji sportowych. Na ręce praktycznie całą dobę (ok 21-22h). Ja od wczoraj od godziny ok 22:00 używam tarczy tej cyfrowej/elektronicznej. Na tą chwilę mam 99%. Jak zasypiam mam włączoną funkcję Smart DND.
Co myślisz? Dasz radę ok. 10 dni ze wskazówkami?

sorry, że dopiero teraz odpisuje

dzisiaj dopiero odczytałem Twoją wiadomość możemy zrobić takie porównanie aczkolwiek za jakiś czas bo testuje w tej chwili cyfrową tarczę AOD:) po 4 dniach bateria ma 68% zegarek noszę cały dzień prócz snu (nie lubię spać z zegarkiem) jeżeli chodzi o powiadomienia bardzo zbliżona wartość do Twoich. Co do pulsu to tak jak poprzednio raz góra dwa dziennie wykonywany pomiar. Przy włączonym trybie AOD po około 30 min ekran całkowicie się wygasza też tak masz ????

W dniu 5.10.2019 o 12:20, markel80p napisał:

sorry, że dopiero teraz odpisuje

dzisiaj dopiero odczytałem Twoją wiadomość możemy zrobić takie porównanie aczkolwiek za jakiś czas bo testuje w tej chwili cyfrową tarczę AOD:) po 4 dniach bateria ma 68% zegarek noszę cały dzień prócz snu (nie lubię spać z zegarkiem) jeżeli chodzi o powiadomienia bardzo zbliżona wartość do Twoich. Co do pulsu to tak jak poprzednio raz góra dwa dziennie wykonywany pomiar. Przy włączonym trybie AOD po około 30 min ekran całkowicie się wygasza też tak masz ????

Mi się po 5 sekundach wygasza tarcza i tylko delikatnie podświetla, ale cały czas. W dzień widać, ale bardzo się nie odznacza. W nocy dużo bardziej jest zauważalny, jakkolwiek oba są wg mnie czytelne.

Jeżeli chodzi o tryb Smart DND to on wyłącza podświetlenie jak wykrywa sen. Wtedy czarny ekran i powiadomienia wyłączone (a'la tryb samolotowy w kom.) Natomiast jak rano wstaje, ogarniam się to automatycznie włącza AoD + powiadomienia.

U mnie tak to wygląda jeżeli chodzi o spadek baterii:

Screenshot_2019-10-06-12-59-14-635_com.huami.watch.hmwatchmanager.png

No i padł. Praktycznie co do godziny równie 7 dób.

Testuję obecnie od wczoraj AoD wskazówkowe, zmienione mierzenie tętna co 10 minut.

Screenshot_2019-10-08-22-26-04-269_com.huami.watch.hmwatchmanager.png

Czy mógł byś wrzucić screen tego wskazówkowego? Ja mam u siebie tylko jeden rodzaj po ostatniej aktualizacji.

20 minut temu, kowal2200 napisał:

Czy mógł byś wrzucić screen tego wskazówkowego? Ja mam u siebie tylko jeden rodzaj po ostatniej aktualizacji.

Masz zdjęcia w wątku  AKTUALIZACJE GTR...

Posted (edited)
W dniu 8.10.2019 o 10:38, Lector napisał:

Jeżeli o wyborze tarcz mowa:

https://amazfitwatchfaces.com/

Trzeba  aplikację zainstalować na telefonie, w aplikacji wybieramy swój zegarek i tarczę jaka nam się spodoba. Teraz odpalamy amazfit i przechodzimy do tarczy które są domyślnie w aplikacji, wybieramy ją i zatrzymujemy sie na etapie pytania o synchronizację. W aplikacji AW wybieramy tą którą chcemy użyć a następnie DOWNLOAD, tarcza z aplikacji podmieniana jest na tą wybraną z puli domyślnych i możemy cieszyć się nową. Niestety minusem jest to, że w podglądzie na Amazfit nadal mamy stara miniaturkę. 

Edited by Jaca

Posted (edited)
56 minut temu, Jaca napisał:

Jeżeli o wyborze tarcz mowa:

https://amazfitwatchfaces.com/

Trzeba  aplikację zainstalować na telefonie, w aplikacji wybieramy swój zegarek i tarczę jaka nam się spodoba. Teraz odpalamy amazfit i przechodzimy do tarczy które są domyślnie w aplikacji, wybieramy ją i zatrzymujemy sie na etapie pytania o synchronizację. W aplikacji AW wybieramy tą którą chcemy użyć a następnie DOWNLOAD, tarcza z aplikacji podmieniana jest na tą wybraną z puli domyślnych i możemy cieszyć się nową. Niestety minusem jest to, że w podglądzie na Amazfit nadal mamy stara miniaturkę. 

Mam kilka tarcz z tej stronki. Nic nie trzeba instalować na telefonie, chyba że masz na myśli amazfit'a. Wystarczy pobrać interesującą nas tarczę z tej strony, podmienić z tarczą którą mamy "tymczasowo zsynchronizowane" na zegarku. Następnie przechodzimy do folderu gdzie są one pobrane na telefonie (chodzi o te które oczywiście są oficjalnymi tarczami). Podmieniamy plik .bin - ważne musi być taka sama nazwa pliku wgrywanej nieoficjalnej tarczy którą podmieniamy co ta która była oficjalną wcześniej!! Następnie naciskamy na zegarku na oficjalną tarczę która została wcześniej przez nas podmieniona (tak na prawdę jest pod nią ukryta tarcza nieoficjalna).
Niestety, ale z tego co wcześniej czytałem nie ma możliwości wgrania nieoficjalnych tarcz AOD, chyba że coś się w ciągu ostatnich 2tygodni zmieniło...

Jedna z moich ulubionych tarcz z tej stronki 😁

IMG_20191009_155241.jpg

Edited by FOGI
  • Like 1

O jak widać są co najmniej 3 metody wraz z tą którą opisałem. 

Mam pytanie, czy posiadacze GTR zauważyli, że zegarek mierzy tętno nawet kiedy jest zdjęty z ręki i leży na biurku czy gdzieś tam? 

Tzn uruchamia pomiar, ale chyba wyników nie mierzy?

Mi Bip też mruga diodami jak się myję a on leży na szafce.

Problem w tym, że mierzy. Zarówno w wersji 47 mm i 42 mm. Nie wiem co on tam wykrywa i jakim cudem ale mierzy coś....może to błąd w firmware bo jest to dość nowe urządzenie. 

Ja mam dokładnie tak jak pisze Lector, czyli próbuje mierzyć, co widać po mrugających zielonych diodach czujnika ale oczywiście tego nie zapisuje.

Poniżej screen jak to wygląda np w dniu wczorajszym... Pomiędzy godzina 19 :20 a 21:00 miałem trening na hali, gdzie muszę mieć ściągnięty zegarek i każda inna biżuterię. Poza tym i kwestią ładowania zegarek mam zawsze na ręce.

Screenshot_2019-10-10-12-37-47-097_com.huami.watch.hmwatchmanager.png

W dniu 6.10.2019 o 13:11, FOGI napisał:

Mi się po 5 sekundach wygasza tarcza i tylko delikatnie podświetla, ale cały czas. W dzień widać, ale bardzo się nie odznacza. W nocy dużo bardziej jest zauważalny, jakkolwiek oba są wg mnie czytelne.

Jeżeli chodzi o tryb Smart DND to on wyłącza podświetlenie jak wykrywa sen. Wtedy czarny ekran i powiadomienia wyłączone (a'la tryb samolotowy w kom.) Natomiast jak rano wstaje, ogarniam się to automatycznie włącza AoD + powiadomienia.

U mnie tak to wygląda jeżeli chodzi o spadek baterii:

Screenshot_2019-10-06-12-59-14-635_com.huami.watch.hmwatchmanager.png

mi padł po 10 dniach więc krótko to trzyma i jak wspomniałem wcześniej u mnie tryb AOD wyłącza się po około 30 minutach całkowicie (nie mam pojęcia dlaczego) w ciemnym pomieszczeniu sprawdzane :(

Cześć!

Patrzę na Wasze wskazania bateryjki i dochodzę do wniosku, że mam felernego watcha. Kupiony 15.10. i już cztery ładowania. Jeden dzień 7h w górach na GPS, ładowanie, drugi dzień 3h na GPS, ładowanie. Ostatnio załadowałem wieczorem. Nie założyłem na rękę na noc, nie był podłączony z telefonem, leżał sobie na stole... Rano 87%... A może mam coś nie tak w ustawieniach? Ściągnąłem jedną tarczę, nie jest AoD, żadnych aktywności oprócz kroków... Reklamować?

Hej, ma dwa modele w domu 

47 trzyma 4dni i 82% baterii w tym dwa biegi po 15 min bez aod . gps Łapie bardzo wolno przed biegiem trzeba poczekać na fix w pace nie było tego od razu łapał fixa 

42  4 dni i 12% baterii i tu jest tragedia bez biegania bez aod 

zastanawiam się co jest nie tak z tym modelem może to wina aktualizacji ale na razie nie ma nowej 

Dzień dobry wszystkim, czy szanowne grono entuzjastów programowania planuje wydanie polskiego ROM'u do GTR'a ? 

Planuję zakup tego telefonu, a polskie menu byłoby wisienką na torcie. Dopiero rozpoczynam przygodę ze smartwatchami więc moja wiedza w tej dziedzinie jest bliska zeru, tyle co przeczytałem w internetach.

Pozdrawiam

Witam

A firmware alternatywny jest już dostępny ?

"Nie ma głupich pytań, po prostu może być niewiedza pytającego"  

Dziękuję za informację, na razie nie potrzebuję, ale walczę z GPS, po ostatniej aktualizacji 1.3.4.19 przestał mi znajdować GPS, wcześniej nie miałem problemu. Podobno nmożna gdzieś archiwalne firmware pobrać ale nie mogę znaleźć, pisałem na support z informacją o problemie i czy jest możliwość downgrade. 

Problem z GTR zaczyna mnie przytłaczać, męczący produkt trochę.