Jump to content
  • Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.

Xiaomi Home/Mi Motion Sensor przestaje działać.

rapsio24
 Share

Recommended Posts

Używałem czujnika ruchu w wersji RTCGQ01LM przez około miesiąc razem z Xiaomi Hubem wersją ZNDMWG02LM oraz Xiaomi Home. Czujnik działał bezbłędnie przez około miesiąc po czym przestał rejestrować ruch (nie przesyłał zdarzeń do dziennika w aplikacji o wykrytym ruchu i nie uruchamiały się automatyzacje). Poza tym czujnikiem korzystam również z Door & Window sensor oraz Xiaomi smart switch. Wszystkie czujniki i przyciski działają poprawnie od czasu zakupu. Czujnik ruchu wspomniany wcześniej został wysłany na gwarancję. Kilka dni temu zakupiłem kolejny, i znowu identyczna sytuacja - czujnik działał bezbłędnie przez parę dni i ponownie przestał rejestrować ruch. Moje pytanie jest takie czy po prostu te czujniki są wadliwe i nie warto ich kupować czy być może kryje się za tym jakiś błąd użytkownika z mojej strony. Tak jak wspomniałem resetowanie urządzenia, dodawanie na nowo, resetowanie raz nie pomaga. Po resetowaniu urządzenie zarejestruje ruch raz może dwa razy i znowu przestaje regularnie wykrywać ruch. Gdy nacisnę przycisk resetowania urządzenia miga oraz bramka wydaje poprawnie sygnał dźwiękowy. W aplikacji sensor jest widoczny normalnie jako online i jest również widoczny w bramce jako child.

Edit 1: Sprawdziłem multimetrem baterię - pokazuje 3.03V. Po kilku godzinach od zaprzestania wykrywania ruchu przez ten czujnik zaczął on być widoczny w aplikacji z informacją "Urządzenie jest w trybie offline". Po ponownym resecie urządzenie nadal nie wykrywa ruchu. Czy może to być powiązane z wersją aplikacji mi Home z lutego? Czy jest szansa, że trafiłem dwa razy pod rząd na wadliwe modele?

Edited by rapsio24

Tak Hub był restartowany.

Póki co wszystko wskazuje na aplikację Mi Home. Po odinstalowaniu aplikacji i zaintalowaniu na nowo, usunięciu wszystkich scen i dodaniu na nowo czujnik zaczął działać jakkolwiek. Modyfikowanie scen natomiast wpływa bardzo dziwnie na jego funkcjonowanie nadal. Raz działa raz nie...

Wersja firmware bramki: 1.5.0_0026

Wersja wtyczki: 107

Po factory resecie huba i dodaniu tylko motion sensora czujnik znowu kompletnie nie rejestruje nic, a właściwie nic się w aplikacji nie dzieje.

Zarówno Door Sensor i Wireless Switch, które również korzystają z huba działają poprawnie.

Edit: 

Od tej 18:20 czyli od momentu ponownego sparowania Motion Sensora z hubem nie wykrył on żadnego ruchu.

Apka na pewno nie ma znaczenia? Nowa wersja z lutego, która wyszła 7 lutego została zaktualizowana na moim telefonie dnia 10 lutego, a 11 lutego rano czujnik ruchu przestał działać (ten pierwszy, którego odesłałem).

Edit 2: Po tym jak czujnik nadal nie chciał działać pomimo resetu bramki/usuwania innych urzadzen, ktore do bramki raportuja, usunalem wszystkie urzadzenia z domu i dodalem jedno po drugim. Obecnie wszystko działa jak należy, zobaczę ile to tak podziała... Frustrujace jest strasznie brak jakiejkolwiek spojnosci w tym. Interesowalby mnie jednak czy jest jakas opcja uniknac podobnej sytuacji w przyszlosci.

dz.jpg

Edited by rapsio24

Mam podobny problem ale z lumi.motion.bmgl01. po sparowaniu działa parę godzin,lub parę minut. Później nie reaguje na ruch, nie wyzwala automatyzacji. Dzieje się to zarówno na CN (stock,mod) jak i EU(mod). Bateria nowa,soft najnowszy,bramka resetowana.Podczas jak wykrywa ruch to mimo że nie wykonuje żadnej akcji to kontrolka na czujniku potwierdza wykrycie ruchu,ale w historii nie ma żadnego rekordu. Mi to wygląda na wadę samego czujnika 

Pozostałe 2 sztuki działają normalnie. Wszystkie mają te same firmware,nie aktualizowalem bo nie chcę za bardzo ruszać mgl03 i przenosić na CN. Jak będzie bieda z czujnikami to będę walczył z tematem, ale na tam chwilę wszystko wymieniam na linp.sensor_occupy.hb01 więc sensorów ruchu w zapasie trochę będzie 

7 hours ago, rezmus said:

po resecie huba przez 10x klik powinno usunac wszystkie urzadzenia. apka tylko wyswietla stan, reszta to sprawa czujnika/huba. region masz eu? aktualizacje huba robiles na cn?

Aktualnie mam 10 urządzeń w aplikacji mi home, z czego urządzeń korzystających z huba 3 (motion,drzwi,przycisk). Region mam ustawiony na EU. Nie próbowałem robić aktualizacji na CN. Nie jestem w stanie zrozumieć dlaczego usuwając wszystkie urządzenia związane z hubem łącznie z hubem i dodając je ponownie czujnik nie chciał działać, a po odtworzeniu domu na nowo w mi home nagle wszystko działa od wczoraj do teraz. Albo inny przykład również z wczoraj - ten czujnik, który nie działał nagle zaczął wysyłać zdarzenia o ruchu po tym jak odinstalowałem i zainstalowałem aplikację na nowo, nie robiąc przy tym kompletnie żadnych zmian w połączeniu samych urządzeń i ich nie resetowałem.

Nie ma jakiejś możliwości dostania się do logów tych urządzeń bardziej szczegółowo?

Edited by rapsio24

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in

Sign In Now
 Share

• Create New...