Jump to content
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Xiaomi Home/Mi Motion Sensor przestaje działać.


rapsio24
 Share

Recommended Posts

Używałem czujnika ruchu w wersji RTCGQ01LM przez około miesiąc razem z Xiaomi Hubem wersją ZNDMWG02LM oraz Xiaomi Home. Czujnik działał bezbłędnie przez około miesiąc po czym przestał rejestrować ruch (nie przesyłał zdarzeń do dziennika w aplikacji o wykrytym ruchu i nie uruchamiały się automatyzacje). Poza tym czujnikiem korzystam również z Door & Window sensor oraz Xiaomi smart switch. Wszystkie czujniki i przyciski działają poprawnie od czasu zakupu. Czujnik ruchu wspomniany wcześniej został wysłany na gwarancję. Kilka dni temu zakupiłem kolejny, i znowu identyczna sytuacja - czujnik działał bezbłędnie przez parę dni i ponownie przestał rejestrować ruch. Moje pytanie jest takie czy po prostu te czujniki są wadliwe i nie warto ich kupować czy być może kryje się za tym jakiś błąd użytkownika z mojej strony. Tak jak wspomniałem resetowanie urządzenia, dodawanie na nowo, resetowanie raz nie pomaga. Po resetowaniu urządzenie zarejestruje ruch raz może dwa razy i znowu przestaje regularnie wykrywać ruch. Gdy nacisnę przycisk resetowania urządzenia miga oraz bramka wydaje poprawnie sygnał dźwiękowy. W aplikacji sensor jest widoczny normalnie jako online i jest również widoczny w bramce jako child.

Edit 1: Sprawdziłem multimetrem baterię - pokazuje 3.03V. Po kilku godzinach od zaprzestania wykrywania ruchu przez ten czujnik zaczął on być widoczny w aplikacji z informacją "Urządzenie jest w trybie offline". Po ponownym resecie urządzenie nadal nie wykrywa ruchu. Czy może to być powiązane z wersją aplikacji mi Home z lutego? Czy jest szansa, że trafiłem dwa razy pod rząd na wadliwe modele?

Edited by rapsio24
Link to comment
Share on other sites

Tak Hub był restartowany.

Póki co wszystko wskazuje na aplikację Mi Home. Po odinstalowaniu aplikacji i zaintalowaniu na nowo, usunięciu wszystkich scen i dodaniu na nowo czujnik zaczął działać jakkolwiek. Modyfikowanie scen natomiast wpływa bardzo dziwnie na jego funkcjonowanie nadal. Raz działa raz nie...

Link to comment
Share on other sites

Wersja firmware bramki: 1.5.0_0026

Wersja wtyczki: 107

 

Po factory resecie huba i dodaniu tylko motion sensora czujnik znowu kompletnie nie rejestruje nic, a właściwie nic się w aplikacji nie dzieje.

Zarówno Door Sensor i Wireless Switch, które również korzystają z huba działają poprawnie.

Edit: 

Od tej 18:20 czyli od momentu ponownego sparowania Motion Sensora z hubem nie wykrył on żadnego ruchu.

Apka na pewno nie ma znaczenia? Nowa wersja z lutego, która wyszła 7 lutego została zaktualizowana na moim telefonie dnia 10 lutego, a 11 lutego rano czujnik ruchu przestał działać (ten pierwszy, którego odesłałem).

 

Edit 2: Po tym jak czujnik nadal nie chciał działać pomimo resetu bramki/usuwania innych urzadzen, ktore do bramki raportuja, usunalem wszystkie urzadzenia z domu i dodalem jedno po drugim. Obecnie wszystko działa jak należy, zobaczę ile to tak podziała... Frustrujace jest strasznie brak jakiejkolwiek spojnosci w tym. Interesowalby mnie jednak czy jest jakas opcja uniknac podobnej sytuacji w przyszlosci.

dz.jpg

Edited by rapsio24
Link to comment
Share on other sites

Mam podobny problem ale z lumi.motion.bmgl01. po sparowaniu działa parę godzin,lub parę minut. Później nie reaguje na ruch, nie wyzwala automatyzacji. Dzieje się to zarówno na CN (stock,mod) jak i EU(mod). Bateria nowa,soft najnowszy,bramka resetowana.Podczas jak wykrywa ruch to mimo że nie wykonuje żadnej akcji to kontrolka na czujniku potwierdza wykrycie ruchu,ale w historii nie ma żadnego rekordu. Mi to wygląda na wadę samego czujnika 

Link to comment
Share on other sites

Pozostałe 2 sztuki działają normalnie. Wszystkie mają te same firmware,nie aktualizowalem bo nie chcę za bardzo ruszać mgl03 i przenosić na CN. Jak będzie bieda z czujnikami to będę walczył z tematem, ale na tam chwilę wszystko wymieniam na linp.sensor_occupy.hb01 więc sensorów ruchu w zapasie trochę będzie 

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, rezmus said:

po resecie huba przez 10x klik powinno usunac wszystkie urzadzenia. apka tylko wyswietla stan, reszta to sprawa czujnika/huba. region masz eu? aktualizacje huba robiles na cn?

Aktualnie mam 10 urządzeń w aplikacji mi home, z czego urządzeń korzystających z huba 3 (motion,drzwi,przycisk). Region mam ustawiony na EU. Nie próbowałem robić aktualizacji na CN. Nie jestem w stanie zrozumieć dlaczego usuwając wszystkie urządzenia związane z hubem łącznie z hubem i dodając je ponownie czujnik nie chciał działać, a po odtworzeniu domu na nowo w mi home nagle wszystko działa od wczoraj do teraz. Albo inny przykład również z wczoraj - ten czujnik, który nie działał nagle zaczął wysyłać zdarzenia o ruchu po tym jak odinstalowałem i zainstalowałem aplikację na nowo, nie robiąc przy tym kompletnie żadnych zmian w połączeniu samych urządzeń i ich nie resetowałem.

Nie ma jakiejś możliwości dostania się do logów tych urządzeń bardziej szczegółowo?

Edited by rapsio24
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing inSign In Now
 Share

×
×
  • Create New...