Jump to content
  • Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.

Hub + gniazdka + grzałka

blondynka
 Share

Recommended Posts

Witam,

Czy mogę prosić o pomoc co kupić, aby wszystko działało. W łazienkach mam dodatkowo w grzejniki wpięte grzałki. Chciałabym w okresach przejściowych dogrzewać te pomieszczenia (chodzi o kąpiel maluch dzieci). Chciałabym dokupić huba i gniazdka (zigbee), aby w aplikacji mi Home ustawić automatyczne załączanie jeśli spadnie temperatura. 

Aplikacja mi Home -  najnowszy mod.

Czujniki temperatury kwadratowe (teraz odczyt z nich mam poprzez nawilżacz - BLE)

Moc grzałki 2000 kWh - grzałki mają we wtyczce bolec, jeśli to ważne.

Gniazdka - fajnie by było gdyby gniazdka były z pomiarem zużycia prądu. 

Hub - nie znam się nic a nic.

Nie chcę kupić czegoś w niewiedzy co nie będzie działać i się nie połączy ze sobą.

Będę wdzięczna za pomoc i wszelakie linki do sprzętu.

Dziękuję 

Kup wtyczki na wi-fi. Na zigbee praktycznie są niedostępne 

https://allegro.pl/oferta/inteligentne-gniazdo-xiaomi-mi-smart-plug-wifi-13182887172?utm_medium=afiliacja&utm_source=ctr&utm_campaign=7680bf9f-54c0-4dfb-8091-715755c4c343#

Tylko tu mała uwaga. Gniazdo w ścianie musi byc w standardzie schuko(niemieckim )czyli takie jak ma screenie. Gniazdo Xiaomi nie ma wejścia na bolec uziemienia a wiercenie otworu w łazience i do ogrzewania może skończyć się nieszczęściem

Czujnik temperatury od jakiegoś czasu nie działa już z bramką w nawilzaczach 

To gniazdko nie potrzebuje bramki bo to gniazdko wifi ale jeśli już Chceaz zrobić automatyzacje to musisz kupić bramkę V3 lub jakąkolwiek inną która zepnie czujnik temperatury z gniazdkiem 

Screenshot_2023-01-27-19-33-07-418-edit_com.opera.browser.jpg

Edited by piteron

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in

Sign In Now
 Share

• Create New...