Jump to content
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

piotrek130

Nie działa pomiar tętna i nie łączy z komputerem

Recommended Posts

Witajcie. Wspominałem już o swoich problemach z zegarkiem Stratos w innych tematach ale postanowiłem jednak założyć osobny, jako, że już mam więcej danych na temat mojego problemu i nie znalazłem odpowiedzi.

Kupiłem ponad rok temu wersję chińską. Ale od pewnego czasu mam wgraną oryginalną wersję international. Po zaktualizowaniu do wersji 2.3.10.4 jakby gorzej działał pulsometr. Pokazywał nierealnie niskie tętno. Cały czas jednak mogłem normalnie podłączać zegarek kablem do komputera. Po aktualizacji do 2.3.10.5 pulsometr w ogóle przestał działać. A zegarek przestał łączyć z komputerem. Jedynie działa ładowanie. Cała reszta funkcji zegarka działa poprawnie.

Próbowałem już z odinstalowywaniem sterowników na komputerze i ponowną instalacją. Czyściłem spirytusem styki zegarka itd. Jeden jedyny raz udało mi się połączyć z pc jak jakoś krzywo i delikatnie włożyłem zegarek do stacji. Później już ani razu mi się to nie udało. Pomyślałem, że może coś jest ze stacją dokującą. Ale pożyczyłem od kolegi drugą i jest to samo. Więc wina zapewne leży w zegarku.

Zegarek od spodu wygląda według mnie bardzo dobrze. Czy istnieje możliwość że problemy z pulsometrem są związane z softem i ewentualnie jakąś niekompletną aktualizacją? Czy akurat tam mi się zbiegło wszystko w czasie wraz z aktualizacjami i jednak wina leży w mechanice zegarka?

Ma ktoś może jakiś pomysł co mogę zrobić w takiej sytuacji?

20190704_220803.jpg

Temat problemów z połączeniem z PC wałkowany już kilkukrotnie. Jedyne co możesz ew zrobić bez rozbierania zegarka to przed połączeniem do stacji, przecierać szybko i intensywnie styki jakąś bawełnianą ściereczką (wręcz nagrzać w tym miejscu styki przez pocieranie) i wpiąć szybko zegarek z mocnym jego dociśnięciem do ładowarki. Inna opcja to otworzyć zegarek, przeczyścić blaszki od środka np IZO, i delikatnie je odgiąć. Co do pulsometru to możliwe jest, że się uszkodził, albo zabrudził jakoś od środka, soft nie ma tu nic do rzeczy.

Jak ściskałem palcami to był jednak za mały docisk. Udało mi się połączyć z pc jak usiadłem na zegarku :)

Zaryzykowałem i zainstalowałem aplikację File Manager dzięki czemu widzę teraz pliki przez wifi.

Na razie chyba przy tym zostanę a kiedyś może zdecyduję się na otwarcie zegarka.