Jump to content
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

marglcia

Odpadła szybka pomiaru tętna

Recommended Posts

również odpadła mi szybka od potu (nigdy nie pływałem z zegarkiem) objawy jak u Was, pomogło wysuszenie,

Pytanie czym skleić szybkę jakim klejem żeby zachować wodoszczelność

Ja niestety zgubiłem szybkę... Teraz będę zalewać całość klejem do ekranów LCD - E8000, ale można też jakimś B7000. I na górę folię do ekranów dam, właśnie na ten klej. Czy na pulsometrze mi zależy? Ciężko powiedzieć, za 8 miesięcy 3 razy mierzyłem.

Odnośnie kleju - E8000 - dawałem go na styki na płytce drukowanej żeby chronić przed wilgocią, zwarcia nie zrobił. Ale czy chroni? Nie wiem, bo chyba do płytki wilgoć się nie dostała przez obudowę (to był inny projekt). Ale klej daje radę ;)

Niestety dopadło i mnie :( Wprawdzie szybka pulsometru nie odpadła i wygląda ok, ani też nie zaobserwowałem żadnego zawilgocenia, ale objawy identyczne jak kilka postów wyżej.

Zegarek po niecałym roku bezawaryjnego użytkowania po raz pierwszy miał dłuższy kontakt z wodą (pływanie w jeziorze) i po tym fakcie zaczął się bardzo szybko rozładowywać. Po naładowaniu przez kolejny tydzień był względny spokój - wprawdzie zegarek nadal dość szybko się rozładowywał, ale wielkiej tragedii nie było a zwiększony pobór energii wiązałem z częstym użytkowaniem GPS podczas aktywności. Niestety po upływie około tygodnia poczułem, że zegarek bardzo się grzeje od spodu - w miejscu pomiaru pulsu (do tego stopnia, że poparzył mi nadgarstek i na skórze mam bąbel po oparzeniu) a bateria rozładowuje się w oczach. Wyłączyłem zegarek, resetowałem, przywróciłem do ustawień fabrycznych, ale ciągle jest to samo - straszliwie się grzeje w miejscu pomiaru pulsu a bateria "leci" w ekspresowym tempie.

Niestety mam wielki problem bo zegarek kupiony we wrześniu ubiegłego roku na Allegro więc teoretycznie na gwarancji, ale ...

Zegarek kupowany na Allegro od użytkownika ExpressExport jako zegarek z polskiej dystrybucji, z 24 miesięczną gwarancją finalnie przyszedł do mnie z ... Hiszpanii bez jakiejkolwiek faktury, paragonu. Okazało się, że oszust sprzedawał na Allegro zegarki i inny sprzęt, które kupował w imieniu kupujących w Chinach - zapewne na Gearbest z europejskich magazynów - mimo zupełnie innych opisów na aukcjach. Wówczas w rozmowie telefonicznej ze sprzedającym, powiedzeniu mu co o tym myślę zostałem nieco "zbajerowany" i uspokojony zapewnieniem, że wszystko będzie w porządku więc temat odpuściłem i to był błąd...

Aktualnie sprzedawca-oszust nie odbiera telefonu, nie odpisuje na maile a jego konto na Allegro zostało koło lutego tego roku zawieszone - po komentarzach widać, że oszukał sporą liczbę osób. W rozmowie i z opisu aukcji na Allegro wynikało, że towar sprzedawany jest przez firmę, ale z komentarzy wynika, że to też był blef i gość to sprzedawał jako osoba prywatna :(

Wiem, że to nie do końca forum do takich porad, ale zupełnie nie mam pomysłu co z tym fantem zrobić. Ma ktoś jakiś pomysł? Gdzie reklamować usterkę? Jak dochodzić swoich praw? Z góry dziękuję za wszelkie sugestie.

BTW Wygląda na to, że te zegarki mają ukrytą wadę, która prędzej czy później uaktywni się w sporej liczbie egzemplarzy :(

11 godzin temu, miki napisał:

Wiem, że to nie do końca forum do takich porad, ale zupełnie nie mam pomysłu co z tym fantem zrobić. Ma ktoś jakiś pomysł? Gdzie reklamować usterkę? Jak dochodzić swoich praw? Z góry dziękuję za wszelkie sugestie.

Brak paragonu, faktury a tym samym jakiejkolwiek gwarancji. Na przyszłość pamiętaj aby kupować z normalnych sklepów (i dopłacić) albo ściągać samemu z chin i mieć jako taką gwarancję od Majfrendów (6 miesięcy pewnej przy płatoności przez PP). Jeśli się grzeje to jest możliwość, że uszkodziła się bateria (jednak 100% pewności nie ma). Możesz kupić baterię i spróbować samemu rozebrać zegarek i ją wymienić lub też komuś to zlecić.

• Thanks 1

Hej,

wyżej pisałem o moim problemie. Do tego czasu udało mi się kupić na olxie płytę główną zegarka (u mnie woda dostałą się przez okienko od pulsoksymetru) bo miałem zaśnieżały elementy na płycie. Długo szukałem ale udało się, ktoś odsprzedawał części. 

Stary zegarek + nowa płyta główna + klej B7000 i póki co działa. Bateria trzyma 5 dni normalnego użytkowania, nie nagrzewa się i wszystko działa.

Jedyna wada po tym wszystkim jest tak, że nie włożę go już do wody - choć do pływania go kupiłem :\

Tak czy inaczej polecam poszukać części (tylko cierpliwie, bo ja czekałem ponad miesiąc aż coś się pojawi) i spróbować nareperować

Pozdrawiam!