Jump to content
  • Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.

informacje postawowe

tkochanowski76
 Share

Recommended Posts

Cześć.

Jestem tutaj nowy i ogólnie nowy w temacie smart home.

Czy jest gdzieś jakieś miejsce gdzie mogę sobie przeczytać dokładnie jak to (czyli smart home) działa, co potrafi a czego nie, jak dobrać podzespoły itp? Nie takie ogólne reklamowe gadki tylko tak praktycznie? Czytam wasze posty na forum i jak dla mnie one są zbyt szczegółowe na mój etap.

Chcę w jednym pokoju na próbę zainstalować sobie jakieś elementy smart home i nie wiem co zadziała a co nie i jakie podzespoły są potrzebne. Chciałbym zacząć od sterowaniem oświetlenia (zarówno takiego "górnego" z przełącznikiem) jak i lampek włączonych do gniazdka. Oprócz tego chciałbym mieć głowicę z termostatem przy kaloryferze z kontrolą temp w pokoju. To na start. ktoś coś może mi polecić do przeczytania w necie?

Moja pytanie są typowo dla początkujących:

- w jakim jednym systemie powinno to wszystko być kontrolowanie? np. Google Smart Home czy od Xiaomi?

- czy np. sterowanie oświetleniem poprzez przełącznik w ścianie czy inteligentną żarówkę?

- sterowanie głowicą kaloryfera (o ile wiem nie ma Xiaomi) - jak to ma działać? Czy wymaga jakieś "centralki" czy wszystko może działać jedną aplikacją z telefonu?

- czy smart włącznik światła działa jak normalny (ręczny) i jednocześnie da się sterować przez wifi/bluetooth? Czy on obsługuje funkcję ściemniania?

itp.

-Google Home jest systemem czysto wykonawczym,czyli włącz wyłącz. Automatyzacji i współpracy między urządzeniami tam nie uświadczysz. Sa tak zwane rutyny ale one działają na zasadzie on off większej ilości urządzeń

- przełączniki sa wygodniejsze,chyba że chcesz wszystko sterować z aplikacji

- obecnie XIAOMI nie ma w ofercie głowic smart. Pozostają inne ekosystemy,Tuya Netatmo itp .W większości wypadków potrzebna jest bramka zigbee i jakieś termometry zewnętrzne do prawidłowego ustawienia temperatury w pomieszczeniu a nie przy samym kaloryferze

-W systemie Xioami są zarówno włączniki dopuszkowe(kwadratowa puszka) jak i przełączniki bezprzewodowej (zigbee, bluetooth). Oczywiście można z nich sterować wszystkimi funkcjami lampy, żarówki 

Jeśli Jesteś na początku drogi to wybierz ekosystem. Osobiście polecam system Tuya ze względu na dostępność urządzeń pasujących do naszych warunków 

Edited by piteron

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in

Sign In Now
 Share

• Create New...