Jump to content
  • Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.

Temperature and Humidity Monitor 2 - zawyża temperaturę

fristajlor
 Share

Recommended Posts

Kupiłem termometr (ten model) i niestety zawyża odczyty temperatury o około 1,1-1,3*C względem rzeczywistej temperatury. Szukałem w ustawieniach aplikacji (Mi Home - Xiaomi Smart Home) możliwości wprowadzenia ręcznej korekty by wskazywał o 1,2*C niższą temperaturę ale niestety nie znalazłem takiego ustawienia. Czy jest to możliwe?

"Rzeczywista" temperatura była mierzona regulatorem ściennym Viessmanna. Założyłem, że ten od Viessmanna musi być poprawny :) Po Twoim poście pożyczyłem od znajomego 3ci termometr i wskazuje pomiar pomiędzy Xiaomi i Viessmannem... Okazuje się, że pomiar temperatury to nie taki prosty temat. Czekam jeszcze na dostawę 2 identycznych termometrów Xiaomi - ciekawe czy będą trzymać sztamę ze swoim kolegą.

Niezależnie jak rozstrzygnie się spór, która temperatura jest właściwa wciąż jestem ciekaw czy jest jakiś sposób by wprowadzić korektę pomiaru temp do Xiaomi? Regulator ścienny Viessmanna to oferuje.

Sposobu na korektę brak 

A z temperaturą w urządzeniach konsumenckich jest niestety tak ze dwa identyczne urządzenia moga wskazywać inne wartości +/- 3% Nawet w urządzeniach labolatoryjnych dopuszczane sa odchyłki. Więc sugerowanie sie urządzeniem X jako wzorcem może doprowadzić do obłędu?

Tak naprawdę na pomiar temperatury wpływ ma masę czynników ,a różnica 1 czy nawet 3 stopni w urządzeniach jest dopuszczalna. W nich bardziej chodzi o trendy pomiarów a nie pokazywanie temperatury z dokładnością do 0.1.Dlatego wskazywanie temperatury w takowych urzadzaniach z dokładnością do 0,1 stopnia to bardziej ciekawostka aniżeli ficzer świadczący o dokładności pomiaru

I tak na koniec to wiekszosci urządzeń do pomiaru temperatury z ekosystemu Mijia stosuje sie jako czujnik mierzący produkt firmy Sensirion,a uznawane one sa za jedne z bardziej precyzyjnych dostępnych w urządzeniach konsumenckich

Edited by piteron