Jump to content

[MOD] Xiaomi Home (Mi Home)

Recommended Posts

• Replies 5.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jest to zmodyfikowana aplikacja, która obsługuje wszystkie urządzenia na każdym regionie (z pewnymi wyjatkami), modyfikacje automatyzacji, itp. Aktualna wersja moda vevs do pobrania na dole tej strony https://www.kapiba.ru/2017/11/mi-home.html user: (pusty) haslo: boldem na dole strony z modem (9-12 cyfr)

wszystko robicie na wlasne ryzyko dla chetnych wrzucam firmware do MJSXJ02HL/hlc6 w 2 wersjach. czyste 4.0.5_0105 i lekko zmodyfikowane, ktora umozliwia uruchomienie wlasnego kodu z karty sd podczas startu (run.sh przykladowy uruchamia telnet, user root pass ismart12). edit: dodalem downgrade do 4.0.5_0105 jesli ktos ma nowy uboot, ktory wymaga podpisanego firmware. flashowanie wyglada tak: wrzucamy demo_hlc6.bin (lub demo_hlc6_sign.bin) na karte pamieci (fat32) wylac

odbijacie sie od pierwszej linii supportu, ktora pewnie nawet nie ma pojecia o czym mowicie. poprosilem znajomego, ktory ma kontakt z ludzmi z xiaomi security center, zeby przekazal wiadomosc o awarii ble w chmurze eu. moze cos sie ruszy, zobaczymy.

Posted Images

Pobawiłem się u siebie, żeby zobaczyć o co chodzi. I wnioski są takie:

Jak zrobisz grupę świateł w aplikacji Yeelight to włącznika nie ma. 

Ale jak zrobisz grupę w Mi Home to włącznik jest.

I tu kolejne ale, gdyż wtedy z kolei nie widać tej grupy w aplikacji Yeelight. A tym samym nie ma jej w G Home i nie można sterować głosowo.

9 godzin temu, piteron napisał:

Czyli mialo byc fajnie  a wyszlo  jak zwykle. Dzięki  @Nowak za informację. Jedyna nadzieja w @rezmussie😉

Ja zrobiłem grupę świateł z żarówek Aqara i też nie ma jej w google home. Także temat podobny, w mi home plugin też ma trochę chińskich krzaczków ale generalnie wszystko da się ustawić. Włącz/wyłącz jest

20 minut temu, Nowak napisał:

Żarówka Aqara nawet jako pojedyncza sztuka jest niewidoczna w Google home. Tak było u mnie. Dlatego niestety leży w szufladzie. Czy żarówki z Ikei GU10 macie w Google Home?

Nieprawda u mnie były pojedynczo wszystkie dostępne w google home..została jedna która jest w lampce, właśnie pojedyncza. Da się nią sterować za pomocą głosu

Screenshot_20200628_111258_com.google.android.apps.chromecast.app.jpg

Edited by Pat
1 godzinę temu, piteron napisał:

Jak  je dodawales. Standardowo przez konto czy jakis inny sposób.  U mnie  parę  urządzeń  wykrył ale większość  niestety  byla  niewidoczna 

Pojedynczo w mi home a później z konta na google i wszystko było, teraz po zgrupowaniu tych dwóch żarówek w kuchni nie ma ich już na google home. Myślę że to dlatego że jako grupa traktowane są w mi home inaczej a Google tego nie rozpoznaje

11 godzin temu, Pat napisał:

Nieprawda u mnie były pojedynczo wszystkie dostępne w google home..została jedna która jest w lampce, właśnie pojedyncza. Da się nią sterować za pomocą głosu

Screenshot_20200628_111258_com.google.android.apps.chromecast.app.jpg

Nie krzycz Nieprawda bo tym samym zarzucasz mi kłamstwo a to po pierwsze niegrzeczne (Szanuj rozmówcę swego...) , a po drugie tak po prostu nie jest! 

Napisałem jak było u mnie z żarówką Aqary. Tylko tyle i aż tyle.

25 minut temu, KristofX napisał:

@Nowak to ja wam jeszcze zamieszam 😁, ja  żarówkę aqara mam w google home

@KristofX wierzę w każde Twoje słowo i zawsze cenię je sobie. Jak wiesz. 

W każdym razie jest  z czym powalczyć w temacie żarówek.

Jedziemy dalej

8 godzin temu, Nowak napisał:

Nie krzycz Nieprawda bo tym samym zarzucasz mi kłamstwo a to po pierwsze niegrzeczne (Szanuj rozmówcę swego...) , a po drugie tak po prostu nie jest! 

Napisałem jak było u mnie z żarówką Aqary. Tylko tyle i aż tyle.

@KristofX wierzę w każde Twoje słowo i zawsze cenię je sobie. Jak wiesz. 

W każdym razie jest  z czym powalczyć w temacie żarówek.

Jedziemy dalej

Ehh..nie wiem gdzie według Ciebie krzyczę a tym bardziej zarzucam Ci kłamstwo ? Napisałem tylko jak to u mnie wygląda..nic osobistego..tym bardziej nie rozumiem Twojej wypowiedzi.. co najmniej jakbym bił. Uspokój sie, jesteśmy tu po to by sobie pomagać :).

Tak jak mówiłem pojedynczo żarówki Aqary są w google home, a zgrupowane nie widoczne, u mnie po zgrupowaniu ich w mi home, jest komunikat w historii google o ich usunięciu i tyle.

W dniu 24.06.2020 o 07:12, welna9 napisał:

Witam. 

Mam kamerę Xiaomi MJSXJ02HL. Gdy ustawie w Xiaomi Home, żeby obraz był nagrywany po wykryciu ruchu, to wtedy nie działa mi zdalne odtwarzanie nagrań. Przy ciągłym nagrywaniu odtwarzanie działa bez probkemu. Wersja Xiaomi Home 5.6.99. Ma ktoś podobny problem?

A czy jest możliwość żeby połączyć się z tą kamerą przez komputer? 

W dniu 21.06.2020 o 14:52, rezmus napisał:

wrzuc ten plik do /vevs/automations/ (jak nie ma katalogow to zrob i upewnij sie, ze mi home ma dostep do pamieci). po restarcie mi home beda 2 nowe warunki (oznaczone ~). 2250 to 22.5 stopnia, itd.

lumi.sensor_ht.v1.json 1 kB · 6 pobrań

Czy nie można ustawić w automatyzacji przedziałów co 0,1 stopnia? Próbowałem poprzez zmianę wszystkich wartości w pliku, dzieląc przez 100. Wtedy dało się wybrać jako warunek wartość z miejscem po przecinku, ale przy próbie przejścia do kolejnego ekranu aplikacja zawieszała się. I czy to oznacza, że czujnik odnotowuje w rzeczywistości temperaturę pomnożoną przez 100, żeby uniknąć miejsc po przecinku? Zastanawiam się, czy tak jest w każdym modelu - próbuję taką automatyzację ustawić dla Qingping Alarm Clock (cgllc.clock.dove) i chyba nie udaje mi się tego poprawnie wprowadzić, może ten sensor odczytuje temperaturę jako rzeczywiste 2250 stopni, a nie 22,5. W ogóle nie wiem czemu, ale dla tego budzika z termometrem nie zapisują mi się logi w katalogu vevs/logs.