Jump to content

[MOD] Xiaomi Home (Mi Home)

Recommended Posts

17 minut temu, Mothal napisał:

Jest podłączony do tej samej sieci. Zgubił połączenie podczas pracy. Uprawnienia są.

Znowu jest w trybie offline, bo jakimś cudem połączył się po kilku godzinach sam, ale podczas pracy znowu stracił połączenie. 

IMG_20200614_143147.jpg

Sprawdź czy robot jest włączony, mój wczoraj wyłączył się bo nie miał ładowania..nie wiem jak to się stało bo przecież sam wrócił do stacji ładującej po sprzątaniu. Musiałem go włączyć i jeszcze raz postawić na stacji..też był offline. Może gubi zasięg sieci..bo dziwne by podczas pracy się zgubił..

Edited by Pat
  • Replies 5.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jest to zmodyfikowana aplikacja, która obsługuje wszystkie urządzenia na każdym regionie (z pewnymi wyjatkami), modyfikacje automatyzacji, itp. Aktualna wersja moda vevs do pobrania na dole tej strony https://www.kapiba.ru/2017/11/mi-home.html user: (pusty) haslo: boldem na dole strony z modem (9-12 cyfr)

wszystko robicie na wlasne ryzyko dla chetnych wrzucam firmware do MJSXJ02HL/hlc6 w 2 wersjach. czyste 4.0.5_0105 i lekko zmodyfikowane, ktora umozliwia uruchomienie wlasnego kodu z karty sd podczas startu (run.sh przykladowy uruchamia telnet, user root pass ismart12). edit: dodalem downgrade do 4.0.5_0105 jesli ktos ma nowy uboot, ktory wymaga podpisanego firmware. flashowanie wyglada tak: wrzucamy demo_hlc6.bin (lub demo_hlc6_sign.bin) na karte pamieci (fat32) wylac

odbijacie sie od pierwszej linii supportu, ktora pewnie nawet nie ma pojecia o czym mowicie. poprosilem znajomego, ktory ma kontakt z ludzmi z xiaomi security center, zeby przekazal wiadomosc o awarii ble w chmurze eu. moze cos sie ruszy, zobaczymy.

Posted Images

Polećcie proszę jakąś kamerkę, zewnętrzną. Chce zamontować na garażu - szczególnie do obserwacji nocnych intruzów. Lisy mi szaleją na placu. 

Mam stara kamerkę analogowa i rejestrator hik, ale nie mam zewnętrznego IP, a ta wersja nie ma hik connect.

Chciałbym żeby nagrywała po wykryciu ruchu (na microSD myślę), promiennik podczerwieni, dostęp zdalny. Odtwarzanie nagrań. Może bym ją zgrał z mi hub 3 - żeby dawała powiadomię ja jak będzie zazbrojony. Jak się tak da 🥺 

Co do powiadomień - mam OP5T, Androida 10 (wcześniej 8 i 9) i nie mam problemów z powiadomieniami ani z czujników, ani ze scen.

Edited by ruszok
3 godziny temu, Pat napisał:

Sprawdź czy robot jest włączony, mój wczoraj wyłączył się bo nie miał ładowania..nie wiem jak to się stało bo przecież sam wrócił do stacji ładującej po sprzątaniu. Musiałem go włączyć i jeszcze raz postawić na stacji..też był offline. Może gubi zasięg sieci..bo dziwne by podczas pracy się zgubił..

Włączony, miga cały czas na niebiesko jakby próbował się połączyć. Zasięg wifi w telefonie mam na maksa, router jest w pokoju obok.

16 minut temu, Mothal napisał:

Włączony, miga cały czas na niebiesko jakby próbował się połączyć. Zasięg wifi w telefonie mam na maksa, router jest w pokoju obok.

To że w telefonie masz na maxa to żaden wyznacznik(to bardzo ubogi wskaźnik), w pokoju obok też może nie być zasięgu. U siebie też miałem problem z zasięgiem nawet obok routera, był od dostawcy T-mobile i według mnie jest po prostu gówniany ;) . Dokupiłem dwa nowe urządzenia z technologią MESH, postawiłem nową sieć Wi-FI, wyłaczyłem tą z routera dostawcy i moje problemy z zasięgiem się skończyły. Wcześniej odkurzacz potrafił pojechać do odległego pomieszczenia i się zgubić, bo nie miał tam zasiegu. Twoje problemy wyglądają podobnie i tu szukał bym przyczyny.

Pamiętaj że bardzo często zasięg sieci może być osłabiany przez inne urządzenia, zakłucany itd.. sprawdź zasięg jakimś narzędziem do tego bo inaczej z telefonu tego nie wywnioskujesz. Dołóż może jakiś wzmacniacz i potestuj wtedy zasięg i prace robota.

Godzinę temu, jurislawek napisał:

Dziś oczyszczacze moje dwa 3H nie widoczne w dzienniku automatyzacji. Jak u was sytuacja?

Ja mialem to samo. Piszę  w czasie  przeszłym  bo pomógł  mi @rezmus. Mam reguły  ustawione  ma sztywno.  Ale moje automatyzacje zrobione w MiHome milczą  jak zaklete

• Like 1
16 godzin temu, piteron napisał:
17 godzin temu, jurislawek napisał:

Dziś oczyszczacze moje dwa 3H nie widoczne w dzienniku automatyzacji. Jak u was sytuacja?

Ja mialem to samo. Piszę  w czasie  przeszłym  bo pomógł  mi @rezmus. Mam reguły  ustawione  ma sztywno.  Ale moje automatyzacje zrobione w MiHome milczą  jak zaklete

Czyli muszę stare sceny usunąć i teraz zrobić nowe?

"Nadejszła wiekopomna chwila"

Aha żeby  byla jasność nic absolutnie  nic nie robilem ot tak sam z siebie powiadomienia  dzialaja a automatyzacje uruchamiaja się  zgodnie z wytycznymi 

Mam nadzieje  ze z tydzień będzie  ok😁😁

@jurislawek

Ja mam regule  zapisana na stałe  od @rezmus. Ale tak musisz  robic na nowo. Plik musisz wstawic do vews/automations

Screenshot_2020-06-15-18-38-08.png

zhimi.airpurifier.mb3.json

Edited by piteron
  • Like 1
7 minut temu, Pat napisał:

Dorwałem w dobrej cenie nawilżacz ewaporacyjny w wersji 2.0 ten z wyświetlaczem w letniej wyprzedaży na ali.

@rezmus mam pytanie. Czy on posiada bramkę tak jak wersja 1 czy z tej zostało to całkowicie wycięte ? 

Podziel  sie linkiem

29 minut temu, Pat napisał:

Dorwałem w dobrej cenie nawilżacz ewaporacyjny w wersji 2.0 ten z wyświetlaczem w letniej wyprzedaży na ali.

@rezmus mam pytanie. Czy on posiada bramkę tak jak wersja 1 czy z tej zostało to całkowicie wycięte 

I sie spóźnilem nie ma jiz z PL a tylko z Rosji gdzie brak dostawy. Szkoda

W dniu 13.06.2020 o 23:49, Terminator007 napisał:

W MiHome zostawiłem oczywiście wszystkie równolegle aby robić potrzebne automatyzacje i dla update poszczególnych urządzeń. Poza tym w MiHome mod masz klucze do urządzeń, ktore są Ci potrzebne do konfiguracji w HOOBS czy Homebridge.

Piszesz tu o wersji MiHome dla iOS, czyli tej niemodowanej? 

• Developer
1 godzinę temu, Pat napisał:

@rezmus mam pytanie. Czy on posiada bramkę tak jak wersja 1 czy z tej zostało to całkowicie wycięte ? 

tez wzialem rano za 104 usd ;) oficjalnie bramki nie ma, moze cos by sie dalo pokombinowac, ale lepiej za grosze kupic normalna bramke, bo te kombinowane mialy problemy z automatyzacja.

@piteron tu masz jeszcze 13 sztuk z polski

https://www.aliexpress.com/item/4000989966548.html

kody 12/90 - SUPERHIT12, ALIUPUSTY lub 10/100 - get10

Edited by rezmus
49 minut temu, Imacman66 napisał:

Pytanie związane z wilgotnością powietrza, jaka powinna być optymalna wilgotność dla pomieszczeń mieszkalnych?

Optymalna wilgotność powietrza, w której człowiek najlepiej się czuje wynosi 40-60%

• Like 2
9 godzin temu, piteron napisał:

No to jest nas 3😉

Dziękuję  Panowie 

P/s

Jak Byście  wypatrzyli na ali MiFlore w dobrych pieniądzach  to dajcie znak sygnał 

Dobrze że sie udało, bo faktycznie znikały w oczach te z wysyłką z Polski. Polujemy dalej, dziś widzę że goodie dało swój kod promocyjny to może jeszcze jakiś cashback się uzyska :)

Ciekawe jak będzie z podłączeniem nawilżacza do zmodowanej apki na PL, bo to pewnie wersja CN z europejską wtyczką 

Edited by Pat
5 godzin temu, Pat napisał:

Dobrze że sie udało, bo faktycznie znikały w oczach te z wysyłką z Polski. Polujemy dalej, dziś widzę że goodie dało swój kod promocyjny to może jeszcze jakiś cashback się uzyska :)

Ciekawe jak będzie z podłączeniem nawilżacza do zmodowanej apki na PL, bo to pewnie wersja CN z europejską wtyczką 

@rezmus kupił a Ty sie pytasz czy sie da...........ja to licze ze gotowanie wody za moment będzie 😁😁

5 godzin temu, Pat napisał:

@rezmus kupił a Ty sie pytasz czy sie da...........ja to licze ze gotowanie wody za moment będzie 😁😁

Ja mam firmware 2.0.2 i bramka  u mnie działa . Fakt ze posiadam  wszystkie termometry  po bt oprócz  tego kwadratowego ale wszystkie działają 

Screenshot_2020-06-16-16-41-11.png

Screenshot_2020-06-16-16-40-51.png

Edited by piteron