Jump to content

[MOD] Xiaomi Home (Mi Home)

Recommended Posts

• Replies 5.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jest to zmodyfikowana aplikacja, która obsługuje wszystkie urządzenia na każdym regionie (z pewnymi wyjatkami), modyfikacje automatyzacji, itp. Aktualna wersja moda vevs do pobrania na dole tej strony https://www.kapiba.ru/2017/11/mi-home.html user: (pusty) haslo: boldem na dole strony z modem (9-12 cyfr)

wszystko robicie na wlasne ryzyko dla chetnych wrzucam firmware do MJSXJ02HL/hlc6 w 2 wersjach. czyste 4.0.5_0105 i lekko zmodyfikowane, ktora umozliwia uruchomienie wlasnego kodu z karty sd podczas startu (run.sh przykladowy uruchamia telnet, user root pass ismart12). edit: dodalem downgrade do 4.0.5_0105 jesli ktos ma nowy uboot, ktory wymaga podpisanego firmware. flashowanie wyglada tak: wrzucamy demo_hlc6.bin (lub demo_hlc6_sign.bin) na karte pamieci (fat32) wylac

odbijacie sie od pierwszej linii supportu, ktora pewnie nawet nie ma pojecia o czym mowicie. poprosilem znajomego, ktory ma kontakt z ludzmi z xiaomi security center, zeby przekazal wiadomosc o awarii ble w chmurze eu. moze cos sie ruszy, zobaczymy.

Posted Images

2 godziny temu, bonku napisał:

Mam ten sam problem, również na mi9t. Nic nie zmieniałem, nie wiem czy coś się zaktualizowało samo, ale powiadomienia push przestały przychodzić. Na drugim telefonie z podpiętym tym samym kontem wszystko działało i nadal działa. Zaczyna mnie to coraz bardziej irytować, co jakiś czas powracają ciągle te same problemy. Szczególnie, jeśli np. ma informować o otwarciu drzwi - przestaje to mieć jakikolwiek sens, jeżeli nigdy nie wiesz, w którym momencie powiadomienia przestaną przychodzić.

Warto jednak najpierw sprawdzić ustawienia aplikacji w danym systemie. 

Edited by CiekawyŚwiata
1 godzinę temu, CiekawyŚwiata napisał:

Warto jednak najpierw sprawdzić ustawienia aplikacji w danym systemie. 

Pierwsze co zrobiłem, to sprawdziłem ustawienia. Próbowałem też przeinstalować aplikacje, zainstalować wcześniejszą wersję. Aplikacja ma przyznane wszystkie uprawnienia, włączony autostart, włączone powiadomienia. wyłączoną optymalizację baterii. Nie wiem co jeszcze mógłbym sprawdzić. 

6 godzin temu, bonku napisał:

Mam ten sam problem, również na mi9t. Nic nie zmieniałem, nie wiem czy coś się zaktualizowało samo, ale powiadomienia push przestały przychodzić. Na drugim telefonie z podpiętym tym samym kontem wszystko działało i nadal działa. Zaczyna mnie to coraz bardziej irytować, co jakiś czas powracają ciągle te same problemy. Szczególnie, jeśli np. ma informować o otwarciu drzwi - przestaje to mieć jakikolwiek sens, jeżeli nigdy nie wiesz, w którym momencie powiadomienia przestaną przychodzić.

To raczej wina samych serwerów bo to samo miałem na Samsung s10e i teraz na mi 9t. Są dni powiadomienia idą pięknie potem dni że nie ma nic dopiero jak włącze aplikacje to wchodzą push, niestety Xiaomi to stan umysłu nie super mega urządzenia. Z tym trzeba się pogodzić. 

Hello All

sorry for english post. i am not from poland but i live in Poland,
Planing to buy: Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro 

https://mi-home.pl/inteligentne-urzadzenia/mi-robot-vacuum-mop-pro-black

Couple months ago i bought Mi Kettel and it works with APK. With same APK, am i able to use this device or i need to install official version?

Current version apk: 5.60.70

Thank you!

------------------------------------------

Sorry for my poor polish

Dzien dobry

Planuje kupic  Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro od MI home sklepu.
pary miesiacy temu kupilem Mi Kettle i nie dzialalo z oficjalnym applikacja i pobralem Modder apk i dziala bez problemu.

Jesli kupuje te robot, bedzie dzialac z apk? czy mam pobrac inny versja?

versja apk: 5.60.70

2 godziny temu, jurislawek napisał:

To raczej wina samych serwerów bo to samo miałem na Samsung s10e i teraz na mi 9t. Są dni powiadomienia idą pięknie potem dni że nie ma nic dopiero jak włącze aplikacje to wchodzą push, niestety Xiaomi to stan umysłu nie super mega urządzenia. Z tym trzeba się pogodzić. 

W widoku uruchomionych, ostatnich aplikacji znajdź mihome i zablokuj (kłódka). Zobacz wtedy.

8 godzin temu, ruszok napisał:

W widoku uruchomionych, ostatnich aplikacji znajdź mihome i zablokuj (kłódka). Zobacz wtedy.

Mi z dnia na dzień przestały przychodzić powiadomienia. Kłódka, autostart, wszystkie uprawnienia i wyłączone oszczędzanie. Nawet zresetowałem do fabrycznych aplikację i nic.

Też 9t jeśli to ma znaczenie, ale to raczej wina chmury 

• Like 1
15 godzin temu, jeszczejak napisał:

Mi z dnia na dzień przestały przychodzić powiadomienia. Kłódka, autostart, wszystkie uprawnienia i wyłączone oszczędzanie. Nawet zresetowałem do fabrycznych aplikację i nic.

Też 9t jeśli to ma znaczenie, ale to raczej wina chmury 

U mnie sytuacja jest jeszcze ciekawsza bo z dnia na dzień przestały mi przychodzić powiadomienia na telefon Xiaomi Mi 8 ale smart home obsługuje z drugiego telefonu stricte pod ten temat (motorola G5) i tutaj wszystko elegancko działa. 

• Like 1
11 godzin temu, Tedi napisał:

U mnie sytuacja jest jeszcze ciekawsza bo z dnia na dzień przestały mi przychodzić powiadomienia na telefon Xiaomi Mi 8 ale smart home obsługuje z drugiego telefonu stricte pod ten temat (motorola G5) i tutaj wszystko elegancko działa. 

Ja mam tak samo. Drugi telefon też jest dedykowany pod mi home (redmi note 2 pro i czystym androidem 9) i tam powiadomienia przychodzą, także to raczej nie jest wina serwerów. Zakładam , że to jakaś aktualizacja na samym mi9t coś popsuła, ale która aktualizacja i czego to kto to może wiedzieć.

Soft ten sam kiedy działąo, chyba ze jakaś aplikacja systemowa się zaktualizowała i zepsuła powiadomienia. Na innym telefonie faktycznie przychodzą.

Co ciekawe jak wejdę w centrum wiadomości xiaomi home to nie mogę odtworzyć nagrania z kamerki która wykryła ruch.

Ja również, ale na Redmi Note 8 Pro nie mam powiadomień, na dwóch innych telefonach zalogowanych na to samo konto xiaomi, działają prawidłowo. Nie wiem, czy działały wcześniej bo Redmi dostałem jako nowy kilka dni temu.

On 6/6/2020 at 11:25 PM, rezmus said:

s6 maxv to wersja global ;) odpowiednik chinski to t7 pro. plugin to nie problem, odezwij sie jak dojdzie.

Cześć Rezmus, daję znać :) Dotarł Roborock S6 MaxV. Póki co dodałem go do konta Roborock, faktycznie w Xioami Home są tylko te chińskie wersje z literką "T". Co mogę zrobić, żeby używać S6 Max na China w Xiaomi Home, bo tam mam wszystko inne?

@jaq1 to nie wiem o co chodzi, tele wyjęty z pudełka, odpalony, zaktualizowany system do MIUI 11.0.3.0, Andriod 10 QP1A.190711.020 zrobiona tylko aktualizacja aplikacji systemowych/google play i tylko jedna doinstalowana apka właśnie xiaomi home, powiadomienia włączone, oszczędzanie baterii wyłączone, a powiadomień jak nie było tak nie ma

@KristofX MIUI global 11.0.4 Andek 10 QP1A.190711.020 - ale mój po aktualizacji (ciut przed Andkiem 10) stracił NFC, wskazówki raczej odnosiły się do wojny pomiędzy Goog a Xiao (wątpliwe bezpieczeństwo aplikacji Xiao= wycofanie płatności), a okazało się, że przywrócenie do fabrycznych rozwiązuje wiele problemów ;) Reasumując, u mnie działają powiadomienia zarówno na gsm/wifi.