Jump to content

[MOD] Xiaomi Home (Mi Home)

Recommended Posts

Czyli czytaj膮c miedzy wierszami. ........aktualizacja聽 nic聽 nie聽 wnosi poza numerkiem馃榿

Byla ju偶聽 kiedy艣聽 mowa ale powt贸rz臋聽 sie. @rezmus聽daj zna膰 w tym temacie o ewentualnych aktualizacjach . Dla nas聽 Twoje聽 informacje sa kluczowe w tej kwestii聽 a jak Sam wiesz nie ka偶da聽 aktualizacja聽 z regionu CN mo偶e聽 by膰聽 porz膮dna聽 na regionie EU. Kr贸tkie聽 info. Aktualizacja聽 dla.......do pobrania z regionu........ mo偶na聽 aktualizowa膰.聽 Bardzo聽 prosimy o takie聽 wpisy b臋dzie聽 to naprawd臋 pomocne i zaoszczedzi sporo wpis贸w聽 i problem贸w聽

聽Z g贸ry dzi臋kuj臋聽

Edited by piteron
  • Thanks 1
  • Replies 5.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jest to zmodyfikowana aplikacja, kt贸ra obs艂uguje wszystkie urz膮dzenia na ka偶dym regionie (z pewnymi wyjatkami), modyfikacje automatyzacji, itp. Aktualna wersja moda vevs do pobrania na dole tej strony https://www.kapiba.ru/2017/11/mi-home.html user: (pusty) haslo: boldem na dole strony z modem (9-12 cyfr)

wszystko robicie na wlasne ryzyko dla chetnych wrzucam firmware do MJSXJ02HL/hlc6 w 2 wersjach. czyste 4.0.5_0105 i lekko zmodyfikowane, ktora umozliwia uruchomienie wlasnego kodu z karty sd podczas startu (run.sh przykladowy uruchamia telnet, user root pass ismart12). edit: dodalem downgrade do 4.0.5_0105 jesli ktos ma nowy uboot, ktory wymaga podpisanego firmware. flashowanie wyglada tak: wrzucamy demo_hlc6.bin (lub demo_hlc6_sign.bin) na karte pamieci (fat32) wylac

odbijacie sie od pierwszej linii supportu, ktora pewnie nawet nie ma pojecia o czym mowicie. poprosilem znajomego, ktory ma kontakt z ludzmi z xiaomi security center, zeby przekazal wiadomosc o awarii ble w chmurze eu. moze cos sie ruszy, zobaczymy.

Posted Images

5 godzin temu, piteron napisa艂:

A jest w tym nowym funkcja osuszania? Mi w starym jak mialem funkcje聽 osuszania w艂膮czona聽 nie wysy艂a艂聽 powiadomie艅, ale jak wy艂膮czy艂em to wyslal powiadomienie聽 o niskim聽 poziomie wody

Hmm poka偶 zrzut z opcji

Godzin臋 temu, miboy napisa艂:

Hmm poka偶 zrzut z opcji

I mia艂o byc odwrotnie.聽 Jak mia艂em funkcj臋 w艂膮czon膮聽 to wysy艂a艂聽 jak wy艂膮czona to nie聽 wysy艂a艂聽

Screenshot_2020-06-05-16-26-52.png

Edited by piteron

Hej, w艂a艣nie zam贸wi艂em odkurzacz Roborock S6 MaxV z RTV EURO AGD, wi臋c pewnie to b臋dzie wersja Global. Orientuje si臋 mo偶e kto艣 czy jest ju偶 jaki艣 mod, zeby przepi膮膰 na serwer China w Mi Home? Wiem, 偶e odkurzacz jest stosunkowo nowy i czasu na modowanie by艂o pewnie ma艂o.聽@rezmus聽kojarzysz mo偶e?

2 godziny temu, searcher888 napisa艂:

Prosz臋 o info co zrobi膰 by dzia艂a艂y zn贸w automatyzacje w mihome聽 mod...oraz jak poradzi膰 sobie z brakiem powiadomie艅 z appki..tel to mi9t, dzi臋kuj臋 z g贸ry za odp

Wy艂膮cz oszcz臋dzanie w opcjach aplikacji

I xiaomi home musi mie膰 wszystkie uprawnienia

39 minut temu, piteron napisa艂:

A co do聽 automatyzacji to.....raz dzialaja za chwile聽 nie dzia艂aj膮 . Cos porobili od strony chmury. U nnie nadal lipa cho膰聽 wiekszosc dzi臋ki聽 @rezmusowi ruszy艂a聽

U mnie automatyzacj臋 dzia艂aj膮, ale powiadomie艅 do tej pory nie uda艂o mi si臋 ogarn膮膰. Powoli zaczynam w膮tpi膰 w sukces.

Czy kto艣 jest mi wstanie poda膰 list臋 urz膮dze艅 kt贸re mog膮 robi膰 za bramk臋 BLE, nie wiem jak to szuka膰 ?

• Developer
4 minuty temu, Pat napisa艂:

Czy kto艣 jest mi wstanie poda膰 list臋 urz膮dze艅 kt贸re mog膮 robi膰 za bramk臋 BLE, nie wiem jak to szuka膰 ?

cgllc.airmonitor.b1 - Mi Multifunction Air Monitor
cgllc.gateway.s1 - Qingping Bluetooth Gateway
chuangmi.camera.ipc007b - IMI AI Security Camera
chuangmi.camera.ipc021 - Mi 360掳 Home Security Camera Pro
chuangmi.camera.v6 - Mi 360 Webcam Pro
chuangmi.curtain.h209 - IMILAB Smart Curtain Motor Bluetooth Gateway L1
chuangmi.plug.hmi208 - Mi Smart Wi-Fi Plug (Bluetooth Gateway)
chuangmi.remote.h102c01 - IMI Remote
ksmb.walkingpad.v1 - WalkingPad
lumi.gateway.mgl03 - Mi Smart Home Hub
mijia.camera.v1 - Mi Home Security Camera
philips.light.bceiling1 - Philips Zhirui Ceiling Lamp Bedroom 40W
philips.light.bceiling2 - Philips Zhirui Ceiling Lamp Bedroom 28W
philips.light.ceiling - Philips connected ceiling
philips.light.lnblight1 - Philips ZhiYi Ceiling lamp FL 40W
philips.light.lnblight2 - Philips ZhiYi Ceiling lamp FL 28W
philips.light.lnlrlight - Philips ZhiYi Ceiling lamp FL 80W
philips.light.lrceiling - Philips Zhirui Ceiling Lamp Living room 80W
philips.light.mceil - Zhirui Ceiling Lamp Nordic 80W
philips.light.mceilm - Zhirui Ceiling Lamp Nordic 40W
philips.light.mceils - Zhirui Ceiling Lamp Nordic 28W
philips.light.moonlight - Philips ZhiRui bedside lamp
philips.light.sceil - Zhirui Ceiling Lamp Starry 80W
philips.light.sceilm - Zhirui Ceiling Lamp Starry 40W
philips.light.sceils - Zhirui Ceiling Lamp Starry 28W
philips.light.zyceiling - Philips ZhiYi ceiling lamp
rotai.massage.rt5728 - MOMODA RT5728
rotai.massage.rt5850 - Rongtai 5850
rotai.massage.rt5850s - Rongtai 5850s
rotai.massage.rt5863 - MomoDa AI Massage Chair
rotai.massage.rt5870 - MOMODA RT5870
shjszn.gateway.c1 - Zelkova smart gateway
xiaomi.aircondition.ma1 - Mi Inverter Air Conditioner (1.5HP)
xiaomi.aircondition.ma2 - Mi Inverter Air Conditioner (1.5HP, China Energy Label Level 1)
xiaomi.aircondition.ma4 - Mi Vertical Air Conditioner (2HP)
xiaomi.aircondition.ma5 - Mi Smart Vertical Air Conditioner C1 (2HP / Inverter / China Energy Label Level 1)
xiaomi.aircondition.ma6 - Mi Smart Air Conditioner C1 (1.5HP / Conventional / China Energy Label Level 3)
xiaomi.aircondition.ma9 - Mi Smart Air Conditioner C1 (1HP / Inverter / China Energy Label Level 1)
xiaomi.aircondition.mc1 - Mi Smart Air Conditioner A (1HP / Inverter / China Energy Label Level 1)
xiaomi.aircondition.mc2 - Mi Smart Air Conditioner A (1.5HP / Inverter / China Energy Label Level 1)
xiaomi.aircondition.mc4 - Mi Smart Air Conditioner A (1HP / Inverter / China Energy Label Level <1)
xiaomi.aircondition.mc5 - Mi Smart Air Conditioner A (1.5HP / Inverter / China Energy Label Level <1)
xiaomi.aircondition.mc6 - Mi Smart Vertical Air Conditioner A (2HP / Inverter / China Energy Label Level <1)
xiaomi.aircondition.mc7 - Mi Smart Vertical Air Conditioner A (3HP / Inverter / China Energy Label Level <1)
xiaomi.aircondition.mh1 - Mi Smart Air Conditioner C (1HP / Inverter / New China Energy Label Level 1)
xiaomi.aircondition.mh2 - Mi Smart Air Conditioner C (1.5HP / Inverter / New China Energy Label Level 1)
xiaomi.aircondition.mt1 - Mi Smart Air Conditioner X (1HP / Inverter / New China Energy Label Level 1)
xiaomi.aircondition.mt2 - Mi Smart Air Conditioner X (1.5HP / Inverter / New China Energy Label Level 1)
xiaomi.aircondition.mt3 - Mi Smart Gentle Breeze Air Conditioner (1HP / Inverter / New China Energy Label Level 1)
xiaomi.aircondition.mt4 - Mi Smart Gentle Breeze Air Conditioner (1.5HP / Inverter / New China Energy Label Level 1)
xiaomi.wifispeaker.l06a - Mi AI Speaker
xiaomi.wifispeaker.l09a - MiAI Speaker Art
xiaomi.wifispeaker.l7a - Redmi AI Speaker Play
xiaomi.wifispeaker.lx04 - Mi AI TouchScreen Speaker
xiaomi.wifispeaker.lx05 - Mi AI Speaker Play
xiaomi.wifispeaker.lx06 - Mi AI Speaker
xiaomi.wifispeaker.lx5a - MiAI wifispeaker
xiaomi.wifispeaker.x08a - Mi AI TouchScreen Speaker Pro 8
xiaomi.wifispeaker.x08c - Redmi AI Touch Screen Speaker 8
yeelink.bhf_light.v1 - Yeelight Smart Bath Heater Pro
yeelink.bhf_light.v2 - Yeelight Smart Bath Heater
yeelink.curtain.ctmt1 - Yeelight Smart Curtain Controller
yeelink.gateway.v1 - Yeelight Mesh Hub
yeelink.light.bslamp1 - Mi Bedside Lamp
yeelink.light.ceiling1 - Yeelight Ceiling Light
yeelink.light.ceiling10 - Yeelight Crystal Pendant Lamp
yeelink.light.ceiling11 - Yeelight Ceiling Light 320 1S
yeelink.light.ceiling12 - Yeelight stylized Ceiling Light Pro
yeelink.light.ceiling13 - Yeelight Ceiling Light
yeelink.light.ceiling14 - Yeelight Ceiling Light Mini
yeelink.light.ceiling15 - Yeelight Ceiling Light 480 1S
yeelink.light.ceiling18 - Yeelight Ceiling Light Pro
yeelink.light.ceiling19 - Yeelight Ceiling Light Pro
yeelink.light.ceiling2 - Yeelight Ceiling Light SE
yeelink.light.ceiling20 - Yeelight Ceiling Light
yeelink.light.ceiling21 - Mi Smart LED Living Room Ceiling Light
yeelink.light.ceiling22 - Mi Smart LED Ceiling Light
yeelink.light.ceiling23 - Mi Smart LED Ceiling Light (350mm)
yeelink.light.ceiling3 - Yeelight LED Ceiling Light
yeelink.light.ceiling4 - Yeelight LED Ceiling Light
yeelink.light.ceiling5 - Mi LED Ceiling Light
yeelink.light.ceiling6 - Yeelight HaoShi LED Ceiling Lamp Pro
yeelink.light.ceiling7 - Yeelight Haoshi Ceiling Lamp
yeelink.light.ceiling8 - LED Ceiling Light Crystal Plus
yeelink.light.panel1 - Yeelight Whiteglow Panel Light
yeelink.ven_fan.vf1 - Yeelight Smart Panel Fan
yeelink.wifispeaker.v1 - Yeelight Smart Speaker
yilai.light.ceiling1 - Yilai Ceiling Light Aiyue 480
zhimi.aircondition.ma4 - Mi Inverter Air Conditioner(Level 1 Energy Efficiency)
zhimi.humidifier.ca1 - Smartmi Evaporative Humidifier
zimi.clock.myk01 - Mi AI Alarm

OMG...wiedzia艂em 偶e mo偶na na Ciebie liczy膰 @rezmus, bardzo tego duzo. Tylko teraz kolejne pytanie co z tego b臋dzie dzia艂a膰 na zmodowanej apce w regionie PL bo chyba nie wszystko ?

• Developer

oficjalnie na eu tylko te 2 maja bt_gateway

na modzie powinna wiekszosc dzialac. najlepsza teoretycznie jest bramka lumi.gateway.mgl03 - Mi Smart Home Hub bo ma automatyzacje ble lokalne, ale ostatnio ludzie maja podobno problemy z automatyzacja ble.

Godzin臋 temu, rezmus napisa艂:

oficjalnie na eu tylko te 2 maja bt_gateway

na modzie powinna wiekszosc dzialac. najlepsza teoretycznie jest bramka lumi.gateway.mgl03 - Mi Smart Home Hub bo ma automatyzacje ble lokalne, ale ostatnio ludzie maja podobno problemy z automatyzacja ble.

Rozumiem potrzebuj臋 bramk臋 BLE na drugim mieszkaniu, tak偶e najlepiej chyba ta wtyczka MI bo jest najta艅sza. Jedyny minus to brak bolca uziemienia ale to szczeg贸艂, zawsze mo偶na pr贸bowa膰 zrobi膰 otw贸r je艣li jest miejsce. MI Smart Home 3 mam i faktycznie jest ok. Ewentualnie zmieni膰 bramk臋 i tam na tak膮, a "stara" Aqare mo偶e odsprzeda膰 za przys艂owiow膮 flaszk臋 :)

Widz臋 jaki艣 update Mi Home o kilka cyferek..ciekawe co wnosi..

Edited by Pat

Niby tak, tylko sama w sobie ju偶 do niczego si臋 nie przydaje. Wtyczk臋 zawsze mo偶na do czego艣 wykorzysta膰..no i te ci膮g艂e przej艣ci贸wki mnie denerwuj膮 ;)

2 minuty temu, rezmus napisa艂:

najtansza jest bramka ble cleargrass cgllc.gateway.s1 okolo 10 usd.

202844_1.jpg

9 minut temu, rezmus napisa艂:

jaka wtyczke chcesz kupic z ble? ta ktora ma ble to wersja chinska gniazdka od imilab.

http://static.home.mi.com/app/image/get/file/developer_15562425951qhecy4i.jpg

Szlag, to ja my艣la艂em 偶e to jest ten model:

https://www.aze.com.pl/pl/p/Gniazdo-Mi-Smart-Plug-WiFi-Xiaomi/2048

Skoro ta chi艅ska to i tak lipa, to chyba najlepiej kupi膰 nowa bramk臋 w moim przypadku.. ten cleargrass to pe艂noprawn膮 bramka nie tylko ble, mog臋 ni膮 zast膮pi膰 Aqar臋 ?

Edited by Pat
7 godzin temu, searcher888 napisa艂:

Prosz臋 o info co zrobi膰 by dzia艂a艂y zn贸w automatyzacje w mihome聽 mod...oraz jak poradzi膰 sobie z brakiem powiadomie艅 z appki..tel to mi9t, dzi臋kuj臋 z g贸ry za odp

Mam ten sam problem, r贸wnie偶 na mi9t. Nic nie zmienia艂em, nie wiem czy co艣 si臋 zaktualizowa艂o samo, ale powiadomienia push przesta艂y przychodzi膰. Na drugim telefonie z podpi臋tym tym samym kontem wszystko dzia艂a艂o i nadal dzia艂a. Zaczyna mnie to coraz bardziej irytowa膰, co jaki艣 czas powracaj膮 ci膮gle te same problemy. Szczeg贸lnie, je艣li np. ma informowa膰 o otwarciu drzwi - przestaje to mie膰 jakikolwiek sens, je偶eli nigdy nie wiesz, w kt贸rym momencie powiadomienia przestan膮 przychodzi膰.

• Like 1
33 minuty temu, rezmus napisa艂:

nie, to tylko bramka ble wifi, dlatego pisalem ze najlepiej brac huba lumi ;) za 20 usd masz zigbee/ble/mesh.

A jak si臋 do tego ma ta nowa Aqara, mo偶e na ni膮 warto poczeka膰 ? Cho膰 na pewno b臋dzie sporo drozej..