Jump to content
rezmus

[MOD] Xiaomi Home (Mi Home)

Recommended Posts

@Levv.ale co konkretnie chcesz wiedzieć 

W skrocie wszystkie  automatyzacje  cloud nie  działają  jak trzeba. Cos pokręcili w ustawieniach chmury na calym swiecie nawet ma serwerze  CN sa problemy

• Like 1

1 minutę temu, Levy napisał:

To co trzeba zrobić żeby działały 

Napisałem  o rozwiązaniach 

Tz w warunkach sceny nie mogę ustawić np. Zależna od temperatury i wilgotności tylko sama temperature? 

Sceny z dwoma lub wiecej parametrami w sekcji "jeśli " noe działają.  Ale tylko sceny cloud. Sceny Lan działają  normalnie 

Ok. A przy tym drugim rozwiązaniu można ustawić więcej parametrów? 

W drugim rozwiązaniu masz parametry ustawione  ma sztywno. Ale działają  zakresy  od do

Właśnie zauważyłem że niektóre moje sceny z lan zrobiły się po jakimś czasie cloud i musiałem wejsc i zmienić np temperature o stopień i już są lan.

Jak na sztywno nie można ich zmienić z poziomu aplikacji? 

Nie.  W menu automatyzacji  pojawiają sie dodatkowe opcje z zakresami

Tu masz na przykładzie  oczyszczacza 

Screenshot_2020-05-29-23-31-18.png

Posted (edited)

Screenshot_20200529_235143_com.xiaomi.smarthome.thumb.jpg.55f0a9f837298845a57884755ec91ef3.jpgMi akurat oczyszczacz działa że scenami cloud nawet z czterema parametrami, ale mam problem z czujnikami temperatury nie dość że zmieniają się z lan na cloud to jeszcze nie działają 

Jak miałeś wcześniej poustawiane sceny zanim przestały działać? 

Edited by Levy

Pytanie do experta @rezmus

Czy taka kamerka:

Będzie działa na modzie pod serwerem Cn?

czy można ja na zewnątrz umieścić do monitorowania i czy będzie wykrywała ruch i nagrywała jeśli ktoś się pojawi?

Screenshot_2020-05-30-11-03-29-966_com.alibaba.aliexpresshd.jpg

Posted (edited)
15 godzin temu, piteron napisał:

Dlatego  jak będę  przesiadał się na Appla to będę  wiedział  do kogo zapukac  o pomoc 😉

@zonkil

Padly wszystkie  automatyzacje  oparte ma chmurze. Pisałem  o tym parę  postów  wyżej 

Tyczy sie to wszystkich  urządzeń  nie  tylko oczyszczaczy.  Ale.w Twoim wypadku  to już  takie śmieszne  nie  jest 

Może chinole wywalają z chmury wszystko co nie jest w 100% autoryzowane i odczytują że dane przychodzą z moda ? Znając ich złośliwość może tak być.

A propos Homekit to wal jak w dym jak będziesz robił próby bo myślę że mały doktorat już zrobiłem w tym temacie ... 🙂

Edited by Terminator007

Godzinę temu, Terminator007 napisał:

Może chinole wywalają z chmury wszystko co nie jest w 100% autoryzowane i odczytują że dane przychodzą z moda ? Znając ich złośliwość może tak być.

A propos Homekit to wal jak w dym jak będziesz robił próby bo myślę że mały doktorat już zrobiłem w tym temacie ... 🙂

Aby sie to noe sprawdziło

A co do Appla to bardzo  dawno  temu miałem  telefon na IOS ale wtedy smart dom to w kinach był.  Wiec  jak coś  zakupie to będę  potrzebował  pomocy  i to takiej  na etapie  przedszkolaka😉

W dniu 24.05.2020 o 19:26, piteron napisał:

Problem  z synchronizacja i harmonogramem rozwiazany. Jeszcze raz dziekuje Koledze @rezmus za pomoc (który  to już  raz to ciężko  zliczyć )

Dla potomnych

PROBLEM  Z HARMONGRAMEM DZIAŁANIA W AUTOMATYZACJI 

*Bramka Mi multi hub v3(lumi.gateway.mgl03)

*mod MiHome 

*serwery europejskie

-Jeśli  bramka  jest zalogowana  usuwamy  ja w aplikacji

-Zmieniamy w telefonie strefe czasową  na Pekin/Chiny  GMT+8

-Logujemy/dodajemy  bramkę do MiHome

-Po zalogowaniu/dodaniu odłączamy  zasilane  od bramki(robimy reset)

- Przechodzimy do opcji czasowych w telefonie i zmieniamy time zone na KAIR  (strefa  EET +2 lub GMT+2 w zależności od producenta  telefonu). Tu ważna uwaga.Czas musi byc jako EUROPA WSCHODNIA STANDARDOWY  (bez dopiskow zimowy lub letni)Odznaczamy (o ile była zaznaczona)opcję  automatycznej strefy czasowej.  Automatyczny czas  podawany przez sieć/operatora  może  zostać  w automacie

-Podłączamy zasilanie  do bramki i czekamy aż sie wszystkie urzadzena  załaduja lub resetujemy te ktore są offline (u mnie  tylko czujnik zalania tego wymagał )

-Przechodzimy do ustawień  time zone bramki  i ustawiamy strefę  EET ,jest kilka do wyboru (ja ustawiłem Helsinki )

Po takich  zabiegach  harmonogram dla urządzeń działa  perfekcyjnie co do sekundy. W końcu  oczyszczacze  nie  włączaja sie o 4 rano na maxa a zarowki zapalaja sie i gaszą w godzinach jakie ja wybrałem 

Przy okazji jeśli ktos ma problem z źarówkami MESH a konkretnie  z automatyzacja i ustawieniem poziomu jasności  to problem  też  jest rozwiazany. Ale tu kolega @rezmus więcej  napisze

Dzięki. Działa !

Pytanie. Czy zmiana strefy czasowej w telefonie na auto, znów zmieni ustawienia i wszystko się pop....li ?

Tzn . Czy po zmianie telefonu znów trzeba będzie ustawiać to ręcznie ?

Ustawienie  strefy na auto przestawi strefe na czas wschodnio europejski gmt+2 ale ustawi jako czas letni. W Chinach nie ma chyba zmian czasu i dlatego   ta bramka glupieje. Ja mam wszystko ustawione na Kair.  Do jesieni albo  wydadza wersje  global tej  bramki albo bedziemy szukać  innej  time zone. Ale w przypadku  telefonu to nie jest  problem. Ustawiamy  EET Kair i czas ustawiamy  na auto  podawany  przez  sieć . Gorzej z MiHome tam  po zmianie czasu będzie  trzeba ręcznie  korektę  wprowadzić 

• Like 1

Posted (edited)

w miui na auto bylo zle (przesuniecie o 1h), ustawienie reczne gmt+2 rozwiazalo sprawe. problem wynika z tego, ze mi home przelicza aktualna strefe czasowa na chinska przy robieniu automatyzacji (bo wedlug tego czasu dziala chmura) i widocznie gubi sie czasem na dst. jesli nie ruszasz scen w sensie tworzenia/edycji to zmiana czasu na telefonie nie powinna miec wplywu na automatyzacje.

Edited by rezmus
  • Like 1

6 godzin temu, tomiq75 napisał:

Pytanie do experta @rezmus

Czy taka kamerka:

Będzie działa na modzie pod serwerem Cn?

czy można ja na zewnątrz umieścić do monitorowania i czy będzie wykrywała ruch i nagrywała jeśli ktoś się pojawi?

tak to kamera fabrycznie na chiny. z tego co pamietam to firmware ma buga i jesli ustawisz nagrywanie po wykryciu ruchu na sd to jest problem z odtworzeniem przez apke. przy ciaglym nie ma problem, tak samo jak przy motion detection wysylanym do chmury.

• Thanks 1

5 godzin temu, piteron napisał:

Ustawienie  strefy na auto przestawi strefe na czas wschodnio europejski gmt+2 ale ustawi jako czas letni. W Chinach nie ma chyba zmian czasu i dlatego   ta bramka glupieje. Ja mam wszystko ustawione na Kair.  Do jesieni albo  wydadza wersje  global tej  bramki albo bedziemy szukać  innej  time zone. Ale w przypadku  telefonu to nie jest  problem. Ustawiamy  EET Kair i czas ustawiamy  na auto  podawany  przez  sieć . Gorzej z MiHome tam  po zmianie czasu będzie  trzeba ręcznie  korektę  wprowadzić 

Zrobiłem jak pisałeś, lampki można ustawić i wł/wy się o odpowiedniej godzinie. Także jest jakiś sukces, zobaczymy po zmianę czasu..na tą chwilę zobaczymy jak to będzie działać na dłuższą mete

Posted (edited)

Xiaomi w dopisku powinno mieć  uprzykrzanie zycia userom.Regionalizacja time zone......

Na co to komu 

Dobrze ze mamy @rezmusa  bo ja juz dawno caly ten  majdan wywalił bym przez okno

Edited by piteron
  • Like 1

Czy posiadając nawilżacz w wersji EU jest jakaś opcja żeby zrobić automatyzacje ? Jeśli ten wątek już był poruszany będę wdzięczna za link.

9 godzin temu, izus_88 napisał:

Czy posiadając nawilżacz w wersji EU jest jakaś opcja żeby zrobić automatyzacje ? Jeśli ten wątek już był poruszany będę wdzięczna za link.

Oczywiście że jest, tylko co, czym i tak dalej ?

Mam następujący problem z nawilżaczem xiaomi SmartMi Evaporative Humidifier. Zakupiłam w jednym z polskich sklepów internetowych. Mianowicie nie chca mi działac automatyzacje. Przykladowo nawilzacz pokazuje wilgotnosc 50%. Ustawiam sobie automatyzacje: jezeli wilgotnosc wieksza od 50% to wylacz nawilzacz. I nic, nie reaguje kompletnie. Nawet jak ustawie warunek progowy na wilgotnosc 30% tez nie wylacza. Co dziwne przykladowo jak ustawiam automatyzacje: czasomierz o godzinie np 12 to wylacz nawilzacz to to działa. Nie dzialaja te funkcje z przekroczona wilgotnoscia lub mniejsza wilgotnoscia. Czy ktos wie czego to kwestia o co chodzi? Jak sobie z tym poradzic? Posiadam tez czujnik wilgotnosci xiaomi, nawet nie wiem czy sie sparowały automatycznie czy nie bo recznie nie mozna ich sparowac.
Jest na to jakiś sposób?

3 godziny temu, izus_88 napisał:

Mam następujący problem z nawilżaczem xiaomi SmartMi Evaporative Humidifier. Zakupiłam w jednym z polskich sklepów internetowych. Mianowicie nie chca mi działac automatyzacje. Przykladowo nawilzacz pokazuje wilgotnosc 50%. Ustawiam sobie automatyzacje: jezeli wilgotnosc wieksza od 50% to wylacz nawilzacz. I nic, nie reaguje kompletnie. Nawet jak ustawie warunek progowy na wilgotnosc 30% tez nie wylacza. Co dziwne przykladowo jak ustawiam automatyzacje: czasomierz o godzinie np 12 to wylacz nawilzacz to to działa. Nie dzialaja te funkcje z przekroczona wilgotnoscia lub mniejsza wilgotnoscia. Czy ktos wie czego to kwestia o co chodzi? Jak sobie z tym poradzic? Posiadam tez czujnik wilgotnosci xiaomi, nawet nie wiem czy sie sparowały automatycznie czy nie bo recznie nie mozna ich sparowac.
Jest na to jakiś sposób?

Jaka masz bramkę do tego wszystkiego? Musi to być sparowane w Mi Home by działała automatyzacja. Trzeba zacząć od tego..masz sam nawilżacz, czujnik i nic więcej ? 

Odnośnie fixacji z serwerami Xiaomi. Mój router 4A Xiaomi na Androidzie i Windows 10 zniknął w ogóle. Po restarcie w Androidzie wrócił po Polsku lecz nazwy urządzeń przepadły i nawet w apce nie da się ich zmienić z powrotem na własne. A w Windows 10 wszystko jest po Chińsku i nie da się zmienić na inny język. Internet działa poprawnie, ale reszta padaka.

13 godzin temu, izus_88 napisał:

Jest na to jakiś sposób?

Żeby reguła się spełniła to nawilżenie musi być poniżej 30% i wzrosnąć powyżej 30%, a tak się nie stało - prawda?