Jump to content
rezmus

[MOD] Xiaomi Home (Mi Home)

Recommended Posts

ten panel to chyba bedzie w normalne chinskie gniazdko 86x86 montowany.

13 godzin temu, rezmus napisał:

ten panel to chyba bedzie w normalne chinskie gniazdko 86x86 montowany.

No właśnie tego się najbardziej obawiam, brałbym w ciemno ale nie te ich puszki mnie przerażają ;)

17 godzin temu, rezmus napisał:

widzialem jakis czas temu. ciekawe kiedy to na rynek wypuszcza, bo wciaz nie ma zadnego huba aqara z obsluga zigbee3. m2 zapowiedzieli rok temu i cisza, m1s teraz, ale z tego co wiem to najwczesniej na jesieni ma byc. widzialem tez ze maja fajny air monitor na zigbee w produkcji, takie dane wypluwa

Air Quality Index
Air Quality
PM2.5 Density
PM10 Density
Atmospheric Pressure
Relative Humidity
Temperature
CO2 Density
TVOC Density
VOC Density
HCHO Density

Czyli jak dobrze rozumiem nowa brama znów będzie wtykana bezpośrednio w gniazdko i będzie miała kolorowy świecący pierścień ? Mogli by popracować nad rozmiarami tych urządzeń np relay co by się w nasze okrągłe gniazdka mieścił :)

Czy ktoś używa Xiaomi mijia aqara Smart Lock Door Home i czy da się to podpiąć pod eu? 

Posted (edited)

Problem  z synchronizacja i harmonogramem rozwiazany. Jeszcze raz dziekuje Koledze @rezmus za pomoc (który  to już  raz to ciężko  zliczyć )

Dla potomnych

PROBLEM  Z HARMONGRAMEM DZIAŁANIA W AUTOMATYZACJI 

*Bramka Mi multi hub v3(lumi.gateway.mgl03)

*mod MiHome 

*serwery europejskie

-Jeśli  bramka  jest zalogowana  usuwamy  ja w aplikacji

-Zmieniamy w telefonie strefe czasową  na Pekin/Chiny  GMT+8

-Logujemy/dodajemy  bramkę do MiHome

-Po zalogowaniu/dodaniu odłączamy  zasilane  od bramki(robimy reset)

- Przechodzimy do opcji czasowych w telefonie i zmieniamy time zone na KAIR  (strefa  EET +2 lub GMT+2 w zależności od producenta  telefonu). Tu ważna uwaga.Czas musi byc jako EUROPA WSCHODNIA STANDARDOWY  (bez dopiskow zimowy lub letni)Odznaczamy (o ile była zaznaczona)opcję  automatycznej strefy czasowej.  Automatyczny czas  podawany przez sieć/operatora  może  zostać  w automacie

-Podłączamy zasilanie  do bramki i czekamy aż sie wszystkie urzadzena  załaduja lub resetujemy te ktore są offline (u mnie  tylko czujnik zalania tego wymagał )

-Przechodzimy do ustawień  time zone bramki  i ustawiamy strefę  EET ,jest kilka do wyboru (ja ustawiłem Kair 😉 )

Po takich  zabiegach  harmonogram dla urządzeń działa  perfekcyjnie co do sekundy. W końcu  oczyszczacze  nie  włączaja sie o 4 rano na maxa a zarowki zapalaja sie i gaszą w godzinach jakie ja wybrałem 

Przy okazji jeśli ktos ma problem z źarówkami MESH a konkretnie  z automatyzacja i ustawieniem poziomu jasności  to problem  też  jest rozwiazany. Ale tu kolega @rezmus więcej  napisze

Edited by piteron
  • Like 1
  • Thanks 2

Posted (edited)

piteron rozumiem że pod pojęciem logowanie bramki masz na myśli jej usunięcie, reset i ponowne dodanie w aplikacji ?

U siebie też zauważyłem że czasy nie działają, także na pewno będę próbował w następny weekend skoro działa..super sprawa

Edited by Pat

Czy po usunięciu bramki zniknęły wszystkie ustawione wcześniej sceny w automatyzacji?

@Pat

Tak mam na myśli usunięcie, reset,i ponowne dodanie

@michal01

Nie  nic nie  znika  jeśli  zalogujesz sie na ten  sam serwer

Może  to lekko zawiłe i dość  nieoczekiwane ale dziala, przynajmniej  u mnie  jak sceny dzialaly  jak chcialy teraz można  zegarki  regulować 😉

Posted (edited)
W dniu 24.05.2020 o 15:04, Pat napisał:

Odnośnie serwera eu w apce jest ten nowy moskito killer

https://pl.aliexpress.com/item/33017584570.html?spm=a2g0o.cart.0.0.2ac33c00Q7aH5N&mp=1

ma ktoś to i używa ? Zastanawiam się czy to coś warte bo w sypialni bym postawił na okres letni.

cześć, mam od miesiąca, ale co do skuteczności to się nie wypowiem bo czeka na sezon, wersję smart podłączoną mam na eu na modzie, jest ok, jest również obsługiwane jako BLE

kolega @miboy recenzował u siebie starszą wersję, ale to nie ma znaczenia bo zasada działania co do odstraszania insektów jest identyczna
https://miboy.pl/2018/07/30/xiaomi-odstraszacz-komarow/

Edited by KristofX

Pytanie o czujniki temperatury i wilgotności. Czujnik agara atmos pokazuje wilgotność między 5 a 10% niższą niż czujnik Xiaomi pod Ble ( mały kwadratowy z wyświetlaczem). Czy coś u mnie nie gra, czy one tak mają? Który jest bardziej miarodajny?

Witam,

Czy ktos moze mi powiedziec czy automatyzacja na podstawie wilgotnosci dziala w nawilzaczu na regionie PL? Ustawilem tak, ze jesli spadnie ponizej 50% urzadzenie ma wejsc na poziom 3 i od godziny nic sie nie dzieje a apka pokazuje 48%.

Posted (edited)

Panowie czy nie zauważyliście  czasem ze od wczoraj  serwery europejskie znów  mają  jakieś  problemy. Od wczoraj od 15 żadna  scena cloud się  u mnie  nie  uruchomiła 

P/s

Na CN też  nic nie działa oprócz  czasomierzy. Chodzi głównie  o oczyszczacze 

Edited by piteron

18 godzin temu, Fory napisał:

Witam,

Czy ktos moze mi powiedziec czy automatyzacja na podstawie wilgotnosci dziala w nawilzaczu na regionie PL? Ustawilem tak, ze jesli spadnie ponizej 50% urzadzenie ma wejsc na poziom 3 i od godziny nic sie nie dzieje a apka pokazuje 48%.

Musi spaść poniżej 50, a nie być poniżej 50.

Witam, zwracam się z kolejnym problemem i gorącą prośbą o jego rozwiązanie. System oparty o Aqara HUB EU, polski region, zmodowana apka, smartfon Huawei P30 Pro. Problem - telefon nie sygnalizuje komunikatów o zdarzeniach z czujników. Sama aplikacja je dostaje, natomiast telefon milczy jak zaklęty. Ma ustawione powiadamianie dla aplikacji. Jest też drugie urządzenie - iPada pod iOS i tam jest wszystko Oki. Każde otwarcie czy zamknięcie okna z czujnikiem jest sygnalizowane na urządzeniu, czyli z łącznością jest ok. Co źle robie lub czego nie ustawiłem? 

44E5CE04-B7EE-42CF-8280-B034746886C9.jpeg

91ECA1FD-F300-41F9-B882-1D112665C743.jpeg

Posted (edited)

Jak z tą automatyka, działa? bo nie wiem czy bawić się z tym czasem, daj znac

@piteron

Edited by Pat

Posted (edited)
13 godzin temu, Imacman66 napisał:

Witam, zwracam się z kolejnym problemem i gorącą prośbą o jego rozwiązanie. System oparty o Aqara HUB EU, polski region, zmodowana apka, smartfon Huawei P30 Pro. Problem - telefon nie sygnalizuje komunikatów o zdarzeniach z czujników. Sama aplikacja je dostaje, natomiast telefon milczy jak zaklęty. Ma ustawione powiadamianie dla aplikacji. Jest też drugie urządzenie - iPada pod iOS i tam jest wszystko Oki. Każde otwarcie czy zamknięcie okna z czujnikiem jest sygnalizowane na urządzeniu, czyli z łącznością jest ok. Co źle robie lub czego nie ustawiłem? 

44E5CE04-B7EE-42CF-8280-B034746886C9.jpeg

91ECA1FD-F300-41F9-B882-1D112665C743.jpegBo na HomeKit  wszystko zawsze działa .... A w Mi Home niestety czasami nie. Teraz na Homekit z podłączonym Homebridge lub HOOBS są takie możliwości że nie potrzeba nawet żadnych przełączników kupować i instalować bo są tworzone wirtualnie i programowalne. Rewelacja. Polecam każdemu. A Mi Home i huby oraz sprzęt Aqara czy Xiaomi po prostu tylko podłączam do sieci. Resztę obsługuje niezawodny jak zawsze iOS ...

Edited by Terminator007

Posted (edited)

@Pat automatyka działa ale nie do końca  tak jak trzeba Sa dwie drogi albo w scenach  ustawiasz  tylko jeden warunek "jeśli " tzn albo powyżej  albo poniżej albo prosisz @rezmusa o wklejenia  skryptu z automatyzacją.  Pierwsza opcja jest  mało  dokladna i zawodna druga u mnie  działa  tak samo  jak działało  wczęściej.  Czy Xiaomi naprawi błąd nie wiem ale na ta chwilę  mam ustawione tak że  nic  więcej  nie  wymagam od automatyzacji.  Ale nic  więcej  nie  pomogę  w drugiej kwestii ponieważ nie chce  nikogo wprowadzić  w błąd.  Jedyna  kompetentną  osobą  jest @rezmus z którym  walczyliśmy  cały  dzień aby przywrócić  funkcjonalność  moich oczyszczaczy za co jeszcze raz bardzo dziękuję 

@Terminator007. Wydaje  mi sie ze jest to temat o modzie  mihome.  Więc podawanie  wszystkim  rozwiązania  w postaci  przesiadki  na IOS jest trochę  nie  w temacie. Choć  masz w racje Homekit jest ładniejszy  i stabilnejszy jednak omawiamy tu temat MiHome

Edited by piteron

Posted (edited)
22 minuty temu, piteron napisał:

@Pat automatyka działa ale nie do końca  tak jak trzeba Sa dwie drogi albo w scenach  ustawiasz  tylko jeden warunek "jeśli " tzn albo powyżej  albo poniżej albo prosisz @rezmusa o wklejenia  skryptu z automatyzacją.  Pierwsza opcja jest  mało  dokladna i zawodna druga u mnie  działa  tak samo  jak działało  wczęściej.  Czy Xiaomi naprawi błąd nie wiem ale na ta chwilę  mam ustawione tak że  nic  więcej  nie  wymagam od automatyzacji.  Ale nic  więcej  nie  pomogę  w drugiej kwestii ponieważ nie chce  nikogo wprowadzić  w błąd.  Jedyna  kompetentną  osobą  jest @rezmus z którym  walczyliśmy  cały  dzień aby przywrócić  funkcjonalność  moich oczyszczaczy za co jeszcze raz bardzo dziękuję

Generalnie chodzi i o scenę w której ustawiam "jeśli" czasomierz...tak i tak to np lampki nocne włącza/wyłącza sie o danych godzinach. Mam teraz ustawione z czujnikiem na światło (lux) i jest ok. Przydała by się możliwość zgrywania akcji z czasem to jest najprostszą a zarazem najlepsza automatyzacja.

Co najlepsze w gniazdku MI, tym kwadratowym jest opcja wl/wy czasowego i to działa normalnie. Brama Aqara cn i gniazdko eu i jakoś da się na zmodowanej apce..dziwne to wszystko :)

Edited by Pat

Panowie wykorzystuję system xiaomi do monitorowania i sterowania ogrzewaniem na mieszkaniu. Od dwóch dni nie działa automatyzacja chociaż wszystko skonfigurowane jak dawniej. Ostatnie dwa dni to jedynie załączenie przekaźnika i brak wyłączenia co spowodowało ciągłą pracę pieca i nagrzanie całego mieszkania. Czy może wiecie co może być tego przyczyną?

photo-2020-05-29-13-23-50.jpg

photo-2020-05-29-13-23-50-2.jpg

photo-2020-05-29-21-40-32.jpg

Jedynie załącza relay ale nie wyłącza...

photo-2020-05-29-21-38-35.jpg

Testowałem stare i nowe apki oraz mod. Dziękuję za pomoc.

Godzinę temu, piteron napisał:

@Terminator007. Wydaje  mi sie ze jest to temat o modzie  mihome.  Więc podawanie  wszystkim  rozwiązania  w postaci  przesiadki  na IOS jest trochę  nie  w temacie. Choć  masz w racje Homekit jest ładniejszy  i stabilnejszy jednak omawiamy tu temat MiHome

Oczywiście że masz rację i dlatego jestem zadowolony że dzięki uzyskanym tu informacjom oraz modzie Mi Home moich pare urządzeń mogą pracować w sieci. Ale.... Żeby być z tego w pełni zadowolonym i nie siedzieć codziennie nad problemami niestety przychodzi konieczność stabilizacji całego systemu. Bo co z tego jak poustawiam czujki, czujniki, kamery jak się okaże któregoś dnia że to nie działa i złodziej wlazł spokojnie do domu albo że mi wszystkie lampy i urządzenia będą wariować. Będę się tylko wkurzał i ponownie tracił czas na znalezienie źródła problemu. Jesteśmy uzależnieni w przypadku Mi Home od modyfikacji oraz serwerów należących do chińczyków i to obojętnie gdzie one są postawione bo tam jest zapisywana automatyka. Ja na samej aplikacji Apple też niewiele bym wskórał gdyby nie wsparcie HOOBS czy Homebridge oraz aplikacji Eve For Homekit gdzie można poustawiać prawie wszystko w odróżnieniu do aplikacji w iPhone która nic prawie nie może. Ale na samym końcu po zestawieniu wszystkich automatyk jest ona tą ostatnią platformą sterującą. Wielokrotnie miałem te problemy jakie tu są opisywane i żeby się wkurzyć do końca to wybrałem opcję najbardziej stabilną i działającą o każdej porze dnia i godziny. Dzięki Homebridge mogłem podłączyć wiele urządzeń , które nie miały już szansy na uaktualnienie do Homekit. A sama apka Mi Home oraz mod jaki został zrobiony jest rewelacją i bardzo za to dziękuję ze mogłem z niej skorzystać tylko zawsze jest pytanie co z tego jak są jeszcze inne czynniki, które wpływają na pracę całego systemu i nie mamy na to wpływu....Pozostają tylko nerwy..... a po co ? Lepiej żyć spokojnie 🙂 Podałem rozwiązania bo być może też jest tu wielu, którzy łączą swoje różne produkty i systemy ale większość produktów mają w Mi Home tak jak i ja. Warto się tą wiedzą podzielić tak jak to robią również inni. 

1 godzinę temu, piteron napisał:

Możesz rozjaśnić co z tą automatyką 

10 minut temu, Terminator007 napisał:

Oczywiście że masz rację i dlatego jestem zadowolony że dzięki uzyskanym tu informacjom oraz modzie Mi Home moich pare urządzeń mogą pracować w sieci. Ale.... Żeby być z tego w pełni zadowolonym i nie siedzieć codziennie nad problemami niestety przychodzi konieczność stabilizacji całego systemu. Bo co z tego jak poustawiam czujki, czujniki, kamery jak się okaże któregoś dnia że to nie działa i złodziej wlazł spokojnie do domu albo że mi wszystkie lampy i urządzenia będą wariować. Będę się tylko wkurzał i ponownie tracił czas na znalezienie źródła problemu. Jesteśmy uzależnieni w przypadku Mi Home od modyfikacji oraz serwerów należących do chińczyków i to obojętnie gdzie one są postawione bo tam jest zapisywana automatyka. Ja na samej aplikacji Apple też niewiele bym wskórał gdyby nie wsparcie HOOBS czy Homebridge oraz aplikacji Eve For Homekit gdzie można poustawiać prawie wszystko w odróżnieniu do aplikacji w iPhone która nic prawie nie może. Ale na samym końcu po zestawieniu wszystkich automatyk jest ona tą ostatnią platformą sterującą. Wielokrotnie miałem te problemy jakie tu są opisywane i żeby się wkurzyć do końca to wybrałem opcję najbardziej stabilną i działającą o każdej porze dnia i godziny. Dzięki Homebridge mogłem podłączyć wiele urządzeń , które nie miały już szansy na uaktualnienie do Homekit. A sama apka Mi Home oraz mod jaki został zrobiony jest rewelacją i bardzo za to dziękuję ze mogłem z niej skorzystać tylko zawsze jest pytanie co z tego jak są jeszcze inne czynniki, które wpływają na pracę całego systemu i nie mamy na to wpływu....Pozostają tylko nerwy..... a po co ? Lepiej żyć spokojnie 🙂 Podałem rozwiązania bo być może też jest tu wielu, którzy łączą swoje różne produkty i systemy ale większość produktów mają w Mi Home tak jak i ja. Warto się tą wiedzą podzielić tak jak to robią również inni. 

Dlatego  jak będę  przesiadał się na Appla to będę  wiedział  do kogo zapukac  o pomoc 😉

@zonkil

Padly wszystkie  automatyzacje  oparte ma chmurze. Pisałem  o tym parę  postów  wyżej 

Tyczy sie to wszystkich  urządzeń  nie  tylko oczyszczaczy.  Ale.w Twoim wypadku  to już  takie śmieszne  nie  jest