Jump to content
  • Recently Browsing   1 member

rezmus

[MOD] Xiaomi Home (Mi Home)

Recommended Posts

Ktoś orientuje sie może jakie dokładnie urządzenia kryją się pod nastepującymi nazwami przy dodawaniu urzadzenia:

• One Intelligent switch (WIFI)
  • One way inteligent switch
  • Smart Switch WIFI X

W sekcji "Power switch"

W dniu 18.05.2020 o 21:37, piteron napisał:

Panowie wielka prośba.  Napiszcie bardzo  proszę  jaką  macie  ustawioną  strefę  czasową.  Rozjezdzaja  min się  strasznie  automatyzacje. Ustawiłem juz cet gmt+1,gmr+2, i lipa zawsze mam zwloke w stosunku do czasu ustawionego. Czy jakiś  wplyw maja ustawienia telefonu. Bardzo prosze o pomoc  bo już  mi rece opadają  i dziecko  sie w nocy budzi

U mnie w apce na iOS nie ustawiania strefy czasowej , jest tylko lokalizacja. Cała automatyzacja i alarmy pracują co do sekundy. Ale wydaje mi się że chyba kiedyś była ta opcja. Być może zrezygnowali z tego po jakiś problemach.

10 godzin temu, Terminator007 napisał:

U mnie w apce na iOS nie ustawiania strefy czasowej , jest tylko lokalizacja. Cała automatyzacja i alarmy pracują co do sekundy. Ale wydaje mi się że chyba kiedyś była ta opcja. Być może zrezygnowali z tego po jakiś problemach.

Ja już  nawet wszystko zrobilem od nowa bo podejrzewałem  ze coś  jest nakręcone  w aplikacji. I niestety  ale sa mocne przesuniecia. Przyklad  automatyzacja oczyszczacza ma sie przełączyć  ma tryb nocny od 22 do 8 rano.  Pierwszego dnia przelaczyl sie o 0:30 aby skończyć  swoje działanie  o 7 rano  a następnego  dnia  tryb nocny zaczął  działać  od 18 i skończył  o 9 rano.  Albo coś  jest  pogmatwane z serwerami czasu  albo automatyzacja  nie wie z jakiego wzorca czasu skorzystać.  Jest to o  tyle denerwujace ze np oczyszczacz  potrafi sie włączyć  na maxa o pierwszej  w nocy i tak sobie  wyje do momentu aż  nie wejdę  w plugin  w aplikacji.  Dlatego  pytam jak macie to ustawione ale widzę  ze to jakaś  tajemnica jest

Tajemnicy nie ma. Ja mam wszystko na niemieckim serwerze i strefa czasowa CET. Nie mam problemów z harmonogramami i automatyzacją.

Ja mam wszystko na serwerze PL i hamonogramy działają  jak chcą . A może to wina ustawien  w telefonie.  Mam wszystko związane  z czasem ustawione  na auto

Godzinę temu, piteron napisał:

Ja mam wszystko na serwerze PL i hamonogramy działają  jak chcą . A może to wina ustawien  w telefonie.  Mam wszystko związane  z czasem ustawione  na auto

Ja mam w Mi Home urządzenia na serwerze CN i automatyzacja nie włączyła mi wczoraj wieczorem lamp na ogrodzie o ustalonej porze. W Homekit wszystko grało. Dzisiaj była aktualizacja Mi Home w Apple Store i dziś automatyzacja zadziałała prawidłowo. Być może to były jakieś zawieruchy na serwerach i apka głupiała bo tak jak pisałem nie mogę u siebie ustawić strefy czasowej, wpisuję w ustawieniach tylko miasto w Home Location. Także system wie gdzie jestem i jaka ma być godzina. Teraz po aktualizacji jest ok.

Ja wczoraj stawilem wszystko  na Mińsk  GMT+2.I dalej to samo dana scena miala zakończyć  działanie  o 8 rano a dosłownie przed momentem okazalo sie ze dziala.  Mi juz łapy  opadają zawsze cholera coś.  Żona  mi gada ze moje zabawki spać  nie daja bo to albo w nocy światło ne chce sie zapalić  a to  oczyszczacz sie wlaczy. Ehhhhh  

9 godzin temu, piteron napisał:

Ja wczoraj stawilem wszystko  na Mińsk  GMT+2.I dalej to samo dana scena miala zakończyć  działanie  o 8 rano a dosłownie przed momentem okazalo sie ze dziala.  Mi juz łapy  opadają zawsze cholera coś.  Żona  mi gada ze moje zabawki spać  nie daja bo to albo w nocy światło ne chce sie zapalić  a to  oczyszczacz sie wlaczy. Ehhhhh  

Przejdź na porządny sprzęt ( Apple, iPhone, iPad ) co w rezultacie daje pracę na Homekit i będzie wszystko w porządku. A Androida zostaw tylko do ustawiania pomieszanych serwerów regionalnych dla sprzetu w domu. U mnie się nic nie dzieje i wszystko hula w całej automatyce. Nawet wczoraj dołożyłem Aqara Relay 2Ch, który ma ustawioną automatykę na inching 1 sekundowy aby sterować markizą na tarasie. Do tego jest podłączony włącznik Aqara  3-funkcyjny aby sterować markizą, światłami w ogrodzie. A wszystko oczywiscie jest widoczne i działa w Homekit na iPhone tak jak i wszystkie pozostałe sprzęty w domu, oczyszczacz, wentylator, czujki, czujniki i lampy sufitowe. W aplikacji Eve For Homekit poustawiałem dla lampy Yeelight różne sceny z RGB w ambilight i mogę sobie klawiszkami zmieniać bez żadnego problemu również w głównej aplikacji Homekit oraz stosować automatykę jaką chcę co było niemozliwe ani w aplikacji Yeelight ani w MiHome bo tam się wszystko rozjeżdża i nigdy prawidłowo ambilight w odpowiednim kolorze mi nie wskakiwał. Zmienisz sprzęt to zobaczysz różnicę. Nigdy w życiu już nie wrócisz na główny sprzęt na Android. Nie zdażyło mi się aby coś poustawiane na Apple Homekit nie zadziałało a w Mi Home lub aplikacji Yeelight tak. Więc tam tylko dodaję sprzęty a steruję w Homekit.

• Haha 2

Dzieki za odpowiedź.  Znam sprzet Appla bo bylem  wiernym jego użytkownikiem

Jednak teraz mam Androida i dla samego  smart nie będę  zmieniał  platformy.  Pytanie  niby jest banalne ale jak widać  rozwiązania  karkołomne.  Mi chodzi tylko o to zeby ktoś  podzielil sie wiedzą.  Jak ma ustawiony  telefon w kwestii ustawień  czasu i jaki serwer ma ustawiony dla urządzeń w MiHome. Zrozumiał  bym sprawę  gdyby wywalaly sie automatyzację z urządzeń  z różnych  regionów.  Ale tu chodzi o oczyszczacze  z regionu EU i aplikacja ktora dziala na regionie EU o konkretnie serwer PL. Wiem  o tym ze oczyszczacz  laczy sie z chmura raz na 30 min ale niech ktoś  mnie oswieci czemu skoro scena ma ustawiony harmnogram od godz 23 do 8 to raz zalaczy się o 19 a raz wlaczy sie o 2 w.nocy.  Przyklad  z dzisiaj. Mam ustawioną scene oczyszczacz sypialnia level 14 harmonogram pracy od 20 do 21  Wczoraj  scena zalaczyla sie o 18:31 a dzisiaj o 23:09 Ok gdyby byly przesunięcia  w jedna  stronę  to bym to jakoś skorygowal.Ale raz jest o 2 godzin za.wcześnie  a nastepnego dnia ponad 3 godziny za późno . Cholera mnie  już  powoli bierze  bo nie  wiem gdzie  ugryźć  temat aby to w miarę  dzialalo.  Naprawde nie chodzi mi o ustawianie  czegokolwiek  co do minuty ale pracujący oczyszczacz na max obrotach  o północy w pokoju dziecka potrafi rozwalić  całą  noc.  Aplikacje  zainstalowałem  na nowo utworzyłem nowe konto i dodałem tam tylko oczyszczacz i zrobilem jedna automatyzację  jak wyżej 

O ile pierwszego dnia  zadzialalo to w miarę  ok tzn scena odpalila się  o 20:45 to juz następnego oczyszczacz  zaczął  pracować  na max o 22:55. 

Bardzo  proszę  bardziej doświadczonych  Kolegów o jakieś  wskazówki  sugestie  jestem  w stanie  udostępnić  caly dom aby rzucić  okiem co sie dzieje bo zaczyna to być  juz irytujące.  Niby smart dom ma pomagać  i ułatwiac życie  a tu tylko uprzykrza 

3 minuty temu, piteron napisał:

Dzieki za odpowiedź.  Znam sprzet Appla bo bylem  wiernym jego użytkownikiem

Jednak teraz mam Androida i dla samego  smart nie będę  zmieniał  platformy.  Pytanie  niby jest banalne ale jak widać  rozwiązania  karkołomne.  Mi chodzi tylko o to zeby ktoś  podzielil sie wiedzą.  Jak ma ustawiony  telefon w kwestii ustawień  czasu i jaki serwer ma ustawiony dla urządzeń w MiHome. Zrozumiał  bym sprawę  gdyby wywalaly sie automatyzację z urządzeń  z różnych  regionów.  Ale tu chodzi o oczyszczacze  z regionu EU i aplikacja ktora dziala na regionie EU o konkretnie serwer PL. Wiem  o tym ze oczyszczacz  laczy sie z chmura raz na 30 min ale niech ktoś  mnie oswieci czemu skoro scena ma ustawiony harmnogram od godz 23 do 8 to raz zalaczy się o 19 a raz wlaczy sie o 2 w.nocy.  Przyklad  z dzisiaj. Mam ustawioną scene oczyszczacz sypialnia level 14 harmonogram pracy od 20 do 21  Wczoraj  scena zalaczyla sie o 18:31 a dzisiaj o 23:09 Ok gdyby byly przesunięcia  w jedna  stronę  to bym to jakoś skorygowal.Ale raz jest o 2 godzin za.wcześnie  a nastepnego dnia ponad 3 godziny za późno . Cholera mnie  już  powoli bierze  bo nie  wiem gdzie  ugryźć  temat aby to w miarę  dzialalo.  Naprawde nie chodzi mi o ustawianie  czegokolwiek  co do minuty ale pracujący oczyszczacz na max obrotach  o północy w pokoju dziecka potrafi rozwalić  całą  noc.  Aplikacje  zainstalowałem  na nowo utworzyłem nowe konto i dodałem tam tylko oczyszczacz i zrobilem jedna automatyzację  jak wyżej 

O ile pierwszego dnia  zadzialalo to w miarę  ok tzn scena odpalila się  o 20:45 to juz następnego oczyszczacz  zaczął  pracować  na max o 22:55. 

Bardzo  proszę  bardziej doświadczonych  Kolegów o jakieś  wskazówki  sugestie  jestem  w stanie  udostępnić  caly dom aby rzucić  okiem co sie dzieje bo zaczyna to być  juz irytujące.  Niby smart dom ma pomagać  i ułatwiac życie  a tu tylko uprzykrza 

Poradź sobie metodą eliminacji błędów... Ustaw automatykę na inne urządzenia o różnych porach i sprawdź czy to jest temat oczyszczacza czy też jakiś jaj na serwerze. Zainstaluj oczyszczacz u kogoś z rodziny na przykład na 1 lub 2 dni ustaw automatykę na innym koncie i sprawdź czy u kogoś też są jaja jak u Ciebie. Metoda eliminacji jest najlepsza lub też dokładania sprzętu po kolei i po testach poprzednich. Spróbuj też ustawić mu automatykę nie z poziomu menu na dole aplikacji w pasku ale wejdź do urządzenia i tam kliknij ustawianie zadań. Może coś się dzieje w oczyszczaczu samym i bruździ ... Jeżeli reszta urządzeń, żarówki, wentylator, jakieś inne cuda będą działać ok no to odpowiedź masz szybką. Pozostaje test samodzielnego urządzenia. Tak jak pisałem miałem ten problem że mi się automatyka nie włączała o zadanej porze w poprzedniej wersji aplikacji na iOS. Po aktualizacji jest ok. Ostatnia rzecz moze być taka ze zmienia Ci się lokalizacja w telefonie a na tej podstawie automatyka wykrywa inne strefy czasowe i też miesza... Wyłącz aplikację w telefonie a zainstaluj tylko np na tablecie, który leży w domu. Możliwości jest sporo ale można to ogarnąć. Potrzebna jest tylko ułożona logika i metoda eliminacji błędów.

Prubowalem już  metody eliminacji tzn założyłem  inne konto i dodalem tam  tylko oczyszczacz.  Dzialalo to na tablecie ktory nigdy nie  widzial MiHome.  Jak to dzialalo opisałem.  Mam łącznie 2 oczyszczacze i sporo różnych  innych  gadżetów.  Największy  problem jest z oczyszczaczami  i czujnikami ruchu.  Ale to może  dlatego  ze tylko na tych urządzeniach mam  harmnogramy. Te w ktorych automatyzacja  ma działać  caly dzień  jest wszystko ok. Nawet w logach  podaje prawidlowe wartości. Naprawdę  zaczynam juz wątpić ze cos sie da ustawić  tak zeby dzialalo kiedy ja chce 

Mialem wszystko ustawione  jako CET. Po podpowiedzi  @rezmusa dalem wszystko na gmt+2. Wyłączyłem  automatyczna  strefę  czasową  w telefonie i auto godzine. Nic to nie  daje. Na poczatku myślałem  ze to wina bramki multihub MiV3 region CN ponieważ  większość  urządzeń  w ktorych jest harmonogram jest EU.  Ale ok odlaczylem bramkę  i przełączylem na huba MI V2 z regionu EU. Efekt  żaden.  Usunąłem wszystko co bylo CN  pozostawiając tylko urządzenia  EU......efekt  żaden 

10 godzin temu, piteron napisał:

Prubowalem już  metody eliminacji tzn założyłem  inne konto i dodalem tam  tylko oczyszczacz.  Dzialalo to na tablecie ktory nigdy nie  widzial MiHome.  Jak to dzialalo opisałem.  Mam łącznie 2 oczyszczacze i sporo różnych  innych  gadżetów.  Największy  problem jest z oczyszczaczami  i czujnikami ruchu.  Ale to może  dlatego  ze tylko na tych urządzeniach mam  harmnogramy. Te w ktorych automatyzacja  ma działać  caly dzień  jest wszystko ok. Nawet w logach  podaje prawidlowe wartości. Naprawdę  zaczynam juz wątpić ze cos sie da ustawić  tak zeby dzialalo kiedy ja chce 

Mialem wszystko ustawione  jako CET. Po podpowiedzi  @rezmusa dalem wszystko na gmt+2. Wyłączyłem  automatyczna  strefę  czasową  w telefonie i auto godzine. Nic to nie  daje. Na poczatku myślałem  ze to wina bramki multihub MiV3 region CN ponieważ  większość  urządzeń  w ktorych jest harmonogram jest EU.  Ale ok odlaczylem bramkę  i przełączylem na huba MI V2 z regionu EU. Efekt  żaden.  Usunąłem wszystko co bylo CN  pozostawiając tylko urządzenia  EU......efekt  żaden 

No to dziwna sprawa. A próby robiłeś na modzie czy oryginalnej apce ze sklepu Google ? Bramki v3 CN chodza stabilnie. Używam 2szt bo zasięg nie jest rewelacyjny aby pokryć cały dom ale wszystko jest ok. Mówię Ci, pożycz iPhone albo iPad i wtedy sprawdź automatykę. Albo kup iPhone SE bo za grosze można go nabyć i skonfiguruj na Homekit. Może to w apce jakieś jaja się dzieją tylko że inni tego nie meldują. Może chińczycy robią na złość tym co mają w jednej sieci urządzenia na EU i CN ... ?

Posted (edited)
47 minut temu, Terminator007 napisał:

No to dziwna sprawa. A próby robiłeś na modzie czy oryginalnej apce ze sklepu Google ? Bramki v3 CN chodza stabilnie. Używam 2szt bo zasięg nie jest rewelacyjny aby pokryć cały dom ale wszystko jest ok. Mówię Ci, pożycz iPhone albo iPad i wtedy sprawdź automatykę. Albo kup iPhone SE bo za grosze można go nabyć i skonfiguruj na Homekit. Może to w apce jakieś jaja się dzieją tylko że inni tego nie meldują. Może chińczycy robią na złość tym co mają w jednej sieci urządzenia na EU i CN ... ?

masz homebridge gdzies odpalony? z tego co widzialem fabrycznie do homekit jest wystawiana tylko bramka z sensorami i troche swiatel od yeelight. homekit dziala poza wlasna siecia wifi (mozesz sterowac wszystkim poza domem)? gdzies czytalem, ze nie bedzie dzialac zdalnie bez huba od apple (apple tv, ipad, itp). tak samo huba wymagaja niektore sensory jak switche, itp.

@piteron jaka masz scene, ktora dziala jak chce? czy to scena lan, czy cloud? problem tylko z oczyszczaczem? bramka v3 sama w sobie to inna bajka, bo ona trzyma sceny lan wewnetrznie i wszystko dziala wedlug wlasnego czasu (dlatego trzeba parowac bramke majac chinski czas na telefonie).

Edited by rezmus

@rezmus scena oczyszczaczy jest cloud. Scena oswietlenia jest lan. Z nimi  sa największe  problemy.  Czyli rozumiem że ustawiam czas Chinski na telefonie  i dopiero paruje  bramke?.Zawsze parowalem z czasem  aktualnym krajowym.Scena oświetlenia  to zarowki gu10 ikea i Yeelight mesh e14 wspolpracuje z czujnikiem ruchu Aqara.

jesli masz bramke v3 (ble/mesh) to pierwsza bramka z harmonogramem lan, wiec czas uruchomienia scen lan i czas aktywnosci jest wedlug jej czasu. zeby to dobrze dzialalo to musi byc bramka sparowana w mi home z chinska strefa czasowa na telefonie ustawiona i potem restart bramki (bylo pare razy omawiane). inaczej sceny lan beda miec przesuniety harmonogram. co do oczyszczacza i sceny cloud to ciezko powiedziec. pokaz screen tej sceny.

• Thanks 1

Posted (edited)
4 godziny temu, rezmus napisał:

masz homebridge gdzies odpalony? z tego co widzialem fabrycznie do homekit jest wystawiana tylko bramka z sensorami i troche swiatel od yeelight. homekit dziala poza wlasna siecia wifi (mozesz sterowac wszystkim poza domem)? gdzies czytalem, ze nie bedzie dzialac zdalnie bez huba od apple (apple tv, ipad, itp). tak samo huba wymagaja niektore sensory jak switche, itp.

@piteron jaka masz scene, ktora dziala jak chce? czy to scena lan, czy cloud? problem tylko z oczyszczaczem? bramka v3 sama w sobie to inna bajka, bo ona trzyma sceny lan wewnetrznie i wszystko dziala wedlug wlasnego czasu (dlatego trzeba parowac bramke majac chinski czas na telefonie).

Mam Homebridge odpalony na Synology DS718+. Bramka Aqara wraz ze wszystkimi urządzeniami na Zigbee przenosi urządzenia na Homekit czyli sensory ruchu, temperatury pomieszczeń , czujki drzwiowe i Aqara Relay 2Ch działa bez problemu oraz włączniki, Oczyszczacz i wiatrak mam podłączony do Homebridge po Wi-Fi po wyciągnięciu z moda ich numerów referencyjnych. Część scen jest zrobiona w Eve for Homekit a reszta w Homekit i pełna obsługa wszystkiego w Homekit. Widać temperaturę oraz wilgotność powietrza z oczyszczacza oraz stan jakości powietrza. Pełna obsługa wiatraka. No i pozostałe urządzenia widoczne i sterowalne. Yeelight Yiaouie z RGB ( podwójne sterowanie osobno jasność głównej lampy oraz RGB ) również przez homebridge i wszystkie sceny kolorowe ustawione w Eve. Sceny włączam włącznikiem Aqara lub w Homekit. Do tego żarówki Aqara w ogrodzie po Zigbee oraz kamery Netatmo Presence z lampami LED sterowane przez Homekit oraz Eve do wyboru . Cała konfiguracja jest banalnie proste a homebridge załatwia 70% tematów z urządzeniami na CN lub EU. Aqara Hub działa bez zarzutu, mam 2szt bo zasięg z ogrodu do garażu ( też otwierany zdalnie i kontrola otwarcia ) jest zbyt duży i jeden Aqara Hub tego nie obejmował, czasami nie było łączności z czujkami. Trochę zabawy i wszystko jest tak jak chciałem. Teraz będzie zakup nawilżacza do sypialni i taśmy LED RGB aby dopelnić oświetlenie zewnętrzne. Mam również Apple TV4K, które jest hubem domowym ( lepsze to niż iPad bo się nie rozładuje ). Pełny dostęp z zewnątrz z podglądami kamer oraz full kontrolą wszystkich urządzeń jak i powiadamianiem.

Aha, bramkę Aqara Hub v3 parowałem normalnie bez zmiany czasu z polskiego na chiński i jest ok wszystko.

IMG_1467.png

IMG_1468.png

IMG_1469.png

Edited by Terminator007
  • Like 1

Posted (edited)
35 minut temu, Terminator007 napisał:

Aha, bramkę Aqara Hub v3 parowałem normalnie bez zmiany czasu z polskiego na chiński i jest ok wszystko.

automatyzacje masz w homekit, a powyzsza metoda dotyczy chmury xiaomi ;) dla kogos kto ma sprzet apple homekit to naturalna droga, ale dla samego smarthome to jednak trzeba troche kupic - iphone, cos pod homebridge i jakis hub homekit ;) pewnie w home assistant da sie to tak samo zrobic, ale nie bedzie tak fajnie zintegrowane z os na telefonie ;)

Edited by rezmus

Posted (edited)
3 godziny temu, rezmus napisał:

automatyzacje masz w homekit, a powyzsza metoda dotyczy chmury xiaomi ;) dla kogos kto ma sprzet apple homekit to naturalna droga, ale dla samego smarthome to jednak trzeba troche kupic - iphone, cos pod homebridge i jakis hub homekit ;) pewnie w home assistant da sie to tak samo zrobic, ale nie bedzie tak fajnie zintegrowane z os na telefonie ;)

Home Assistant nie podoba mi się. Próbowałem i wywaliłem wszystko. Oczywiście że jak ktoś chciałby od razu przejść na Apple to musi mieć parę sprzętów ale ja też od razu wszystkiego nie miałem. Synology kiedyś działał u mnie tylko jako dysk tak na prawdę a teraz jest małym centrum wielu usług. Apple TV to super temat i nie wyobrażam sobie aby podłączać jakieś Chromecasty itd. Porównując jak to wygląda na Mi Home do Homekit w iPhone to jest inna bajka bo przynajmniej z daleka bez czytania wiem co jest otwarte czy coś się włączyło itd. W Mi Home nic nie widać i abym posiadł wiedzę który z czujników jest otwarty lub zamknięty to trzeba wziąć lupę bo kafelki nie zmieniają kolorów a tłumaczenie j.polski close=blisko to już masakra ... 🙂 Każdy z tych sprzętów i software ma swoje wartościowe zalety i fajnie byłoby połączyć je w jedną całość. No cóż jak abnegat chce mieć Smart Home bezobsługowy to kupuje gotowce za które przepłaca wiele tysięcy złotych. Czujniki czy sensory fabrycznie przeznaczone fabrycznie do Homekit są wielokrotnie droższe od Aqara czy Xiaomi a działają tak samo. Gniazdka Koogeek są po 180zł a mnie się udało kupić po 80zł i to wiele sztuk na Allegro. Ale końcowy efekt jest fantastyczny i warto w coś takiego pójść bo teraz prawie obojętnie co bym kupił to mogę to podłączyć do mojego ecosystemu. Przekaźniki Sonoff i Shelly też mi działają pod Homekit bo mają firmware zmieniony i też jest ok 🙂 Więc jak się dobrze poszuka to można za niewielkie pieniądze zrobić cały system, Synology też nie musi być Mercedes a można to na tanim modelu za parę stówek zrobić. Ja używam swojego serwera do innych jeszcze celów stąd model z wyższej półki bo można na nim odpalić wirtualne systemy operacyjne jak i biblioteki oraz swoją prywatną chmurę. Nawet początkujący amator elektronik sobie z tym wszystkim poradzi. Normalny konsument-klient na pewno nie. W przypadku jakiejkolwiek awarii czy problemu jest od razu w czarnej du...e . Na razie wszystko działa bezawaryjnie nawet po przerwach w dostawach w prądzie, wszystko się uruchamia w ciągu paru minut. W Homebridge najważniejsza sprawa to dobrze skonfigurowany plik json gdzie są wszystkie komendy operacyjne dotyczące produktów w sieci. Reszta to pikuś.

Automatyzację oczyszczacza oraz zewnętrznych lamp z żarówkami Aqara mam zrobione w Mi Home bo oczyszczacz jest z EU a wszystko podłączone na serwerze CN. Więc mod przydał się do zrobienia tego.

A tutaj macie wykaz urządzeń z fabryczną kompatybilnością dla Homekit. https://www.apple.com/ios/home/accessories/

Edited by Terminator007

18 godzin temu, piteron napisał:

@rezmus scena oczyszczaczy jest cloud. Scena oswietlenia jest lan. Z nimi  sa największe  problemy.  Czyli rozumiem że ustawiam czas Chinski na telefonie  i dopiero paruje  bramke?.Zawsze parowalem z czasem  aktualnym krajowym.Scena oświetlenia  to zarowki gu10 ikea i Yeelight mesh e14 wspolpracuje z czujnikiem ruchu Aqara.

Możesz podać link, których żarówek gu10 z Ikei używasz? 

widzialem jakis czas temu. ciekawe kiedy to na rynek wypuszcza, bo wciaz nie ma zadnego huba aqara z obsluga zigbee3. m2 zapowiedzieli rok temu i cisza, m1s teraz, ale z tego co wiem to najwczesniej na jesieni ma byc. widzialem tez ze maja fajny air monitor na zigbee w produkcji, takie dane wypluwa

Air Quality Index
Air Quality
PM2.5 Density
PM10 Density
Atmospheric Pressure
Relative Humidity
Temperature
CO2 Density
TVOC Density
VOC Density
HCHO Density

• Thanks 1

23 minuty temu, rezmus napisał:

widzialem jakis czas temu. ciekawe kiedy to na rynek wypuszcza, bo wciaz nie ma zadnego huba aqara z obsluga zigbee3. m2 zapowiedzieli rok temu i cisza, m1s teraz, ale z tego co wiem to najwczesniej na jesieni ma byc. widzialem tez ze maja fajny air monitor na zigbee w produkcji, takie dane wypluwa

Air Quality Index
Air Quality
PM2.5 Density
PM10 Density
Atmospheric Pressure
Relative Humidity
Temperature
CO2 Density
TVOC Density
VOC Density
HCHO Density

Ooo, nieźle ... O M2 czytałem na początku maja że wreszcie w czerwcu mają go wypuscić ale teraz to już kompletnie nie wiadomo gdzie i jakie opóźnienia będą. Jakosć produktów trzymają a ta nowa seria bardzo mi się podoba. I wykonanie i możliwości. To jak takie małe tableciki na ścianie bo dane do obsługi będzie można konfigurować. No i wszystko też ma być kompatybilne z Homekit także wszyscy będą mogli się tym pobawić.

Posted (edited)

Mozna  napisać  w koncu. Downo juz sie zastanawiałem  czemu Xiaomi nie wypuści tabletu panelu  sterowania do mihome z odpowiednią orientacja i ladowaniem.  A czujnikiem  powietrza jestem mocno zainteresowany moj stary v1 juz sie wypalił 

Edited by piteron