Jump to content
rezmus

[MOD] Xiaomi Home (Mi Home)

Recommended Posts

Posted (edited)
35 minut temu, rezmus napisał:

Matko działa!!!! Cały dzień spędziłem walcząc z kamerą i nie trafiłem na ten temat!!! Bardzo dziękuję!! 

Jeszcze jednak mam pytanie, nie dostaję powiadomień po wykryciu ruchu pomimo że w aplikacji zapisane są alarmy wykrycia ruchu. Jakiś pomysł? 

Edit

Poradziłem sobie ustawiając scenę. Myślałem że apka będzie wysyłała powiadomienia po prostu po wykryciu ruchu ale widocznie trzeba ustawić scenę aby tak się działo. 

Edited by radecki

dawno nie sprawdzalem, ale z tego co pamietam to pushe przychodzily tylko jak wykrylo czlowieka (taka ikonka ludka na home monitoring), a nie jakikolwiek ruch.

Jak się zaznaczy tylko górną detekcję bez dolnej to wysyła też nie tylko ludzi. Czyli motion zamiast movement.

Witam,

Mam odkurzacz xiaomi vacuum pierwszej generacji podłączony do serwerów chińskich.

Czy jak zainstaluje tą zmodyfikowaną apkę to będę mógł go podłączyć do serwerów EU ? Czy jest on już zapamiętany na chinskich i się nie da ?

Oświećcie mnie proszę - z czego wynika zmiana interfejsu aplikacji? Jeszcze wczoraj w bramce miałem klawisz "off" żeby wyłączyć wybraną formę ochrony a dzisiaj mam już tylko 3 klawisze. 

Ehhhh. Ja juz  podmienialem plugin I dalej  sie uparł. 

@rezmus przypomnij  ścieżkę  aby podmienić  plik  i jak zablokować  autoupdate 

Działa Wam polska chmura? U mnie dzienniki alarmów nie chcą się załadować. Ochrona tez nie działa.

Już ok, musiało coś być z apką, Dodawałem wczoraj czujnik ruchu i działało, możliwe, że to przypadek. 

12 godzin temu, piteron napisał:

U mne wszystko ok. Serwer PL

Panowie  w jakiej strefie czasowej  powinno sie ustawić  urządzenia aby automatyzacje dzialaly zgodnie z obecnym czasem.  Mialem CET....lipa GMT+1 i GMT+2 też.  Na jakich u Was  to działa i czy nie macie zwłoki? 

No to lipa jakąś. U mnie automatyzacja dziala  jak chce. Mam ustawiona automatycje ustawiona od 21 do 22 i raz załącza  sie o 23 a następnego  dnia o 20. A żeby  bylo smieszniej to godzina w logach  zgadza się  z ta ustawioną.  Juz powoli mi łapy  opadają. Schody zaczęły się  jak kupilem 2 oczyszczacz nie wiem  czy to przypadek  ale od tego  momentu wszystkie automatyzacje powiązane  z harmonogramami działają  jak chcą 

Piteron na multimode xiaomi  pomogło, może u ciebie zadziała. Zresetuj wifi huba, zmien na telefonie strefę czasową na chiny i sparuj go ponownie. Po parowaniu odłącz od prądu i włącz. Powinno być OK. 

Ale tu nie chodzi  o bramke  a o oczyszczacze 3h. To one "zwariowaly"

Posted (edited)

Pytanie, czujka sparowana z HUB (PL) wykrywa ruch i natężenie światła, na hubie włączona osłona, ale nie przychodzi alarm. Wcześniej  było wszystko oki, jakieś sugestie? Ostanie dane z dziennika alarmów - 8.05. 

678CA979-9F08-4539-84FC-6E5A4628F07E.jpeg

2FE147A3-88F2-418B-98D1-16F9E4170B48.jpeg

Edited by Imacman66

Pomogło odznaczenie i ponowne zaznaczenie. Dlaczego to jest takie ułomne? Przecież to powinno chodzić lub komunikować, że coś jest nie tak. Włączam alarm i wychodzę? A nie, włączam i się zastanawiam czy dobrze chodzi. :/

335164C4-FB2A-46E0-8D5D-A57E372ACC37.jpeg

Niestety powtórzyłem czynność i to samo. Alarm się aktywował dopiero po odznaczeniu i ponownym zaznaczeniu opcji.

E82CF69D-AF71-4547-AF10-9CB9817EF3EB.jpeg

Dodałem Aqara HUB do Apple HomeKit i tu nie widzę większych problemów ze współpracą czujki. Mam nadzieję, że to jakoś ogarnę, bo ma potencjał. Życzę miłego niedzielnego wieczoru. 

CD38258E-224B-4831-AF8E-A8311A437F2F.png

Czy ktoś podpinał u siebie i może potwierdzić, że działa  Ikea Tradfri Warm White GU10 LED1650R5 ?

8 godzin temu, Imacman66 napisał:

Dodałem Aqara HUB do Apple HomeKit i tu nie widzę większych problemów ze współpracą czujki. Mam nadzieję, że to jakoś ogarnę, bo ma potencjał. Życzę miłego niedzielnego wieczoru. 

CD38258E-224B-4831-AF8E-A8311A437F2F.png

Bo na sprzęcie Apple wszystko działa bezproblemowo. Ja mam 90% urządzeń nie pochodzących z Apple, działających na różnych dziwnych aplikacjach a tu poprzez HomeBridge wraz z innymi urządzeniami Apple wszystko działa jak należy. Nawet niektóre urządzenia można fajniej ustawiać wraz z nowymi scenami. Np Yeelight Ceiling Light RGB 650, która na aplikacji Xiaomi ciągle pokazuje że jakieś są problemy z WiFi i żeby cokolwiek ustawić to trzeba latać po zakładkach a tu pięknie wszystko się ustawia i programuje. Serwery Apple stabilne i nie ma znaczenia skąd jest sprzęt... Wszystkie urządzenia Xiaomi jakie mam w oryginalnej aplikacji przerzuciłem do HomeKit i tylko w tej aplikacji je używam. Modyfikowana apka niestety jest niezbędna tylko to tego aby oczyszczacz mógł być ustawiony w Homebridge i za to oczywiście dzięki .

Ja mam nietypowe pytanie, ale może jest na to jakiś sposób by to programowo ogarnąć. Mam trzy żarówki Aqara w różnych lampkach. Za każdym razem gdy mam przerwę w dostawie prądu (a trafia się że jest to często) po przywróceniu zasilania lampki zawsze się zapalają. Oczywiście trzeba poczekać by załadowała się sieć lan z routera i dopiero można to wyłączy przycinkiem, kostką etc. 

Moje pytanie brzmi nie da się jakoś tego ogarnąć by po przerwie w dostawie prądu było zawsze na Off ? Nie zawsze jestem w mieszkaniu a tu lampki się palą 

Posted (edited)

Cześć. Jak zmienić na jasny kolor tło lub kolor liter w historii z czujnika temperatury i wilgotności. Kiedyś były widoczne bo były jasne.

Screenshot_20200511-161534_Mi Home.jpg

Edited by przemekbial
  • Like 1

Cześć. Aktualizował ktoś Huba EU do tej wersji nowej ? Nie było problemów po ?

Screenshot_20200511-195658_Mi Home.jpg