Jump to content
  • Recently Browsing   1 member

rezmus

[MOD] Xiaomi Home (Mi Home)

Recommended Posts

Moim zdaniem za głośno  o tym bylo iza dlugo wiatrak jest na rynku aby to byla kwestia  firmware. Ale kto wie. Ja mam dwie takie  wichury w domu i jak coś  to czekam na jakieś  wieści 

firmware niby ma obsluge tych parametrow, wiec albo fizycznie brakuje sensorow, albo nie sa podpiete pod mcu.

A ja mam pytanie / propozycje. 

Może by założyć taki wątek z urządzeniami i ich najnowszymi znanymi firmware?

Tzn ktoś np przełączył się na China i ma tam aktualizację np oczyszczacza 3h to wpisuje model z logow (on chyba mówi też o wersji eu cn), serwer i wersję fw. Miałoby to chyba sens? Bo takie przepisanie wszystkiego, żeby sprawdzić czy jest jakaś aktualizacja to jest fajne jak masz 2 sprzęty.

No chyba, że gdzieś można to sprawdzić, a ja sierota nie wiem - to przepraszam.

1 godzinę temu, rezmus napisał:

firmware niby ma obsluge tych parametrow, wiec albo fizycznie brakuje sensorow, albo nie sa podpiete pod mcu.

A jest gdzieś  w sieci  jakas serwisowka jak sie do tego  dobrać  i sprawdzić. 

2 godziny temu, rezmus napisał:

Jeżeli tylko brak sensorów to byłoby światełko w tunelu. Musze dalej szukać na chińskich forach. Dzisiaj trochę posiedziałem ale na razie same bzdety. Może gdzieś się dokopię szczegółów aczkolwiek rzeczywiście tak jak powiedzieliście, 2 lata i nic nie ma w tym temacie zrobionego to trochę dziwne ...

@rezmus odpisał mi chińczyk odnośnie  kamerki z Aliexpress, które zamówiliśmy (PTZ N1 Xiaomi) 

"We can't send it, hope you can cancel this order.
If you still need this camera, I will tell you when I can buy it and give you the same price."

To może kiedyś się uda :(

_________

I jedna kwestia, działają wam powiadomienia i nagrywanie krótkich filmików po wykryciu ruchu w Xiaomi 360 Security Camera? U mnie od kilku dni cisza? A działało wcześniej idealnie. Od zawsze serwer PL, nic nie zmienialem. Restart nie pomaga, zmiana apki na nowszą też :(

jak ktos szuka smart lampki nocnej to jest w dobrej cenie ~12 USD

https://www.aliexpress.com/item/4000983743637.html

dzis do mnie doszla. mozna ustawic jasnosc, czas swiecenia po ustaniu ruchu i poziom jasno/ciemno przy ktorym wlacza sie lampka. mozna tez wylaczyc lampke i uzywac tylko jako sensor ruchu w automatyzacji przez bramke ble. z mi ble/mesh hub dziala to dobrze, sceny ble sa lokalne i akcje wykonuja sie w ~1s.

• Like 2

A czy można  usawic czas dzialania i wykrywania od do danej godziny. Zasioanie bateryjne?

Posted (edited)

sceny nie maja znaczenia dla samej lampki, bo to urzadzenie bluetooth, ktore tylko rozsyla info przez ble. w scenach, ktore zrobisz na podstawie tego info oczywiscie mozesz ustawiac przedzialy czasowe, ale na sama lampke nie ma to wplywu. generalnie czy sie swiatlo zapala w niej, czy nie to ustawiasz na podstawie ilosci swiatla (poziom jasno/ciemno).

Edited by rezmus

Szkoda. Szukam czegos co mozna tak ustawić  żeby  dzialalo od ok 22 do 8. Będzie  to działać  w przedpokoju gdzie  jest mało  swiatla więc  tego typu lampki zapalaja mi sie przez caly czas. A już  myślałem że poleci zamówienie.Do mnie  dotarl właśnie  nastepny 3H. Ale spokojnie  nie  bedzie juz eksperymentów 😉

• Like 1

13 godzin temu, rezmus napisał:

dzis do mnie doszla. mozna ustawic jasnosc, czas swiecenia po ustaniu ruchu i poziom jasno/ciemno przy ktorym wlacza sie lampka. mozna tez wylaczyc lampke i uzywac tylko jako sensor ruchu w automatyzacji przez bramke ble. z mi ble/mesh hub dziala to dobrze, sceny ble sa lokalne i akcje wykonuja sie w ~1s.

Jest szansa na zigbee taką lampkę? Bo nie mogę znaleźć nic ciekawego.

podobno lumi cos planuje, ale oni teraz maja ble w hubach i zaczynaja sensory ble robic tez.

• Like 1

Rezmus masz jakiś pomysł dlaczego czujka wykrywa ruch, a scena sporadycznie się nie uruchamia? W dzienniku czujki jest wykrycie ruchu. 

9 godzin temu, piteron napisał:

Szkoda. Szukam czegos co mozna tak ustawić  żeby  dzialalo od ok 22 do 8. Będzie  to działać  w przedpokoju gdzie  jest mało  swiatla więc  tego typu lampki zapalaja mi sie przez caly czas. A już  myślałem że poleci zamówienie.Do mnie  dotarl właśnie  nastepny 3H. Ale spokojnie  nie  bedzie juz eksperymentów 😉

Dokładnie coś takiego chciałem zrobić u siebie.

@rezmus a czy wariant taki będzie działać z tą lampką - mam ustawioną scenę (czujnik drzwi + czujnik światła + lampka), któa sprawdza czy zostały otwarte drzwi + czy natężenie światła jest poniżej określonego poziomu i jeśli tak to wtedy ma się uruchomić lampka? Samą scenę mam ustawioną żeby działała od godziny 17 bo wcześniej w przedpokoju mam odpowiednio dużo światła słonecznego.

lampka ble dziala wylacznie wedlug wlasnego firmware. sceny nie maja na nia wplywu, bo urzadzenia ble tak jak pisalem nie maja kanalu zwrotnego (jedynie rozglaszaja informacje o sobie przez bramke ble). za pomoca aktywnego bluetooth w telefonie mozna jedynie ustawic wybrane parametry dzialania firmware.

bez kombinowania lampka zapali sie tylko jak wykryje ruch, a ilosc swiatla przy ktorym sie zapala mozna dostosowac (5 opcji do wyboru). jak bedzie powyzej wybranej jasnosci to sie nie zapali na ruch.

7 minut temu, rezmus napisał:

lampka ble dziala wylacznie wedlug wlasnego firmware. sceny nie maja na nia wplywu, bo urzadzenia ble tak jak pisalem nie maja kanalu zwrotnego (jedynie rozglaszaja informacje o sobie przez bramke ble). za pomoca aktywnego bluetooth w telefonie mozna jedynie ustawic wybrane parametry dzialania firmware.

bez kombinowania lampka zapali sie tylko jak wykryje ruch, a ilosc swiatla przy ktorym sie zapala mozna dostosowac (5 opcji do wyboru). jak bedzie powyzej wybranej jasnosci to sie nie zapali na ruch.

no to wychodzi, że będę mieć lampkę do sprzedania :(:( 

Widze ze mamy podobny  problem. U mnie w przedpokoju  jest cały  dzien ok 5lux wiec  prawie wszystkie czujniki interpretują  to jako noc i sie zapalaja.  Dlatego ja też szukam czegos co można  by było zautomatyzować ale głównie godzinowo

Dlatego  jak coś  wpadnie  w oko dawajcie znak sygnał 😉

• Like 1

W dniu 5.05.2020 o 20:59, rezmus napisał:

Wam też chińczyk wysłał kamerkę? 

W dniu 6.05.2020 o 12:26, Tedi napisał:

Dokładnie coś takiego chciałem zrobić u siebie.

@rezmus a czy wariant taki będzie działać z tą lampką - mam ustawioną scenę (czujnik drzwi + czujnik światła + lampka), która sprawdza czy zostały otwarte drzwi + czy natężenie światła jest poniżej określonego poziomu i jeśli tak to wtedy ma się uruchomić lampka? Samą scenę mam ustawioną żeby działała od godziny 17 bo wcześniej w przedpokoju mam odpowiednio dużo światła słonecznego.

tak nawiązując do wczoraj - @rezmus a jest jakaś lampka (raczej w cenie podobnej do tej z okazji), którą można by użyć do zrobienia takiej sceny jak napisałem?

Rozważam również opcję z podłączeniem aqara relay do oświetlenia sufitowego ale wolałbym raczej nie bawić się w grzebanie w puszkach stąd preferencja dla jak najmniej inwazyjnego rozwiązania.

Wydaje  mi sie ze pozostaje  nam albo kupic żarówkę  z wifi zigbee albo tylko relay

kazde swiatlo wifi/mesh/zigbee, typowe night light widzialem tylko ble.

Posted (edited)

Na początek wszystkich bardzo serdecznie witam. 

Przybywam z problemem a mianowicie chodzi o kamerę Xiaomi imilab n2 która dzisiaj dotarła, zamówiona na aliexpress. 

Zainstalowałem modowaną apkę Xiaomi home, kamera połączyła się bez najmniejszego problemu z ustawionym regionem PL, działa bardzo dobrze ale występuje problem z łącznością przez aplikację. Kiedy telefon połączony jest przez wifi wszystko śmiga pięknie jednak kiedy próbuję połączyć się z kamerą telefonem z połączeniem LTE dłuższą chwilę trwa ustanawianie bezpiecznego połączenia po czym wyskakuje informacja że kamera nie włącza się i należy spróbować później. Załączam screeny. 

Czy ktoś spotkał się z podobnym problem i jest na to jakieś rozwiązanie? Dodam że identycznie wygląda sytuacja w niemodowanej aplikacji Xiaomi home region Chiny. 

165576736_Screenshot_20200507-192324_MiHome.thumb.jpg.695bed699c22f27eb95b2e28e6c1d0cd.jpg852551038_Screenshot_20200507-192502_MiHome.thumb.jpg.a665f7829ff26e025c35c88f1ebfd39e.jpg

Edited by radecki