Jump to content
  • Recently Browsing   1 member

[MOD] Xiaomi Home (Mi Home)

Recommended Posts

A ja mam inne pytanie. Widzę że sporo osób ma kilka lub kilkanaście urządzeń u siebie i to rozumiem bo mam podobnie. Dajemy różne lokalizacje its, pokoje..etc. A w jaki sposób zrobić dwa różne domy, mieszkania ? W każdym inna sieć Wi-Fi inną bramka i tak dalej, da się jakoś w aplikacji zrobić dwa domy..bo widziałem jest tylko jedna lokalizacja i koniec ? Ja to widzę tak: dodaje nowa bramkę w drugim mieszkaniu i urządzenia..wtedy zakładam że będąc w jednym czy drugim urządzenia z drugiej lokalizacji będą wyszarzone i tylko tak da się to podzielić ? Dobrze myślę ? Raczej drugiej aplikacji nie zainstaluje..

• Replies 5.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jest to zmodyfikowana aplikacja, która obsługuje wszystkie urządzenia na każdym regionie (z pewnymi wyjatkami), modyfikacje automatyzacji, itp. Aktualna wersja moda vevs do pobrania na dole tej strony https://www.kapiba.ru/2017/11/mi-home.html user: (pusty) haslo: boldem na dole strony z modem (9-12 cyfr)

wszystko robicie na wlasne ryzyko dla chetnych wrzucam firmware do MJSXJ02HL/hlc6 w 2 wersjach. czyste 4.0.5_0105 i lekko zmodyfikowane, ktora umozliwia uruchomienie wlasnego kodu z karty sd podczas startu (run.sh przykladowy uruchamia telnet, user root pass ismart12). edit: dodalem downgrade do 4.0.5_0105 jesli ktos ma nowy uboot, ktory wymaga podpisanego firmware. flashowanie wyglada tak: wrzucamy demo_hlc6.bin (lub demo_hlc6_sign.bin) na karte pamieci (fat32) wylac

odbijacie sie od pierwszej linii supportu, ktora pewnie nawet nie ma pojecia o czym mowicie. poprosilem znajomego, ktory ma kontakt z ludzmi z xiaomi security center, zeby przekazal wiadomosc o awarii ble w chmurze eu. moze cos sie ruszy, zobaczymy.

Posted Images

14 minut temu, Cosmo77 napisał:

Pojawiła się aktualizacja. Ktoś wie co wnosi.

IMG_20200414_120122.jpg

Był temat o tym. Niestety nikt nie odpowiedział :) Też mam ten model ale mi nie pokazuje informacji o aktualizacji.

Edited by Herus
W dniu 7.04.2020 o 21:14, 3msie napisał:

Witam  jest jakieś rozwiązanie? Przestała działać mi bramka BLE w nawilżaczu SKV6001EU.  Nawilżacz dodany do  zmodowanego mihoma na wersji bodajze 1.6.7.1005 działało po aktualizji na 2.0.2.1005 lipa☹️

Pisałem o tym 

Poza uwaleniem bramki BLE nie zauważyłem różnicy 😉

Pewnie aktualizowaliscie wersje  global /eu na serwerze chinskim.Ten sam myk zrobilem z oczyszczaczem 3h😉 Ja mam wersje chińską  i jeszcze inna wersje firmware. Poczekajmy na wypowiedź  modguru żeby  sobie kłopotów nie narobić 

Screenshot_2020-04-14-16-10-57.png

Edited by piteron

Edit: rozwiązane, trzeba było chwilę poczekać, żeby bramka nawilżacza również wykryła sensor i już poprawnie pokazuje temperaturę i wilgotność

Witam wszystkich. 
Miałem wcześniej oryginalną apkę Xiaomi Home, ale od kiedy przyszły mi dzisiaj czujniki temp & wilgotności (kwadratowe) z regionem CN (a oczyszczacz i nawilżacz mam EU), to stałem się użytkownikiem modowanej aplikacji - za co dziękuję twórcy. Proszę jednak już na starcie niestety, o pomoc.

Mój problem: nie korzystałem nigdy z bramki BLE, bo nie musiałem, ale odkąd mam czujniki temp & wilgotności, to chciałem je połączyć przez bramkę w oczyszczaczu lub nawilżaczu, ale niestety żadna bramka nie widzi urządzeń (edit po chwili: oczyszczacz widzi sensor)), lecz wyświetla tylko temperaturę. Jak ogarnąć wilgotność?

Moja sytuacja: Miałem oryginalną apkę, odinstalowałem ją, zainstalowałem zmodowaną wersję APK 5.6.70 i wybrałem region Polska. Mam zapisane wszystkie urządzenia, które dotychczas były z regionu EU oraz automatyzacje. Sparowałem czujnik przez Bluetooth z telefonem i miałem temp & wilgotność wyświetlaną. Wyłączyłem BT w telefonie. W bramkach BLE  w aplikacji pod oczyszczaczem pokazał mi się sensor, ale wyświetla tylko temperaturę. Jak wchodzę w niego to za każdym razem mam pustą wilgotność i popup "Włącz bluetooth". Czy ktoś pomoże jak to ogarnąć, żeby poprawnie działało wyświetlanie.

Nie wywalałem każdego urządzenia po kolei, po prostu skoro już wszystko miałem, to mam wszystko podłączone. Mam oczyszczacz, nawilżacz i odkurzacz na EU oraz ten sensor na CN.

Edited by ogrey
5 minut temu, piteron napisał:

Sensory po bluetooth nie maja regionalizacji

Ok, dobrze wiedzieć - dzięki. Właśnie widzę, że nawilżacz wykrył w swojej bramce również ten sensor (chwilę to trwało) i poprawnie już mam wilgotność i temperaturę, więc odwołuję akcję, dziękuję uprzejmie. Zedytuję wyżej posta dopisując, że rozwiązane.

Inna sprawa, jak często następuje aktualizacja danych z sensorów BT? Raz na 5 minut, więcej? Wskazuje inne dane niż na wyświetlaczu.
Widzę też, że po wejściu w sensor zniknęła mi opcja jakiś automatyzacji z nawilżaczem, która była na oryginalnej aplikacji na ustawieniu Mainland China. To normalne, po prostu nie jest zaimplementowane?

Edited by ogrey

Mi aktualizuje co ok 15 min. Ale jak aktywna jest aplikacja ściąga dane prawie rownolegle

U mnie  automatyzacja z czujnika okrągłego  wyglada tak . Jesli przenosił  wszystko z CN na EU to automatyzację  musisz zrobić  jeszcze raz ewentualnie spróbuj zrobić  jakąś  edycję  danej aktualizacji tak żeby  zapisać  na chmurze.  Po zapisaniu możesz  zdjąć  dodany  parametr  i sprawdzić czy  automatyzacja przeładowala sie

Screenshot_2020-04-14-16-36-54.png

Edited by piteron

Ok, to taką automatyzację też posiadam, widziałem coś więcej na stockowej aplikacji niż tylko temp + wilgotność + wykres, ale może to mało istotne :)
Dzięki, u mnie jest trochę opóźnienie, ale ważne, że działa. Piątka!

13 minut temu, piteron napisał:

Na EU nie bedziesz mial też  historii 

piteron, czy dobrze kolegę rozumiem, że powinienem przepiąć się z modowaną apką na Mainland China? 
Czy powinienem także usunąć odkurzacz, nawilżacz i oczyszczacz (wszystko wersje EU), a następnie je podpiąć ponownie, jak będę miał ustawiony region CN na modowanej apce?
Generalnie, jest takie zalecenie, żeby ją mieć odpaloną na region CN? Chciałbym mieć historię z sensorów :) Właściwie po to to kupiłem.

Ale po co przenosić  to wszystko na serwer china. Mod jest właśnie  po to aby kupowac tańsze rzeczy  w Chinach i zeby mogly pracować na serwerach EU ktore sa o niebo szybsze. Co do historii  z czujników  to polecam te na zigbee raz ze sa dokładniejsze to maja historię nawet do miesiąca 

• Thanks 1
Godzinę temu, piteron napisał:

Ale po co przenosić  to wszystko na serwer china. Mod jest właśnie  po to aby kupowac tańsze rzeczy  w Chinach i zeby mogly pracować na serwerach EU ktore sa o niebo szybsze. Co do historii  z czujników  to polecam te na zigbee raz ze sa dokładniejsze to maja historię nawet do miesiąca 

Szkoda, że historia na okrągłych czujnikach nie działa na EU. Czy tak samo jest na regionie CN?

Kupiłem czujniki okrągłe, ponieważ chciałem mieć możliwość podglądu bezpośrednio z czujnika, a nie tylko z apki... niestety nie widziałem, że historii brak.

O dziwo gdy włączę się na "Month" zaraz po odpaleniu pluginu czujnika, to widzę jakieś szczątkowe dane. Po zmianie na "Week" wszystko znika i już drugi raz na Month nie wskakuje.

28 minut temu, KristofX napisał:

Kiedyś znalazłem coś takiego, sam posiadam ten pierwszy bez historii, posiadacze tych drugich mogą się wypowiedzieć, czy mają historię

Xiaomi-mi-jia-cyfrowy-termometr-i-higrometr-elektroniczny-ekran-atramentowy-30-dni-dane-automatyczne-nagrywanie-przez.jpg_q50.jpg

Ehh też mam ten po lewej. Czy jedyna widoczna różnica jest ta "kreseczka" pod wyświetlaczem? 

13 minut temu, piteron napisał:

Mam wszystkie mozliwe czujniki z wyświetlaczem.  I niestety ten na e inku też  nie ma hostorii. Choć przez jakis tydzień  mial. Opcja zegar  z czujnikami jest najlepsza  co do historii ale tez rewelacji  nie ma. 

Czy brak historii jest również związany z regionem EU czy to jakaś "wewnętrzna" usterka chmury Siajomi?

Swoją drogą to jest jakiś koszmar z tym, że standardowo (bez modyfikowanej apki) działają na wybranych regionach. Dzięki zmodowanej apce problemu nie ma, ale przypinanie urządzeń w celu aktualizacji oprogramowania to koszmar.

rezmus pisał  ze na CN historia  jest. Ale ja tego nie  sprawdzałem  Z tego co zrozumiałem  to chmura za wolno przelicza dane  i dlatego mamy brak historii i gwaltowne ucinanie wynikow pomiarów  nawet z dnia obecnego 

Edited by piteron

IMG_20200415_174442.thumb.jpg.d43a1d1d4cde9a3d1114461109dba4c3.jpgScreenshot_20200415_174542_com.xiaomi.smarthome.thumb.jpg.10a29160974c3b8f509b3df5e314f8e2.jpg

Posiadam 2 czujniki po bluetooth te ze zdjęcia(różne wskazania ponieważ przyniesione z innego pomieszczenia do zdjęcia) 
Na okrągłym historia pojawiła się po dodaniu nawilżacza z funkcją bramki BLE. Niestety długo to nie trwało aktualizacj nawilżacza popsuła sprawę.
Ten mały kwarratowy dodałem 2 dni temu i historia jest dostępna bez podpięcia do BLE

Screenshot_20200415_175408.jpg

Screenshot_20200415_175408.jpg