Jump to content

[MOD] Xiaomi Home (Mi Home)

Recommended Posts

• Replies 5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jest to zmodyfikowana aplikacja, która obsługuje wszystkie urządzenia na każdym regionie (z pewnymi wyjatkami), modyfikacje automatyzacji, itp. Aktualna wersja moda vevs do pobrania na dole tej strony https://www.kapiba.ru/2017/11/mi-home.html user: (pusty) haslo: boldem na dole strony z modem (9-12 cyfr)

wszystko robicie na wlasne ryzyko dla chetnych wrzucam firmware do MJSXJ02HL/hlc6 w 2 wersjach. czyste 4.0.5_0105 i lekko zmodyfikowane, ktora umozliwia uruchomienie wlasnego kodu z karty sd podczas startu (run.sh przykladowy uruchamia telnet, user root pass ismart12). edit: dodalem downgrade do 4.0.5_0105 jesli ktos ma nowy uboot, ktory wymaga podpisanego firmware. flashowanie wyglada tak: wrzucamy demo_hlc6.bin (lub demo_hlc6_sign.bin) na karte pamieci (fat32) wylac

odbijacie sie od pierwszej linii supportu, ktora pewnie nawet nie ma pojecia o czym mowicie. poprosilem znajomego, ktory ma kontakt z ludzmi z xiaomi security center, zeby przekazal wiadomosc o awarii ble w chmurze eu. moze cos sie ruszy, zobaczymy.

Posted Images

Na radar nie. Ale dziala na zasadzie on off klikajac na daną ochronę.  Wcześniej  byl dodatkowy  przycisk off i ochrona podstawowa. i bylo to lepsze rozwiązanie.  Tetaz jest tylko domowa ,poza domem, i sen.Można  wrócić  jakoś  do starego  plugina. Zresztą  jak chcesz to mogę  udostępnić  sam popatrzysz

Edited by piteron
  • Developer

testowy plugin jest na dane konto, wiec udostepniona nie musi miec takiego plugina, bo sie laduje wtedy z konta osoby do ktorej udostepniono. generalnie uzywaj tak jak oni chca, bo przeciez nie bedziesz siedzial na starym pluginie jak oni beda robic aktualizacje rozne tylko dlatego, ze bardziej ci pasuje taka, a nie inna metoda on/off ;)

• Developer

pewnie mozna jak go gdzies znajdziesz ;) moze teraz maja inna koncepcje i ochrona podstawowa jest aktywna jak inna nie jest wybrana?

https://cdn.cnbj1.fds.api.mi-img.com/rn-plugins/2019-12-16/signed_10032_1000190_61_ANDROID_bundle_652d4ca55b5746ddf92368d6437e3594.zip

musisz usunac wszystko w rn/install/1000190/X/android i wrzucic w to miejsce wszystko z zipa (gdzie X to katalog z opisany najwieksza liczba).

Edited by rezmus
  • Thanks 1

Kurcze, zainstalowałem aplikacje MiHome_5.6.70_63010_vevs.apk ze strony kapiba.ru próbuje się zalogować zostawiając pusty login a hasło wpisałem to wyboldowane na dole strony 55249863221 ale po kliknięciu zaloguj mam informacje, że pole user nie może być puste. 

• Developer
9 minut temu, Radbun napisał:

Kurcze, zainstalowałem aplikacje MiHome_5.6.70_63010_vevs.apk ze strony kapiba.ru próbuje się zalogować zostawiając pusty login a hasło wpisałem to wyboldowane na dole strony 55249863221 ale po kliknięciu zaloguj mam informacje, że pole user nie może być puste. 

pusty login i haslo sa do pobrania moda jesli o nie prosi. w apce logujesz sie na twoje konto xiaomi.

Godzinę temu, KristofX napisał:

@piteron, @Terminator007 koledzy jaki numer FW macie po tej aktualizacji? I czy jest to faktycznie aktualizacja FW czy tylko plugina?

Tylko plugina.  Ja mam juz przywrócona starsza  wersje .

Nowa wersja ta bez off ma numer 1.3.16. A starsza ta z off to 1.2.17. Wersja firmware taka  sama w obu przypadkach  czyli  1.4.5_0016

Edited by piteron
  • Thanks 1
45 minut temu, przemekbial napisał:

Mialem  go przez  kilkanaście  dni ale juz  służy  u nowego właściciela.  Ogólnie  przyjemny sprzęt.  Dokładnie  pokazuje wartosci oprócz  pogody której  wcale nie pokazuje. Jest też  maly problem z automatyzacją  po wartosciach PM2.5. Ma tylko 3 progi ustawione  na sztywno. Przynajmniej  tak bylo ok 3 miesiecy temu na ufczesnym pluginie. Ja zamienilem go ma zwykly czujnik pm2.5 od xiaomi ktory raz ze nie  swieci po oczach to dodatkowo ma reguły dowolne pyłu pm2.5 no i jest tańszy 

18 minut temu, piteron napisał:

Mialem  go przez  kilkanaście  dni ale juz  służy  u nowego właściciela.  Ogólnie  przyjemny sprzęt.  Dokładnie  pokazuje wartosci oprócz  pogody której  wcale nie pokazuje. Jest też  maly problem z automatyzacją  po wartosciach PM2.5. Ma tylko 3 progi ustawione  na sztywno. Przynajmniej  tak bylo ok 3 miesiecy temu na ufczesnym pluginie. Ja zamienilem go ma zwykly czujnik pm2.5 od xiaomi ktory raz ze nie  swieci po oczach to dodatkowo ma reguły dowolne pyłu pm2.5 no i jest tańszy 

podrzucisz model który posiadasz?

Witam mam problem z połączenie oczyszczacza 3H zakupionego z mi-store do aplikacji mi home czy wifi. Wyświetla takie komunikaty.

Przybliż urządzenie do routera.
Urządzenie połączone. ( zielona fajeczka)

Wiadomość wysłana do urządzenia ( zielona fajeczka)

Podłączenie urządzenie do sieci.... Kanał2

i tutaj mieli mieli i czerwony krzyzyk ze przekroczony czas operacji.

Router dziala dobrze podłączone odkurzacz i kamerka wszystko swietnie dziala.
Czy to coś z serwerami Eu ?? Aplikacja zaktualizowana. Dzieki za wszelką pomoc .

212 zl plus 9.90 wysylka z Chin

Z kuponem wyszlo 198

Oczywiscie ze dziala

I co najważniejsze w automatyzacji ma powyżej poniżej dowolnej wartosci PM. Ten co wstawiles ma tylko takie  wartości jak tu napisane po chinsku czyli praktycznie mało to wnosi jak chcesz ustawic normy europejskie.

Screenshot_2020-04-13-22-19-13.png

Screenshot_2020-04-13-22-19-00.png

Screenshot_2020-04-13-22-18-40.png

Edited by piteron
51 minut temu, domek13 napisał:

Witam mam problem z połączenie oczyszczacza 3H zakupionego z mi-store do aplikacji mi home czy wifi. Wyświetla takie komunikaty.

Przybliż urządzenie do routera.
Urządzenie połączone. ( zielona fajeczka)

Wiadomość wysłana do urządzenia ( zielona fajeczka)

Podłączenie urządzenie do sieci.... Kanał2

i tutaj mieli mieli i czerwony krzyzyk ze przekroczony czas operacji.

Router dziala dobrze podłączone odkurzacz i kamerka wszystko swietnie dziala.
Czy to coś z serwerami Eu ?? Aplikacja zaktualizowana. Dzieki za wszelką pomoc .

Na fejsie Ci odpowiedziałem