Jump to content
  • Recently Browsing   1 member

rezmus

[MOD] Xiaomi Home (Mi Home)

Recommended Posts

10 godzin temu, piteron napisał:

Która  wersje posiadasz. Z wymiennym aku czy wbudowanym.Ile Ci wytrzymuje na aku bo cos mi sie wydaje ze te 20 godzin to miedzy bajki  mozna wlozyc 

Z wbudowanym. Jeszcze go dokładnie nie przetestowałem nie ma upałów 😃. Mam go 3 miesiące a ładowałem raz, od czasu do czasu go włącze na 15 min

Posted (edited)

Czyli  pomiaru temperatury i stanu  baterii tez nie  masz.  Jakaś  lipe odstawili. Z temp  ok rozumiem ciecie kosztow ale zeby nie bylo informacji w jakim stanie jest akumulator. Coraz  bardziej obawiam  sie kupna mi10 zeby tam tez sie nie okazało  ze poziom baterii oceniamy  na oko😉. Wczoraj kolega @rezmus walczył  z tym tematem i wychodzi ze wersja v4 2019 jest  mocno okrojona  do wersji v3 2018

Edited by piteron

Witam wszystkich.  

Przeszukuje forum ale nie mogę znaleźć miejsca gdzie mozna by pobrac najnowszą wersję MIhome mod.??

Mam smartmini humidifier 2 - w wersji global. Do tej pory mialem wszystko w wersji CN. Czy komuś udało się uruchomić ten nawilżacz jako bramkę BLE ?

Dziekuje

Dzieki :) Szedłem po forum od 61 strony wtył :)

Widziałem pare wklejanych linków do plikow i zalozylem ze to główne źródło. 

Dzieki - znalazlem wersje 5.6.70_63

Posted (edited)

Pytanie do "rezmus"

Mam żarówke Yeelight Bulb 1S. Miałem ją podłączoną do serwera EU. Dzisiaj zauważyłem że jest offline to ją zresetowałem i nie mogę dodać do żadnego regionu poza CN - masz może jakiś pomysł? W aplikacji Yeelight też mogę dodać tylko na region tylko CN.

images.jpeg

Edited by kazek81
błąd

Posted (edited)

Rezmus pomocy. Chciałem dodać 2 żarówki Yeelight  v1 kolorowa. I przechodziły wykrywanie, wiadomość do urządzenia a przy ostatnim kroku czyli podłączanie do sieci bez efektu. Resetowałem je po kilkanaście razy bez rezultatu. W aplikacji Yeelight to samo. Po którymś razie zobaczyłem, że wszystkie moje żarówki są oznaczone jako offline co dodatkowo dziwne bą są na stałe pod prądem sterowane bezprzewodowymi włącznikami. Czujniki i włączniki są jak były. Zresetowałem jedną z tych które były już podpięte wcześniej i niestety nie mogę sparować bo powtarza się to co z tymi nowymi. Resetowałem router i bramkę v3 też ale bez rezultatu. Mam nadzieję, że nie będę dziś przy świecach siedział 😲

Edited by Nowak

Rezmus pomocy. Chciałem dodać 2 żarówki Yeelight  v1 kolorowa. I przechodziły wykrywanie, wiadomość do urządzenia a przy ostatnim kroku czyli podłączanie do sieci bez efektu. Resetowałem je po kilkanaście razy bez rezultatu. W aplikacji Yeelight to samo. Po którymś razie zobaczyłem, że wszystkie moje żarówki są oznaczone jako offline co dodatkowo dziwne bą są na stałe pod prądem sterowane bezprzewodowymi włącznikami. Czujniki i włączniki są jak były. Zresetowałem jedną z tych które były już podpięte wcześniej i niestety nie mogę sparować bo powtarza się to co z tymi nowymi. Resetowałem router i bramkę v3 też ale bez rezultatu. Mam nadzieję, że nie będę dziś przy świecach siedział 😲.      Widżę, że nie tylko u mnie padło

17 godzin temu, Pat napisał:

Zrobiem jak mówiłeś i wszystko jest, ale nie chcę działać mi automatyka między light sensorem i tym przełącznikiem dwukierunkowym. Na poprzednim hubie działało, poniżej 30 lux uruchamiał lampki, teraz cisza..podobnie z wyłączeniem gdy jest powyżej jakiejś wartości. 

Udało sie potestować, wygląda na to że po ponownym sparowaniu automatyka działa. Zobaczymy jak wyjdzie.

Przełącznik masz zamontowany w puszce? Spokojnie się zmieścił czy musiałeś kombinować?

Posted (edited)

moze jakas awaria yeelight. moja color2 tez jest offline na eu, a ten model jest na eu dostepny oficjalnie od jakiegos czasu. color1 sie sparowala z eu i za chwile poszla w offline. ma ktos moze color3 z global dystrybucji?

https://mi-home.pl/inteligentne-urzadzenia/mi-led-smart-bulb-white-color-2-pack

na forum yeelight tez ludzie maja problem

https://forum.yeelight.com/t/topic/17106

Edited by rezmus

37 minut temu, rezmus napisał:

moze jakas awaria yeelight. moja color2 tez jest offline na eu, a ten model jest na eu dostepny oficjalnie od jakiegos czasu. color1 sie sparowala z eu i za chwile poszla w offline. ma ktos moze color3 z global dystrybucji?

https://mi-home.pl/inteligentne-urzadzenia/mi-led-smart-bulb-white-color-2-pack

na forum yeelight tez ludzie maja problem

https://forum.yeelight.com/t/topic/17106

Rezmus właśnie te z linka w 2paku co podałeś próbowałem dodać bez skutku potem reszta się wysypała.

Posted (edited)

to druga generacja na rynek globalny (color3). pierwsza generacja (color1) na cn wyglada podobnie, tez ma srebrne body. kupiles z mi-home.pl? jaki model podany na pudelku? jesli nie chce sie dodac na eu to tylko potwierdza jakas awarie.

Edited by rezmus

Panowie cos sie musi  dziać.  Mi wylogowalo oczyszczacz  nawilżacz i wentylator.  Wszystko offline . Po usunięciu  nie można  dodać.  Prosi  o przybliżenie  do routera

Dokładnie tak ,mi wyrzuciło oczyszczacz H3, H2 jakoś nie i lampę Bedside 2

54 minuty temu, rezmus napisał:

to druga generacja na rynek globalny (color3). pierwsza generacja (color1) na cn wyglada podobnie, tez ma srebrne body. kupiles z mi-home.pl? jaki model podany na pudelku? jesli nie chce sie dodac na eu to tylko potwierdza jakas awarie.

Kupiłem z mi-home.pl z przesyłką inpost 100pln. Model: MJDPO2YL. Wersja v1 miała chyba 600lm te mają 800. 

Godzinę temu, Daro12 napisał:

Dokładnie tak ,mi wyrzuciło oczyszczacz H3, H2 jakoś nie i lampę Bedside 2

Bo pewnie h2 masz ma region China

Mi wszystkie urządzenia EU wywalilo. Na serwerze China wszystko działa. I teraz beda przenosiny z EU spowrotem😂😂😂

40 minut temu, piteron napisał:

Bo pewnie h2 masz ma region China

Mi wszystkie urządzenia EU wywalilo. Na serwerze China wszystko działa. I teraz beda przenosiny z EU spowrotem😂😂😂

Nie H2 też mam EU

W sumie  tez fakt.  Mój s5max tez jest EU i dziala normalnie. Ale juz reszta nie

Posted (edited)

wyglada na awarie, po prostu czesc urzadzen nie dziala na chmurze eu. gdyby to bylo celowe to by urzadzenia eu dzialaly, a cn nie, a jest czesto na odwrot. przykladowo u mnie cn color1 jednak dziala bez problemu, a color2 ktory oficjalnie jest na eu nie dziala. trzeba poczekac, moze nawet do poniedzialku zanim to naprawia.

na forum yeelight tez sa raporty o problemach z chmura eu, ale generalnie dotyczy to roznych urzadzen. ten sam color2, ktory nie dziala na eu dziala normalnie na ru/cn.

Edited by rezmus

Posted (edited)

Dwa oczyszczacze 3H w tryb offline jak wyżej, reszta działa. Na wyświetlaczach oczyszczaczy wifi pokazuję że połączony świeci zasięg nie mruga tak jakby był połączony z serwerem. 

Edited by jurislawek

Hi guys. I talk very poor polish but as i see i need to download modder version to connect devices in poland yes? I bought mi kettle smart but device doesnt start from Application. Switching degrees are Okay but nothing happens to water. Do i need to change something more? 

17 godzin temu, Tedi napisał:

Przełącznik masz zamontowany w puszce? Spokojnie się zmieścił czy musiałeś kombinować?

Nie, akurat u mnie wszystko mam schowane za bezglowiem łóżka w sypialni. Moduł używam do lampek nocnych. Gdzieś kiedyś czytałem że zmieszczenie modułu do naszych "okrągłych" puszek jest trudne, a nawet niemożliwe. Xiaomi ma swoje kwadratowe i tu dużo latwiej ogarnąć..choć kucie gdy masz wszystko zrobione uważam za bezcelowe