Jump to content
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

[MOD] Xiaomi Home (Mi Home)

rezmus

Recommended Posts

1 godzinę temu, rezmus napisał:

nowe pluginy sa teraz, widocznie usuneli ta opcje. jak wyglada jesli u ciebie na 5.5.48?

Ja mam Purifier PRO i regulacji głośności nie ma na 5.5.48 ale automatyzacja na tej wersji działa.

Zaczekam na wersję o jakiej pisałeś opartej na VEVS z działajaca automatyzacją.

Edited by bobofruit

• Developer

na nowszych tez nie bedziesz mial regulacji, bo od jakiegos czasu jest nowy plugin RN i pewnie to wycieli skoro nie masz. co do automatyzacji to w 5.5.56_vevs_2 jest uniwersalna automatyzacja, ale dla pro nie dawalem jeszcze json, musisz go sobie sam wrzucic. w 5.5.48 masz w scenach w warunkach tylko ten oczyszczacz, czy masz jeszcze jakies urzadzenie, gdzie mozna warunki wybrac?

Edited by rezmus

Mam tylko ten oczyszczacz w wersji EU , dla którego mogę wystawiać warunki. Podrzucę go sobie tylko gdybyś mógł mnie poinstruować skąd ten plik json wyciągnąć? Czy to jest tak, że ten plik mam gdzieś w katalogach dzialajacej wersji w 5.5.48 i mam go sobie przenieść do nowej wersji?

Edited by bobofruit

Cześć Wszystkim. Jestem tutaj nowy, dlatego potrzebowałbym pomocy, z góry za nią Wielkie Dzięki.
Mam Purifier 2S EU a chciałbym, aby działała mi automatyzacja. Wiem, że muszę ustawić go na serwer CN poprzez pobranie moda @rezmus. Możecie proszę wskazać, którego najlepiej? Mam roborocka EU, więc działa w aplikacji z serwera EU.

Dacie proszę znać jakie ustawiacie opcje automatyzacji, od jakich ustawień zaczyna Wam działać, kiedy się wyłącza. Szukam wskazówek i inspiracji.

Wielkie Dzięki za pomoc i wskazówki.

Pozdrawiam wszystkich
Bruno

Zauważyłem jeszcze że automatyzacja działa z opóźnieniem tzn dane na odświeżacza rzadko odświeżają się z danymi na telefonie co powoduje że tryb ręczny jest włączany na zbyt długo muszę wtedy wejść do aplikacji poczekać z 30 s aż się zaktualizuje. Ktoś wie jak to można przyspieszyć? 

• Developer
W dniu 6.10.2019 o 00:25, rezmus napisał:

co do samej automatyzacji w 2s/pro to musisz wiedziec, ze oczyszczacz wysyla dane aqi na serwer co 30 minut lub gdy zmiana od ostatnio wyslanego pomiaru wynosi 20 ug/m3 i wiecej, wiec automatyzacja nie bedzie dzialala super responsywnie.

@lukn97 patrz cytat powyzej, nic z tym nie zrobisz, to kwestia jak dziala firmware, a odpalenie apki powoduje tylko, ze dane ida od razu do chmury i automatyzacja rusza.

@Bruno usun mi home, zainstaluj ten, ktory podalem w pierwszym poscie tego tematu i masz automatyzacje dla 2s globalnego. region dowolny, nie musi byc china.

Edited by rezmus

Hej 
Pobrałem wersje 5.5.66_vevs ponieważ wersja 5.5.66_vevs_2 jest niedostępna. Została usunięta z https://cloud.mail.ru/public/33J3/t817u4Snr
Mam Xiaomi Purifier 2S, niestety na modowanej wersji aplikacji nie mogę się połączyć z oczyszczaczem. 
Kiedy chce otworzyć opcje oczyszczacza:
Inicjowanie urządzenia... 
A później: Nie udało się rozpocząć rozszerzenia 
(screen w załączniku) 
Na wersji 5.5.48_vevs działa prawidłowo. 

Miał ktoś podobny problem albo wie jak go rozwiązać? 

Screenshot_20191009-113100_Mi Home.jpg

Screenshot_20191009-113040_Mi Home.jpg

------------------------------------------------

Edit:
Pobrałem wersje mihome_5.4.54_mod_zhimi.airpurifier.mc1_v2.apk z 4PDA i działa prawidłowo. 

Edited by RVH
rozwiązanie

• Developer

@Gente zalaczam strings.xml z oryginalnego plugina, po przetlumaczeniu mozna zbudowac plugin z polskim tlumaczeniem. paczki glosowe do nowych odkurzaczy sa podpisane kluczem roborock, nie da sie robic wlasnych, a roborock nie robi wersji pl.

@RVH mam 2s eu i nie mialem zadnych problemow z inicjalizacja na 5.5.66. sprawdzilem tez aktualna wersje ze strony, dziala bez problemu.

strings.xml

Edited by rezmus

21 godzin temu, rezmus napisał:

@Gente zalaczam strings.xml z oryginalnego plugina, po przetlumaczeniu mozna zbudowac plugin z polskim tlumaczeniem. paczki glosowe do nowych odkurzaczy sa podpisane kluczem roborock, nie da sie robic wlasnych, a roborock nie robi wersji pl.

@RVH mam 2s eu i nie mialem zadnych problemow z inicjalizacja na 5.5.66. sprawdzilem tez aktualna wersje ze strony, dziala bez problemu.

strings.xml 56 kB · 2 pobrania

Dałbyś może jakiś link/tutoriale jak dalej zbudować plugin i jak go wczytać do apki?

Jest jakaś szansa dodania funkcji wykrywania dywanu w 1s czy to już zależy od software w odkurzaczu?

Edited by Gente

• Developer
3 godziny temu, rezmus napisał:

to sie zmienia tak czesto, jak xiaomi wypuszcza nowe, czyli co pare dni. w pierwszym poscie tego tematu bedzie zawsze aktualnie zalecana. generalnie zawsze najnowsza wersja jest na dole tej strony https://www.kapiba.ru/2017/11/mi-home.html

@rezmus mam pewien problem z Roborock S6, co aktualizacja aplikacji, wyskakuje mi info, że odkurzacz nie wspiera regionu Chiny, i teraz się pogubiłem, teoretycznie modowana aplikacja i powinno być ok a nie jest, może coś źle robię. Jak wgrać modowany plugin na mopowanie to jest ok, ale czy tak to powinno działać, czy nie powinno być tak że region obsłuży tylko samego mopowania nie załączy

• Developer
2 godziny temu, Gente napisał:

Dałbyś może jakiś link/tutoriale jak dalej zbudować plugin i jak go wczytać do apki?

Jest jakaś szansa dodania funkcji wykrywania dywanu w 1s czy to już zależy od software w odkurzaczu?

apktool jak kazde apk, ale to juz w google musisz poszukac. jak masz moda to plugin do 1s znajdziesz w katalogu

pamiec_wewnetrzna/Android/data/com.xiaomi.smarthome/files/plugin/install/mpk/1349/

i tam podmieniasz pozniej. co do carpet mode to jest opcja firmware.

@Kaudii® mod daje mozliwosc przypiecia na inny region, ale roborock jeszcze sprawdza serwer w pluginie, dlatego musisz go podmienic. aktualnie obowiazuje plugin RN juz. jesli z jakiegos powodu plugin ci sie usunie (aktualizacja plugina, przelogowanie konta, zmiana regionu, byc moze instalacja update) to musisz go ponownie podmienic. w zalaczniku najnowszy plugin RN do t6/s6 z modem.

s6_plugin_1000571_mod_123.zip

Edited by rezmus

21 godzin temu, rezmus napisał:

apktool jak kazde apk, ale to juz w google musisz poszukac. jak masz moda to plugin do 1s znajdziesz w katalogu

pamiec_wewnetrzna/Android/data/com.xiaomi.smarthome/files/plugin/install/mpk/1349/

i tam podmieniasz pozniej. co do carpet mode to jest opcja firmware.

@Kaudii® mod daje mozliwosc przypiecia na inny region, ale roborock jeszcze sprawdza serwer w pluginie, dlatego musisz go podmienic. aktualnie obowiazuje plugin RN juz. jesli z jakiegos powodu plugin ci sie usunie (aktualizacja plugina, przelogowanie konta, zmiana regionu, byc moze instalacja update) to musisz go ponownie podmienic. w zalaczniku najnowszy plugin RN do t6/s6 z modem.

s6_plugin_1000571_mod_123.zip 435 kB · 0 pobrań

Jak już przetłumaczonego plugina wrzucę i chciałbym zrobić update zmodowanej apki, to musiałbym od nowa przekopilować go z moim tłumaczeniem?

W sensie jest możliwość stworzenia plugina, który doda tą opcję? 

Chciałem do Ciebie napisać na PW ale nie mogę. przy dekompilacji mam kilkanaście błędów:

Cant find 9patch chunk in file: "drawable-xxhdpi-v4/common_btn_highlight.9.png". Renaming it to *.png

Mam zainstalowane najnowszą javę, sdk, apktool i cały czas to samo, wiesz może jak to rozwiązać? albo mógłbyś mi przekompilować apkę z załącznika lub ktoś inny?

Pliczek nie jest przetłumaczony w 100%, kwestie dotyczące mopa pominąłem w większości

strings.xml

26493.apk

Edited by Gente

Jako nowy witam wszystkich.

Ostatnio skakałem po róznych wersjach aplikacji i efekt jest taki że jak wchodzę na sensor MiFlora mam "Error code:-4".

Od początku mam ustawiony region Chiny, w sumie ponad 20 urządzeń.

Czujników MiFlora mam 5 szt.

W sumie mam te same komunikaty co tutaj:

Tylko ja łączę się bezpośrednio z telefonu

Edited by tOmki

• Developer

Ja mam pewien problem z zapamiętaniem map na Roborock S6, niby skanuje całe piętro, zapisuje mapę automatycznie, wchodząc w edycję mapy czyli podział na pomieszczenia i nadanie nazwy, przy zatwierdzeniu mapy po edycji okazuje się, że usunęło mi mapę z parteru. Mając mapę piętra skanuje dół i usuwa mi mapę z góry , mam te z automatycznego zapisu i po edycji. Na wcześniejszej wersji pluginu było poprawnie miałem dwie mapy, czy nawet trzy. Teraz mogę mieć tylko mapę pomieszczenia ostatniego sprzątania, ktoś ma pomysł jak się z Tym uporać.