Jump to content
  • Recently Browsing   1 member

rezmus

[MOD] Xiaomi Home (Mi Home)

Recommended Posts

@rezmus jakieś problemy z serwerami EU? Sprawdzałem 3 wersje aplikacji wstecz ale dalej to samo, czyli po wejściu w odkurzacz 1S nie mogę nic zrobić w tym menu, ani włączyć, ani edytować stref itd. aplikacja w ogóle nie reaguje na żadne przyciski...

Wygląda mi na problemy z serwerami, ale do końca nie wiem. Z góry dzięki za informacje.

Screenshot_20200330-184637_Mi Home.jpg

pewnie dostales plugin RN, bo widzialem, ze dali dla wszystkich po dlugich testach. widocznie dalej slabo dziala u niektorych. mozesz wymusisz stary plugin mpk.

@rezmus podpowiesz skąd pobrać? Instrukcje podmiany chyba gdzieś tutaj już widziałem, tylko skąd wziąć stary plugin?

Posted (edited)

custom.json do pamiec wewnetrzna katalog vevs (zrobic jak nie ma i upewnic sie, ze mi home ma uprawnienia do pamieci). po paru wejsciach w 1s powinien sam pobrac mpk, jak nie to usunac mi home i zainstalowac ponownie.

custom.json

Edited by rezmus
  • Thanks 1

Posted (edited)

@rezmus

Co powoduje ta sekcja?

"nest_source_override": {
    "https://ru.kapiba.ru": [
      "rockrobo.vacuum.v1",
      "lumi.gateway.v3"
    ],

Pobiera inne pluginy? Coś w tych 2 jest zmodyfikowane? Do odkurzacza widzę od tygodnia że jest nowe design. Do bramki jakaś różnica?

W Twoim pliku ich nie widzę. A na pewno ich tam nie dodałem.

Edited by ruszok

Posted (edited)

lista pluginow pobieranych z repozytorium moda. fabrycznie w apk sa tylko te, ktore dodalem do pliku. na telegram moda krazy custom.json z wieksza iloscia pluginow zupelnie nieprzydatna dla nas (glownie tlumaczenia na rosyjski, itp). pewnie pobrales taki plik przez kogos wrzucony na forum.

dotyczy to osob, ktore maja subskrypcje. pozostale i tak wszystko pobieraja z serwerow xiaomi niezaleznie od tego ustawienia.

Edited by rezmus
  • Like 1

Czy jest jakaś opcja podłączenia kamerki MJSXJ02HL do region Eu? Na CN łączy się ale na EU nie idzie, zaktualizowałem ją ale nic to nie dało.

jeszcze mojej nie podpinalem, ale z tego co czytalem to na eu sie nie laczy. na 99% ma na sztywno w firmware ustawione china i tam sie zawsze loguje niezaleznie od wybranego regionu.

Posted (edited)

Wam też po przestawiały się gadziny  efektywności scen? 

Widzę że zmiana czasu dała czadu. 

Multi hub też ma godz do tyłu 

Rezmus można to jakoś naprawić bez zmiany godzin w scenach?? 

Edited by Levy
  • Thanks 1

16 godzin temu, rezmus napisał:

tylko producent to wie ;)

Chyba mnie posłuchali 😜, działa na EU po aktualizacji do 

Screenshot_2020-03-31-16-03-21-836_com.xiaomi.smarthome.jpg

Czy czujniki aqara Water leak (SJCGQ11LM) działaja z bramka Xiaomi Gateway 3?

2 godziny temu, michal01 napisał:

Chyba mnie posłuchali 😜, działa na EU po aktualizacji do 

zobacz czy dziala wykrywanie ruchu i wysylanie wtedy krotkiego wideo do chmury.

47 minut temu, rezmus napisał:

tak

Ok. Po aktualizacji oprogramowania ruszyło.

Posted (edited)

Hej,

Server: EU

Urządzenie: zhimi.airpurifier.mb3

Firmware: 2.0.5.0009

Zrobiona automatyka:

3-9 Auto

10-29 FAV10

30-MAX FAV16

W zakresie do 9 jest ok. Każdy inny zakres ciągle przełącza między nim (FAV) a auto. W logu ciągle widać, że tak jakby spełnia oba warunki na raz - chociaż nie ma ku temu warunków. Tak jakby ciągle wysyłał że spełnia warunek. 

Co ciekawe nie na różnicy jak zrobię uzależnienie tylko od jednego progu. To samo zachowanie. 

Te same ustawienia w wersji 2 odświeżacza działają ok.

IMG-20200331-WA0049.thumb.jpg.b853e2bcc6258ffc4a7a4c0d00495821.jpgIMG-20200331-WA0050.thumb.jpg.d79a2314dfcd7a417381d964b26cd736.jpg

IMG-20200331-WA0047.jpg

Edited by ruszok

HI START nie ma sensu, bo zawsze jest spelnione. powinno byc spelnione wszystkie warunki, a nie conajmniej jeden.

Tak. Dzięki. Zmieniłem na "i" i działa. Ale w logu wali co chwilę. Jak ustawisz dźwięk na nim to co kilka sekund pika.

Co ciekawe na wersji 2 to działa prawidłowo ustawione jak na scteenach - czyli tam przejście przez warunek jest tylko trigerem. Jak przechodzi przez 10 a potem już nie. Chyba, że spada w dół i przechodzi przez 29. Nie wiem czemu jest taka różnica? Czy na V2 to nie powinno działać?

Screenshot_20200401-004042__01.jpg

Posted (edited)

Jesli jest już  poruszony temat automatyzacji. Czy ma ktos problem z czujnikiem  ruchu Aqara. Mialem ustawioną  scene ze czujnik poniżej  0lux zapalal światło i po 2 min bez ruchu gasił. Dzialalo  to od 21 do 8 rano. Po zmianie czasu  lub po awarii serwerów EU automatyzacja nie  dziala. Tzn działa  jak włączę cały  dzień.  Po wybraniu  hamonogramu niestety nic się  nie dzieje. Zmieniałem   strefy czasowe  z CET  na GMT+1 ale nic  to nie daje.  Na serwerze  CN działa  poprawnie ale laguje. Macie jakiś  pomysł 

Edited by piteron

Godzinę temu, rezmus napisał:

gmt+2

Niestety nie pomaga.W historii normalnie  rejestruje  ruch  jednak nie załącza automatyzacji.W oczyszczaczu  i nawilżaczu hormonogram działa poprawnie.  Jednak we wszystkich urządzeniach na zigbee przy  ustawieniu harmonogramu automatyzacje nie działają. Zmiana aplikacji  na inną nic nie daje

Posted (edited)

u siebie przełączyłem na serwer Chin potem wróciłem na serwer Niemcy i czas scena działa prawidłowo, oczywiście nie ruszałem urządzeń z serwera Niemcy

Edited by jurislawek

11 godzin temu, ruszok napisał:

Tak. Dzięki. Zmieniłem na "i" i działa. Ale w logu wali co chwilę. Jak ustawisz dźwięk na nim to co kilka sekund pika.

Co ciekawe na wersji 2 to działa prawidłowo ustawione jak na scteenach - czyli tam przejście przez warunek jest tylko trigerem. Jak przechodzi przez 10 a potem już nie. Chyba, że spada w dół i przechodzi przez 29. Nie wiem czemu jest taka różnica? Czy na V2 to nie powinno działać?

z tego co pamietam to wlasnie na 3/3h zawsze sie akcja wykonuje, a na starszych tylko raz po spelnieniu warunkow. nie ma na to wplywu, bo decyduje o tym kod po stronie chmury ktorym zarzadza producent.

• Like 1