Jump to content
  • Recently Browsing   1 member

rezmus

[MOD] Xiaomi Home (Mi Home)

Recommended Posts

1 godzinę temu, piteron napisał:

Żarowki  GU10 Ikea white spectrum o symbolu LED 1837R5. Nie działają  w żadnej  konfiguracji tzn bramka Mi v2 wersja CN jak i MultiHub czyli V3. Zarówno  aplikacja stockowa jak i mod serwer zarówno CN jak i PL

Takie przysłała  mi Ikea jednak nie działają w srodowisku Xiaomi. Aplikacja widzi ten typ ale podczas  parowania mrygnie 3 razy i potem sie tylko sciemnia i rozjaśnia 

20200326_142406.jpg

Screenshot_2020-03-26-12-47-17.png

@piteron zgodnie z informacjami na tym forum (inny wątek) to z ostatnich żarówek IKEA działają LED 1739R5 i LED1737R5

I takie zamówiłem  przez  formularz złożyłem.  Nawet potwierdzalem dostępność.  Wszystko było  ok do momentu odbioru paczki 😉

1 minutę temu, piteron napisał:

I takie zamówiłem  przez  formularz złożyłem.  Nawet potwierdzalem dostępność.  Wszystko było  ok do momentu odbioru paczki 😉

na stronie IKEA są te co dostałeś i te co działają z mi home, może pomylili coś przy wysyłce
https://www.ikea.com/pl/pl/p/tradfri-zarowka-led-gu10-400-lumenow-bezprzewodowy-przyciemniany-biale-spektrum-90408603/
https://www.ikea.com/pl/pl/p/tradfri-zarowka-led-gu10-400-lumenow-bezprzewodowy-przyciemniany-cieply-bialy-60420041/

Godzinę temu, KristofX napisał:

W sumie mogliby jakieś zmiany w nazwie robić a nie wszystkie nazywają się tak samo tylko różnią się identyfikatorem modelu😅😅

Zamawialem na pewno dobre

Baaa zadalem pytanie o konkretny numer. Dostalem potwierdzenie ze maja  na stanie  . Wiec zamowilem. Dobrze ze 2 szt a nie  23 bo tyle łącznie  potrzebuje 

Posted (edited)

Witajcie. Dzisiaj przenosiłem wszystko na serwer PL i taka niespodzianka. Wszystko się ładnie sparowało tylko lampka bedside2 jest jak by zawieszona jak na foto. Po ubiciu aplikacji i ponownym uruchomieniu mogę ją włączać i wyłączać, ale gdy chcę w "nią wejść" to mam tak ja na obrazku. Nie mam jak jej wykasować i ponownie dodać. Ps. przez Google home normalnie zmienia kolory itd.

1129721714_Screenshot_20200326-201316_MiHome.thumb.jpg.97bc1719a4f66ceca24a0b71be3532bd.jpg

Edited by mskrapi

Cześć @rezmus.

Jak mówiłem tak zrobiłem. Zmieniłem kamerę teraz mam model chuangmi.camera.ipc009, automatyzacja wykrywanie wszystko dziala.

Pytanie, jest opcja żeby filmiki które zapisuje w detekcji były dłuższe? Np 20sec?

Posted (edited)

Czy w najnowszej wersji 5.6.66 nie ma czasem błędu. Nie ładują  sie czujniki temp i wilgotności  te okrągłe  na bluetooth.  Bramka ble je widzi w kafelkach są w zestawienie domu również. Ale jak kliknie  sie w kafelek jest przez moment inicjowanie urządzenia  i potem bialy ekran, nawet bez ikony czujnika

Nowe parowanie  również  nie  pomaga

Edited by piteron

Chyba jakiś błąd jest. Mi nie chce wejść w ustawienia odkurzacza. Po wróceniu do poprzedniej wersji wszystko działa.

• Thanks 1

Posted (edited)

Ja wróciłem do 5.6.65 i wszystko działa  tak jak trzeba.

Edit.

Pojawiła  sie wersja 5.6.67

I poza zmiana numerów nic się  nie zmieniło.  Nadal czujniki nie działają 

Edited by piteron

Lamka bedside 2 ruszyła, niestety padł MI Smart Air Conditioner Controller 2 - ładuje  się ale nie można go sparować z klimatyzatorem. Wchodzi w parowanie ale nie ma żadnego producenta, przy próbie wpisania ręcznie, np. Midea, pojawia się biały ekran i zwis aplikacji. 

MI Smart Air Conditioner Controller 2 nie bedzie dzialal poza china, bo brak api IR na innych chmurach.

66/67 ma buga poza regionem china. do naprawy najlepiej zostac na 65.

1 godzinę temu, rezmus napisał:

MI Smart Air Conditioner Controller 2 nie bedzie dzialal poza china, bo brak api IR na innych chmurach.

zostać na 65? Prośba o wyjaśnienie dla laika :) 

Posted (edited)

Jest to ostatnia działająca  wersja XiaomiHome. Do ściągnięcia z linka z pierwszej  strony tego tematu. Czyli ściągasz wersje 5.6.65

@rezmus  jak będzie  już  ok to będzie  numer wyżej  czy dacie info? 

Edited by piteron

3 godziny temu, mskrapi napisał:

Lamka bedside 2 ruszyła, niestety padł MI Smart Air Conditioner Controller 2 - ładuje  się ale nie można go sparować z klimatyzatorem. Wchodzi w parowanie ale nie ma żadnego producenta, przy próbie wpisania ręcznie, np. Midea, pojawia się biały ekran i zwis aplikacji. 

Jeśli można zapytać to z jakim klimatyzatorem działa mi-home? Xiaomi nie spotkałem w sprzedaży? Jeżli jest dostępny klimatyzator działający z mi home od pewnego sprzedawcy prosze o link.

42 minuty temu, Yaku napisał:

Jeśli można zapytać to z jakim klimatyzatorem działa mi-home? Xiaomi nie spotkałem w sprzedaży? Jeżli jest dostępny klimatyzator działający z mi home od pewnego sprzedawcy prosze o link.

MI Smart Air Conditioner Controller 2 to kontroler IR, zamiast oryginalnego pilota od klimy.

3 godziny temu, rezmus napisał:

Czyli nie ma szans, że będzie działał na serwerze PL?

nie bedzie jak zaden sprzet IR typu pilot, itp. dopoki xiaomi nie wypusci jakiegos modelu global i nie doda api IR na inne chmury poza chinami.

Czy u Was też nie ma już możliwości wyciągnięcia tokena z robota s50 z tym nowym softem? 

32 minuty temu, rezmus napisał:

tokeny masz w profile > share > share the device

Dziękuję Ci bardzo :) 

Czy ktoś wie dlaczego na jednej wtyczce są dane. A na drugiej brak? 

Screenshot_20200328_230151_com.xiaomi.smarthome.jpg

Screenshot_20200328_230139_com.xiaomi.smarthome.jpg