Jump to content
  • Recently Browsing   1 member

rezmus

[MOD] Xiaomi Home (Mi Home)

Recommended Posts

W dniu 8.06.2019 o 17:09, rezmus napisał:

Jest to zmodyfikowana aplikacja, która obsługuje wszystkie urządzenia na każdym regionie (z pewnymi wyjatkami), modyfikacje automatyzacji, itp.

Aktualna zalecana wersja moda vevs to 5.6.X do pobrania na dole tej strony

https://www.kapiba.ru/2017/11/mi-home.html

user: (pusty)
haslo: boldem na dole strony z modem (9-10 cyfr)

Witam,

Używam tej aplikacji i mam pytanie bo posiadam dwie kamery Xiaomi Mi Home Security Basic 1080p LED IR (dzień/noc) i nie mogę odtworzyć obrazu gdy nie jestem połączony z siecią domową. Czy jest jakaś możliwość rozwiązania tego problemu?

Pozdrawiam

Panowie, wiecie może jak rozwiązać problem braku urządzenia na liście w modowanej apce. Dokładnie chodzi mi o potrójny bezprzewodowy przycisk opple aqara. Wcześniej był dostępny w oryginalnej apce na ustawieniach chińskich. 

Zdjęcie załączone z ofi apki. 

I jeszcze jedno pytanie, czy nie działa udostępnianie urządzeń czy domu z apki modowanej na ofi?

IMG_20200322_102150.jpg

jesli chodzi ci o parowanie to wybierz dowolny sensor z listy i jak hub wejdzie w tryb parowania to zresetuj opple (5s przycisk z tylu). nie powinno byc problemu z udostepnianiem, oczywiscie na tym samym regionie.

52 minuty temu, rezmus napisał:

jesli chodzi ci o parowanie to wybierz dowolny sensor z listy i jak hub wejdzie w tryb parowania to zresetuj opple (5s przycisk z tylu). nie powinno byc problemu z udostepnianiem, oczywiscie na tym samym regionie.

Udało się, dzięki za pomoc 👌

Co może być przyczyną samoczynnego wylogowywania się? To denerwujące, szczególnie że nie chce się zalogować automatycznie tylko muszę wpisywać ręcznie nr tel i hasło do konta. Dom mam udostępniony innej osobie ale nie wiem czy to jest problem?

Posted (edited)

u mnie na mi 9t wylogowuje tylko jak mam wlaczone battery saver dla mi home. z wylaczonym nie wylogowuje mnie nigdy.

Screenshot_2020-03-22-17-11-31-803_com.android.systemui.png

Screenshot_2020-03-22-17-08-26-588_com.miui.powerkeeper.png

Edited by rezmus

Czy jest możliwość dodania opcji Flex Switch do lamp: YLXD16YL i YLXD12YL? Nie wiem czy to jest osiągalne poprzez mody, ale wydaje się to opcja typowo software'owa. Taką opcje ma choćby MJXDD01YL czy Yeelight bumb 1s. 

Posted (edited)

gdyby dodali to i do plugina pewnie ;) jak masz te swiatla to mozna sprawdzic, czy odpowiada zwraca prop smart_switch ;)

Edited by rezmus

Posted (edited)

Poszło. Łącznie 3 lampy: 1 która ma opcje Function -> Flex Switch (living room light) i 2 które nie mają.

Edited by ikatie

te 2 pozostale nie maja obslugi flex switch w firmware, wiec nic sie nie da zrobic poki yeelight tego nie doda sam.

• Thanks 1

dzięki za potwierdzenie. Mam jeszcze jedno pytanie. Swoj dom w MiHome mam udostępniony jeszcze jednej osobie. Ona nie widzi moich automatyzacji i nie może dodać żadnych swoich. Włączyć wyłączyć lampy może ale przy dodawaniu automatyzacji nie widzi urządzeń. Czy tak powinno być?

tak, automatyzacja jest na koncie, nie urzadzeniu i tylko owner ma prawa edycji.

• Thanks 1

Posted (edited)

zwykły włącznik który możesz ustawić w tryb który po kliknięciu odrazu odskakuje. Prąd dostarczany jest cały czas do lampy a na kliknięcie prąd zostaje na sekunde odcięty. Lampa z włączoną opcja Flex Switch umie zaregować na tę 1 s brak prądu i rozświetla się lub wygasza w zależności w jakim jest aktualnie stanie. Proste rozwiązanie które pozwala na to że lampa zawsze jest pod prądem i można nią zawsze sterowac zarówno z włącznika jak i telefonu czy pilota.

Np taki. Trzeba tylko pamietać że on nie jest smart. Ma ten specjalny tryb odskakiwania i to lampa go odpowiednio obsługuje. https://pl.aliexpress.com/item/4000464257193.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.44765c0f2Haxs1

Edited by ikatie

Panowie pytanie o powiadomienia.  Powiadomienia w aplikacji  sa rejestrowane z poprawna  godziną i datą.  Powiadomienia  push przychodza z godzina +7.Wszystkie urzadzenia w strefie  CET. serwer pl mod bramka multi hub

Da sie to jakoś  zmienić? 

Pytanko. Przestał mi działać czujnik Xiaomi flora w najnowszej wersji na serwerze pl. Plik plugins.json mam w katalogu vevs i wcześniej działał ok. A teraz mam ciągle error 4 przy synchronizacji danych. Czujnik widzi bramka ble w nawilzaczu. Czy w ostatnich wersjach coś się zmieniło? Mam wersję 5.6.65.

25 minut temu, razo napisał:

Pytanko. Przestał mi działać czujnik Xiaomi flora w najnowszej wersji na serwerze pl. Plik plugins.json mam w katalogu vevs i wcześniej działał ok. A teraz mam ciągle error 4 przy synchronizacji danych. Czujnik widzi bramka ble w nawilzaczu. Czy w ostatnich wersjach coś się zmieniło? Mam wersję 5.6.65.

Tak, zmieniło się plik plugins.json to teraz custom.json, musisz dokonać zmiany nazwy

Posted (edited)

Żarowki  GU10 Ikea white spectrum o symbolu LED 1837R5. Nie działają  w żadnej  konfiguracji tzn bramka Mi v2 wersja CN jak i MultiHub czyli V3. Zarówno  aplikacja stockowa jak i mod serwer zarówno CN jak i PL

Takie przysłała  mi Ikea jednak nie działają w srodowisku Xiaomi. Aplikacja widzi ten typ ale podczas  parowania mrygnie 3 razy i potem sie tylko sciemnia i rozjaśnia 

20200326_142406.jpg

Screenshot_2020-03-26-12-47-17.png

Edited by piteron