Jump to content
  • Recently Browsing   1 member

rezmus

[MOD] Xiaomi Home (Mi Home)

Recommended Posts

Posted (edited)

Tak w pluginie MiHome przy próbie połączenia z hulajnogą po BT.
Jak mnie pokierujesz jakoś mogę popróbować ;) 

EDIT:

Dodam tylko, że pozostałe aplikacje do hulajki ze sklepu play łączą się z nią bez problemu.

Edited by Gravis

3 godziny temu, rezmus napisał:

.

@piteron dane czastkowe sa, ale chmura ma problemy z policzeniem srednich godzinowych/dobowych.

Czyli rozumiem bez wzgledu na jakim serwerze urządzenie  pracuje sa to błędy  po stronie chmury

to problem po stronie chmury i nie mamy na to wplywu, ale z czego wynika trudno powiedziec.

Posted (edited)

Czujnik Aqara przyszedł.  Plugin podmieniony co prawda wrzucilem go do katalogu vevs  bez automations (dobrze czy źle? ) Działa rewelacyjnie na multi hubie.  Mam tylko jedno  pytanie  zmiana jednostek z kpa na hpa jest możliwa? Czy w tym  czujniku to norma ze nie wyświetla  ciśnienia  w karcie zbiorczej domu?

@rezmus jeszcze potężna  prośba do Ciebie. Możesz  zedytowac plik costom.jason tak aby dodać zhimi.airmonitor.v1 do sekcji list_rn_suppress tak aby przywrócić  stary plugin  do czujnika pm 2.5. Kupilem nowy telefon i za cholerę  nie pozwala mi zedytowac tego pliku. BARDZO PROSZĘ 

Screenshot_2020-03-18-16-16-21.png

Edited by piteron

Posted (edited)

I jeszcze  jedno. Pojawiła  się  aktualizacja do oczyszczacza  3H podpietego do Polskiego  serwera. Aktualizować  czy  nie 

Pojawiła  sie i znikła. .....dziwne

Edited by piteron

Cos jednak z tym pluginem nie tak

Plus ze nawilżacz  ma polskie menu ale wiekszosc urządzeń ma np po rosyjsku a to czesciowo po polsku i po chinsku

Screenshot_2020-03-19-10-41-47.png

Screenshot_2020-03-19-10-42-02.png

Screenshot_2020-03-19-10-42-13.png

@piteron musisz zmodyfikować custom.json i z sekcji "nest_source_override" usunąć te urządzenia. Na pewno pomoże dla huba, nawilżacza nie posiadam, ale zakładam że to ten sam problem.

Mam dwie kamery Dafang - firmware .243 (sprawdzane też na 194 i 177) - żeby dało się podpiąć do modowanej apki na serwer Eu (najnowsza apka .65).

Wykrywanie ruchu nie działa w ogóle na żadnym egzemplarzu - sprawdzane na kilku różnych telefonach.

Jedyną dziwną rzecz, którą zauważyłem to, że czas wbijany w wideo jest przesunięty o ileś godzin - mimo ustawienia dobrej strefy czasowej w ustawieniach.

Nie działa też automatyzacja (jeżeli wykryjesz ruch na Dafang to wyślij powiadomienie).

Pomożecie?

Na oryginalnej apce i serwerze Cn powiadomienia o wykryciu ruchu działały (powoli i czasami z opóźnieniem - ale działały).

1 godzinę temu, KristofX napisał:

@piteron musisz zmodyfikować custom.json i z sekcji "nest_source_override" usunąć te urządzenia. Na pewno pomoże dla huba, nawilżacza nie posiadam, ale zakładam że to ten sam problem.

Wielkie dzieki za podpowiedź.  Jest tylko jeden problem. Zawsze to robiłem  notatnikiem na windows a moj laptop wlasnie stwierdził  ze uszkodzi  sobie grafikę.  A na androida ściągnąłem  apki do modyfikacji plikow jeson ale niestety wywala mi jakieś  błędy 

Posted (edited)

@ardy2 nie bedzie dzialac motion record na eu w dafang. brak w api fds ustawien dla tego modelu na eu i przy probie pobrania url do zaladowania pliku chmura zwraca blad.

Edited by rezmus

8 godzin temu, rezmus napisał:

@ardy2 nie bedzie dzialac motion record na eu w dafang. brak w api fds ustawien dla tego modelu na eu i przy probie pobrania url do zaladowania pliku chmura zwraca blad.

To jeszcze jedno pytanie - czy jest jakiś sposób aby mieć na jednym telefonie oprócz apki modowanej i kamer na serwerze Eu, Dafang na Cn?

Lub czy zadziała udostępnianie Dafang z serwera Cn na konto w aplikacji modowanej i na Eu?

Panowie pomożecie  coś 

Próbowałem zrobić  tak jak @KristofX poradził. ....i nic to nie daje.  Nadal jak wrzucę  plugin  mam tak jak na screenach. Dodatkowo orginalny plik ma 173 kb a po edycji i zapisie zmniejsza sie do 67kb. Co robię  źle 

2 godziny temu, piteron napisał:

Panowie pomożecie  coś 

Próbowałem zrobić  tak jak @KristofX poradził. ....i nic to nie daje.  Nadal jak wrzucę  plugin  mam tak jak na screenach. Dodatkowo orginalny plik ma 173 kb a po edycji i zapisie zmniejsza sie do 67kb. Co robię  źle 

@piteron cześć, pokaż swój plik

Wielkie dzieki. A przy okazji pytanie.  Czy opcje  aktualizacji pluginow przez wifi włączyć  czy wyłączyć? 

9 godzin temu, rezmus napisał:

1 apka 1 region. mozna klonowac jak masz taka opcje w telefonie.

Rezmus możesz rozwinąć temat jak to wszystko poustawiać/ usuwać/ dodawać żeby zagrało możliwie najlepiej? 

Myślę, że wielu tutaj może zastosować klon apki, lecz jak skonfigurować urządzenia na poszczególne z nich tak by to wszystko grało równie wielu chętnie pozna.

Więc ... gdybyś ... 

Posted (edited)
24 minuty temu, piteron napisał:

Na bramkę  pomogło  (przynajmniej  na razie) ale zegar nadal  cyrylica 

xiaomi-mijia-temperature-and-humidity-monitoring-electronic-clock-m.jpg

Z zegarem nic nie robiłem, znajdź go na liście i usuń 

Edited by KristofX

Działa.  Super bardzo Ci dziekuje za pomoc. Naprawde można  na Was  liczyć  a jest to bardzo potrzebne  dla takiego informarycznego tepaka jak ja

Nie wiem  czemu ale nie moge wstawiać  grafik . Chodzilo o tego

https://www.przesylkonosz.pl/elektronika/zegar-inteligentny-xiaomi-bt4-0-e-z-czujnikiem-temperatury-i-wilgotnosci-darmowa-dostawa/?gclid=EAIaIQobChMIpL3mzfip6AIVjIeyCh3lpwRVEAkYBSABEgLKhfD_BwE

Z tego co podejrzalem to Dodałeś  tez czujnik PM2.5 co by przywrócić  stary plugin. Jeszcze jedno wtyczki maja sie aktualizowac automatycznie czy wyłączyć  ta funkcje 

Nie ma sprawy, sam jestem nowicjuszem, a wszystko co zrobiłem wyczytałem na tym forum. Co do wtyczek w aplikacji to ja mam włączone.

• Thanks 1