Jump to content
  • Recently Browsing   1 member

rezmus

[MOD] Xiaomi Home (Mi Home)

Recommended Posts

Posted (edited)
Godzinę temu, KristofX napisał:

ja używam go z podmienionym na stary pluginem, jest opisane w tym wątku jak to zrobić, tam dane są znacznie lepiej prezentowane

Ten ,,stary" plugin ,,custom.json" wrzuciłem do vevs/automations. Ubiłem apkę. Odpaliłem, kilka razy odświeżyłem ale zmian żadnych nie ma. Coś nie tak zrobiłem?

Po kilku minutach załapał ????????

Edited by Nowak

Skąd  pobrales ten plik.  Ja wszystkie linki mam nie aktywne. Możesz  podać  też  ścieżkę  gdzie wkleic.  Jakie  zmiany następują 

Rezmus go udostępniał, KristofX o nim przypomniał a ja zachowałem kopię ????

Wrzucasz go do folderu: vevs/automations.

Trzeba wymusić zamknięcie aikacji i odpalić na nowo. Po kilku minutach załapie.

Więcej danych z odczytu w ładniejszej formie( wg mnie).

custom.json

• Thanks 1

Posted (edited)
21 godzin temu, piteron napisał:

Jeśli  juz jesteśmy  przy temacie czujnikow  temp. Mam podpiety  czujnik Mijia (ten okrągły ) i poza tym ze nie ma odczytu  ciśnienia  to jest z nim problem na multi hubie. Chodzi o odświeżanie.  O ile na bramce Mijia dziala bardzo dobrze i szybko pokazuje zmiany to na bramce v3 trzeba czekac sporo czasu zanim zaktualizuje temp. Po przyniesieniu z dworu do mieszkania trzeba czakac ok 15 min żeby  pokazał  realna  temp. Na V2 reaguje momentalnie. W zwiazku z tym mam pytanie czy czujnik Aqara lepiej współpracuje  z V3 jaka jest różnica  miedzy wersją  CN a EU. Chce kupic najbardziej  kompletny jak się  da z ciśnieniem  i z pokazywanie  stanu baterii. Ile czujniki Aqara maja pamięci wstecz?

Też ostatnio rozkminiałem temat transmisji danych z czujnika temp i wilgotności xiaomi (okrągły). Aktualnie posiadam 5 sztuk tego ustrojstwa i wszystkie działają podobnie. Z tego co gdzieś wyczytałem (nie pamiętam gdzie:)) to te czujniki wysyłają dane co 1 godz, chyba że nastąpi zmiana temperatury o chyba 0,5 stopnie bądź wilgotności o 5%. 

Edited by pablo862

Właśnie zauważyłem, że samoczynnie ,,przywróciło" mi w czujniku temperatury plugin ten nowszy. Na plus tyle, że teraz pokazuje wszystkie wykresy. Również ten od ciśnienia. 

W dniu 10.03.2020 o 07:28, rezmus napisał:

3x klik na bramce (wejdzie w tryb parowania). potem 5s przytrzymanie przycisku na sensorze (zamruga dioda). powinny sie sparowac.

Ni ch.. Za nic w świecie nie da się podłączyć.  Osłabia mnie już to badziewie.

4 minuty temu, zioomek65 napisał:

czy hub wchodzi w tryb parowania po 3x klik (dioda zaczyna szybko mrugac)?

1 godzinę temu, zioomek65 napisał:

W piątek parowałem ten czujnik z tą samą bramką i ustawioną na EU sposobem który opisał Rezmus i co prawda nie natychmiast ale zaskoczyło więc działa parowanie w ten sposób. Spokojnie trzeba bo w nerwach łatwo coś nie tak zrobić, wiem po sobie.

7 godzin temu, rezmus napisał:

czy hub wchodzi w tryb parowania po 3x klik (dioda zaczyna szybko mrugac)?

Właśnie wygląda na to że nie. Tzn dioda nie zaczyna szybko migać oraz nie wydaje żadnych dźwięków

2 minuty temu, zioomek65 napisał:

Właśnie wygląda na to że nie. Tzn dioda nie zaczyna szybko migać oraz nie wydaje żadnych dźwięków

to zrob inaczej. wybierz dowolny sensor z listy, ktory da sie dodac do tego huba. to i tak wlacza tylko parowanie na hubie bez wzgledu na to co wybierzesz. jak kaze ci zresetowac wybrany sensor to zresetuj w tym czasie temp/hum aqara. sparuja sie.

• Like 1

Posted (edited)
13 godzin temu, rezmus napisał:

to zrob inaczej. wybierz dowolny sensor z listy, ktory da sie dodac do tego huba. to i tak wlacza tylko parowanie na hubie bez wzgledu na to co wybierzesz. jak kaze ci zresetowac wybrany sensor to zresetuj w tym czasie temp/hum aqara. sparuja sie.

Ha! Na to bym nie wpadł. Zadziałało. Dziękuję bardzo. Mam jeszcze jeden problem. Posiadam dwa czujniki temperatury i wilgotności bluetooth  ( okrągłe z wyświetlaczem ). Od jakiegoś czasu dość kiepsko funkcjonują z aplikacją ( odświeżają dane co ok godzinę - miałem wrażenie że kiedyś dużo częściej mogłem odświeżyć). Jeden termometr pokazuje temperaturę zgodną z wykresem natomiast drugi pokazuje temperaturę i wilgotność prawidłowo natomiast na wykresach są dane jakby nieodświeżone z 8 godzin wstecz.

Screenshot_2020-03-16-12-57-48-226_com.xiaomi.smarthome.jpg

Edited by zioomek65

Posted (edited)

Czy tylko mi aqara hub na modzie 5.6.6 czy tez 5.6.9 serwer eu(niemcy i polska niezależnie), znaczy oczyszczacze online a hub losowo jest offline, taka sytuacja od ok 15 dzis.

Screenshot_20200316-182342_Mi Home.jpg

Edited by jurislawek

Witajcie koledzy, prześledziłem dziś dość uważnie ten wątek. Zdecydowałem się na zmianę aplikacji na tę z pierwszego postu i dość czasochłonną próbę przeniesienia ponad 40 urządzeń do nowej aplikacji. Większość poszła bez problemu. Zostały mi tylko 2 kamerki Dafang, które do tej pory miałem podłączone na Chiny, a teraz chciałbym połączyć na Niemcy. Czy to w ogóle możliwe, czy jest jakiś specjalny sposób. Za pomoc będę bardzo wdzięczny.

Posted (edited)

na gorze masz szukaj. wpisz dafang i przeczytaj te pare postow, a znajdziesz odpowiedz ;) uprzedam, ze motion detection + push notification moze nie dzialac na eu.

Edited by rezmus

Posted (edited)

super, udało mi się :)

Jedyne co odnoszę wrażenie, że nie działa na nowym oprogramowaniu to Tryb automatyczny - czy to możliwe?

Mimo ciemności na ustawionym auto nie włącza się tryb czarnobiały i oświetlenie IR.

Edited by mati1603

10 godzin temu, zioomek65 napisał:

Ha! Na to bym nie wpadł. Zadziałało. Dziękuję bardzo. Mam jeszcze jeden problem. Posiadam dwa czujniki temperatury i wilgotności bluetooth  ( okrągłe z wyświetlaczem ). Od jakiegoś czasu dość kiepsko funkcjonują z aplikacją ( odświeżają dane co ok godzinę - miałem wrażenie że kiedyś dużo częściej mogłem odświeżyć). Jeden termometr pokazuje temperaturę zgodną z wykresem natomiast drugi pokazuje temperaturę i wilgotność prawidłowo natomiast na wykresach są dane jakby nieodświeżone z 8 godzin wstecz.

Screenshot_2020-03-16-12-57-48-226_com.xiaomi.smarthome.jpg

Mam dokładnie tak samo z historią. jest parę godzin wstecz i nie działa historia. Nie udało mi się niestety znaleźć rozwiązania. 

Podobno historia jest ale ma serwerze  CN na EU średnio  to działa.  Ja mam 3 takie czujniki i wszystkie one działają  tak sobie 

Posted (edited)

winna jest chmura. sprawdzalem kiedys u kogos, kto mial slabe wykresy (raz pelne, innym razem uciete). jak wchodzimy w wykres day to apka prosi api o dane za ostatnie 24h, a chmura liczy na podstawie danych czastkowych srednia dla kazdej godziny. z jakiegos powodu czesto zanim to policzy to kod konczy dzialanie (pewnie ma maksymalny czas wykoniania ~10s) i dostajemy dane niepelne. tak jak na wykresie powyzej, gdzie policzylo 16h (12-04), a 8h (04-12) juz brak i wykres uciety. kolejne wejscie w plugin da pewnie wykres uciety w innym miejscu, a czasami pelen (jak zdazy wszystko przetworzyc). analogicznie z week/month.

Edited by rezmus
  • Thanks 2

Niestety  ale danych  z tygodnia ani z.miesiąca  na serwerze  PL nie ma wcale 

W dniu 13.03.2020 o 17:14, Gravis napisał:

Połączyłem wczoraj modowaną (dołączony wyświetlacz) zwykłą M365 na PRO na serwerze europejskim. Wszystko było git po pierwszym podłączeniu, ale pare godzin pozniej wyskoczyl problem jak na zalaczonym obrazku

Screenshot_20200312-213503.jpg

@rezmus jakiś pomysł co z takim fantem? 

w ktorym momencie sie to pojawia? pewnie da sie to rozwiazac, ale bez sprzetu sprawdzic przyczyne (bluetooth).

@piteron dane czastkowe sa, ale chmura ma problemy z policzeniem srednich godzinowych/dobowych.

w pluginie w mi home? nie widzialem w nim takiego komunikatu nigdzie, moze idzie z api. generalnie w urzadzeniach bluetooth trzeba je miec, zeby cokolwiek sprawdzic. mi flora kupilem specjalnie, zeby naprawic dzialanie na eu. hulajnogi nie kupie ;)