Jump to content
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

[MOD] Xiaomi Home (Mi Home)

rezmus

Recommended Posts

to jeszcze gorzej ale to może dlatego że masz wyłączoną pracę w tle programu w związku z tym że masz włączone oszczędzanie baterii. jak wyłączysz to oszczędzanie to powinno wysyłać nawet jak jest program nie włączony. Natomiast u mnie jest tak że ja mam wszystko w tle uruchomione i pozwolenia na wszystko po akceptowane  i ogólnie powiadomienia przychodzą od razu jak otwieram drzwi albo robię inne rzeczy ale czasem jakieś jedno nie przyjdzie od raz tylko za kilka godzin albo minut. Kiedy ma ochotę. Tak jakby zawisło na serwerze a później się odetkało i wtedy przychodzi z serwera. Interesuje mnie czy ktoś ma tak u siebie i jeżeli tak to czy da się coś  z tym zrobić?

Edited by SAID

Hejka, mam Mi robot 1S I pytanie. Czy jest możliwość przetłumaczenia interfejsu odkurzacza na polski i ew dodania do niego polskiej paczki głosowej? Zainstalowałem zmodyfikowana apke, ale kiedy przejdę do odkurzacza to jego panel nadal jest po angielsku :/

Witam, zakupiłem Mi Air Purifier 2S w wersji global (tak pisało) ale niestety wykrywa tylko na regionach eu. W waszej zmodowanej apce, próbowałem różnych wersji, nie działa tryb automatyzacji po ustawieniu różnych scen brak reakcji. Zamówiłem kamerkę mi home 360 (global) oraz odkurzacz viomi V2 przy którym za nic nie mogę znaleźć informacji czy to cn czy eu. Jest jakaś opcja żeby te automatyzacje działały ? Może jakaś inna wersja tej apki ? Jeśli chodzi o telefon mam mi 9T.  Czy opcje automatyzacji na viomi v2 również będą zablokowane ? 

próbowałem różnych scen (po kolei) żeby się wyłączył jak temperatura będzie poniżej 25 (przy czym była poniżej) lub np ustawiałem zanieczyszczenie poniżej 600 i wtedy ,że ma się przełączyć na jakiś tryb np ręczny, naprawdę wykorzystałem wszelkie możliwości jedynie co działa to timer...

Odnośnie tego Viomi v2 on funkcjonuje normalnie z Mi Home czy trzeba dla niego oddzielną aplikację ? 

Edited by lukn97

• Developer

wiesz, ze sceny ci sie nie wykonaja jak juz jestes w danym zakresie? nie wykona ci sie scena ponizej 600, jesli juz masz ponizej... dodatkowo dochodza kwestie zwiazane z tym jak czesto urzadzenie wysyla dane do chmury, wiec zrob taki test jak opisalem najlepiej i bedziesz wiedzial, czy dziala, czy nie.

• Developer

to antyczny mod i nowe urzadzenia nie beda ci na nim dzialac, zainstaluj sobie vevs 5.5.66_2 (koniecznie 2) i bedziesz mial aktualna wersje z modem na oczyszczacz.

https://cloud.mail.ru/public/33J3/t817u4Snr

co do samej automatyzacji w 2s/pro to musisz wiedziec, ze oczyszczacz wysyla dane aqi na serwer co 30 minut lub gdy zmiana od ostatnio wyslanego pomiaru wynosi 20 ug/m3 i wiecej, wiec automatyzacja nie bedzie dzialala super responsywnie.

co do viomi v2 to sa 2 wersje, taka ktora dziala tylko z apka viomi i taka, ktora dziala tylko z mi home.

Edited by rezmus

Wszystko jest ustawione ok :/ opcji automatyzacji brak. Mam zrobionego roota ale to chyba nie ma wpływu. Odnośnie viomi v2 to pozostaje mi tylko czekać w takim razie na dostawę i się okaże. Jak natomiast z tymi funkcjami czy szukać innej wersji? 

Screenshot_2019-10-06-00-58-32-089_com.xiaomi.smarthome.png

Screenshot_2019-10-06-00-58-25-003_com.xiaomi.smarthome.png

Screenshot_2019-10-06-00-58-04-772_com.miui.securitycenter.png

Screenshot_2019-10-06-00-58-01-439_com.google.android.packageinstaller.png

Ja też zainstalowałem, ale nie działa mi dodawanie warunków.

Wygląda to tak przy próbie dodania warunku automatyzacji:

"Jeśli" - nie ma inteligentnych urządzeń do wybrania oprócz czasu 

"Zakończ" - są urządzenia inteligentne  do wybrania

Instalowałem kilka razy i dawałem wszelkie prawa.

Screenshot_20191006-191119.png

Screenshot_20191006-191142.png

Edited by bobofruit

Na razie wróciłem do wersji xiaomi_home_5.5.48_dev_20190815_sdk_10023.apk.

I automatyzacja działa.

To czego brakuje mi w tej wersji to to że zniknęła możliwość regulacji głośności wydawania dzwięków przez oczyszczacz. Jest włączona na głośno lub wyłączona.

Edited by bobofruit