Jump to content
rezmus

[MOD] Xiaomi Home (Mi Home)

Recommended Posts

Siema, czy warto aktualizować aplikacje zmodowaną? Jak to robić aby nie utracić dodanych urządzeń? Niektóre rzeczy są nie przetłumaczone i mam chińskie krzaki.. 

Pobierz ręcznie i zainstaluj na tą co masz.

Ewentualnie wykup sybaryckie i będziesz mógł aktualizować z aplikacji jak oryginał.

Jednak wyszło moje kombinowania  z aktualizacjami  3H na serwerze  China.  Niby działa  wszystko ok ale juz jako bramka BLE niestety nie

@rezmus coś  sie spie.......czy to wina  najnowszej wersji  softu

Screenshot_2020-03-07-17-09-39.png

Cholercia jestem pewny  ze miał. Ponad 2 miesiace  robił  za bramkę 

mial, bo w modzie bylo wlaczone, ale pewnie update mcu xiaomi to wylaczyl ;)

18 minut temu, rezmus napisał:

mial, bo w modzie bylo wlaczone, ale pewnie update mcu xiaomi to wylaczyl ;)

A da sie jakoś  to włączyć ???? Nie ukrywam ze muszę  mieć  3 bramki ble inaczej tak mam skonstruowane mieszkanie  ze  do kilku czujnikow muszę  podchodzić  na odległość  bluetooth a to traci sens

Wcześniej miałem  ostatni  dostepny na serwerze  EU. Musialem sie zalogować na serwer CN i tam pokazał mi że jest aktualizacja...........wiec zaktualizowalem

Obecnie jest taka wersja

Screenshot_2020-03-07-18-31-45.png

moge ci wrzucic 2.0.5, bo pewnie to miales wczesniej, ale na twoje ryzyko ;)

• Like 1

Chyba tak

Co oznacza ryzyko. Jakie  prawdopodobieństwo uceglenia?

Zrobisz ton zdalnie? 

Posted (edited)

tak zdalnie. ludzie ciagle pytaja jakie ryzyko. nie wiem ;) kazdy sprzet jest inny. jeszcze mi nic nie padlo przy ota (nie liczac firmware zarowki, ktory omylkowo wrzucilem do oczyszczacza), ale kiedys musi byc ten pierwszy raz ;) generalnie lepiej miec zawsze mozliwosc oddania na gwarancje ;)

Edited by rezmus

@rezmus

Jesli nie Ty to kto........nikt

Raz sie żyje zgadzam sie. Sprzęt  jest na gwarancji  jak coś 

Co mam zrobić jakie  dane podać.  Teraz jestem ci prawda w pracy wiec jak potrzebna moja obecność przy urządzeniu  to albo dzis po 2 w nocy albo jutro  rano

Wielkie dzieki @rezmus. Jestem zobowiazany

Dziala jak nowy z MiStore

Przestroga  dla innych

Nie aktualizować urządzeń  EU na serwerach CN a na pewno  nie 3H

Screenshot_2020-03-07-21-37-20.png

Screenshot_2020-03-07-21-38-04.png

Jak można zasubskrybować aplikacje rezmusa aby sama się aktualizowała? 

Posted (edited)
W dniu 29.02.2020 o 19:02, mhrock napisał:

Dziwna sprawa. Pojawiły mi się w modowanej apce dwie automatyzacje: "Hall off" i "Otwarcie garażu". Żadnej z nich nie utworzyłem i nie posiadam urządzeń, do których są przypisane. Co ciekawe, nie mogę ich wyłączyć ani usunąć. Jakiś włam na konto? Dziwne to.

ostatnio pare osob pisalo cos podobnego (w tym 2, ktore nigdy nie uzywaly moda). dzis sprawdzilem u 1 osoby u ktorej pojawily sie 4 obce sceny w roznych jezykach (pl, de, cn). sceny pochodza od 4 roznych osob i nie powinny sie wyswietlic na jego koncie, bo maja inny uid. api normalnie filtruje automatyzacje po uid i wyswietla tylko dla twojego. pewnie cos zmieniali w automatyzacji i zrobili jakis bug w kodzie, ktory powoduje, ze dane sa zle filtrowane. oczywiscie scen usunac tez sie nie da, bo nie ma uprawnien. proponuje robic screeny i zglaszac do xiaomi takie przypadki, jak bedzie wiecej zgloszen to poszukaja buga.

miesiac temu moglem usunac dowolna automatyzacje dowolnego usera po numerze sceny. dzis nie moge, sprawdzaja uprawnienia. mysle, ze mieli raporty, ze ludziom znika automatyzacja (pojawiala sie na kontach innych osob to ja usuwali, bo nie byly sprawdzane uprawnienia). naprawili to przez sprawdzanie uprawnien (nie mozesz usunac nie swojej sceny), ale nie naprawili zrodla problemu, czyli buga, ktory powoduje ze pojawia ci sie nie twoja automatyzacja ;)

Edited by rezmus
  • Haha 1

17 godzin temu, Warson napisał:

Jak można zasubskrybować aplikacje rezmusa aby sama się aktualizowała? 

Kilka stron wcześniej  masz moje posty z tym zwiazane. Jak cos to pisz na PW pomogę 

Co do automatyzacji 

Dzisiaj ok 10 rano pijawila mi się  lista automatyzacji  do roborocka. Bylo tego kilkanascie. Wszystkie automaryzacje byly pisane cyrylicą. Żeby  byla jasnosc roborocka nigdy nie miałem. Ale ok 10 40 wszystko zniknęło  nawet moje automatyzację.  Po czym ok 13 moje wrocily a od odkurzacza  nie bylo. Nie zdążyłem  zrobić  screena ale sytuacja jest bardzo dziwna

Witam, po ostatniej aktualizacji bramka nie jest w stanie podłączyć się z czujnikiem temperatury ( kwadratowy z barometrem ). Czy da się jakoś wrócić do poprzedniej wersji softu ?

Screenshot_2020-03-10-06-48-49-632_com.miui.gallery.jpg

3x klik na bramce (wejdzie w tryb parowania). potem 5s przytrzymanie przycisku na sensorze (zamruga dioda). powinny sie sparowac.

W dniu 6.03.2020 o 20:47, rezmus napisał:

potrzebujesz bramki mesh. polecam najnowszy mi hub zigbee/ble/mesh.

3cdffc79-a6d3-415c-8a31-7d938c01db33.png

Cześć @rezmus zgodnie z poradą kupiłem mi hub. Pytanko jaka jast aktulna wersja softu i gdzie aktualizować, czy na cn? Jeśli tak, to czy najlepiej jest pierwsze uruchomienie zrobić na cn i po aktuualizacji wrócić na eu?

Posted (edited)

1.4.5_0016. ota jest tylko na cn, a gdzie potem bedziesz uzywal to juz od ciebie zalezy. z tego co ludzie pisza dziala tez na eu.

Edited by rezmus
  • Thanks 1