Jump to content
  • Recently Browsing   1 member

rezmus

[MOD] Xiaomi Home (Mi Home)

Recommended Posts

pewnie producent dodal po stronie chmury automatyczne pushe, ale tylko na tym regionie na ktorym jest sprzedawane. mozesz sobie w automatyzacji ustawic powiedzmy jesli hum > 70% to push notification.

Posted (edited)
9 minut temu, rezmus napisał:

pewnie producent dodal po stronie chmury automatyczne pushe, ale tylko na tym regionie na ktorym jest sprzedawane. mozesz sobie w automatyzacji ustawic powiedzmy jesli hum > 70% to push notification.

OK. Spróbuję zwiększyć poziom wilgotności. Zauważyłem, że w dzienniku jest, informacja o wysokiej wilgotności ale powiadomień na telefon brak. Sprawdzę zwiększenie poziomu.

Edited by przemekbial

Hej czy jest jakaś szansa żeby odkurzacze STYJ02YM w wersji v7 zaczęły gadać po polsku. Już kilka osób dostała ten odkurzacz w wersji v8 i można go podpiąć na ori apce na serwer EU i od razu mówi po polsku. Może jakaś scena w automatyzacji, tak jak to jest ze zmianą języka z chińskiego angielski?

Panowie mam inne pytanie dotycząc czujnika aqara temperatura, wilgotność, ciśnienie (ten kwadratowy). W zmodowanej aplikacji w profilu jest zakładka materiały eksploatacyjne, gdzie dla czujników pokazywany jest stan baterii. Wspominany powyżej czujnik jako jedyny, z tych które posiadam w tym menu nie jest dostępny. Macie tak samo? Inne bez problemu pokazują stan zarówno te z linii aqara jak i mi.

Problematyczny jest flower care, bo on nie pokazuje danych, ale w menu występuje. @rezmus czy można coś z tym zrobić przez modyfikację custom.json?

13 minut temu, jelon napisał:

Hej czy jest jakaś szansa żeby odkurzacze STYJ02YM w wersji v7 zaczęły gadać po polsku. Już kilka osób dostała ten odkurzacz w wersji v8 i można go podpiąć na ori apce na serwer EU i od razu mówi po polsku. Może jakaś scena w automatyzacji, tak jak to jest ze zmianą języka z chińskiego angielski?

nie, v7 ma w firmware tylko en/cn. v8 ma inny firmware np z obsluga instalacji voice packow. ota niestety teraz zapakowali z haslem. pewnie kiedys ludzie dumpna flasha z v8 i moze da sie cos tam przeportowac do v7.

Posted (edited)

Takie nowe zapytanie mam:)

Czy istnieją głowice termostatyczne, które współpracują z systemem Xiaomi natywnie? Nie mam tu na myśli rozwiązania pośredniego, czyli zakup głowicy, podłączenia do gniazdka 230V Xiaomi i sterowania przy użyciu czujnika temperatury.

A jeżeli nie istnieje, to czy Xiaomi planuje taki gadżet dodać do swojego portfolio?

Edited by witooski

Godzinę temu, KristofX napisał:

Panowie mam inne pytanie dotycząc czujnika aqara temperatura, wilgotność, ciśnienie (ten kwadratowy). W zmodowanej aplikacji w profilu jest zakładka materiały eksploatacyjne, gdzie dla czujników pokazywany jest stan baterii. Wspominany powyżej czujnik jako jedyny, z tych które posiadam w tym menu nie jest dostępny. Macie tak samo? Inne bez problemu pokazują stan zarówno te z linii aqara jak i mi.

Problematyczny jest flower care, bo on nie pokazuje danych, ale w menu występuje. @rezmus czy można coś z tym zrobić przez modyfikację custom.json?

U mnie tego czujnika też nie widać, czujnik temp okrągły Xiaomi jest.

• Thanks 1

26 minut temu, Lector napisał:

U mnie tego czujnika też nie widać, czujnik temp okrągły Xiaomi jest.

Mam tak samo. Szkoda, że nie ma procentu baterii tylko "Battery sufficient" 

• Thanks 1

5 godzin temu, przemekbial napisał:

Hej, witam ponownie. Po zmianie regionu na eu, nie przychodzą powiadomienia na telefon o wysokiej wilgotności...co z tym zrobić?

Mam małe okrągłe Xiaomi i kwadratowe Aqara.

Ustawiłem na Aqarze (czujnik na dworze) ustawiłem ze jak będzie temp powyżej 6 stopni ma wysłać powiadomienie.

I dostałem.

• Thanks 1

Hej. Pytanko z innej beczki . Czy Xiaomi Mijia STYJ02YM można przefleszować na region China tak jak roborock s5 ? Mam za dużo zabawek , które nie w pełni działają po przejściu na EU i mod apk . Wolałbym go dodać do serwera china i mieć wszystko działające . Proszę o namiary jesli istnieje taka możliwość.

Posted (edited)

kup wersje china po prostu. zreszta do tej pory byly same china i jesli sa juz globalne v8 w sprzedazy to dopiero co weszly.

Edited by rezmus

gdzie kupiles z ciekawosci? generalnie na ten moment nic sie nie da zrobic, ale pewnie w przyszlosci cos sie da ;)

5 godzin temu, Lector napisał:

Mam małe okrągłe Xiaomi i kwadratowe Aqara.

Ustawiłem na Aqarze (czujnik na dworze) ustawiłem ze jak będzie temp powyżej 6 stopni ma wysłać powiadomienie.

I dostałem.

U mnie przyszło jedno powiadomienie. Reszta ani drgnie...

@rezmus prośba, kupiłem Yeelight Mesh Led Bulb E14 kod YLDP09YL urządzenie yeelink.light.meshbulb2. Żarówki działają po bluetooth i powinny łączyć się z bramką BLE. Wyczytałem, że co do bramki nie ma ograniczeń no i niestety z moją Mi Bedside Lamp MJCTD01YL, żarówki te nie chcą się połączyć. Dodają się do Mi Home, ale nic poza tym,. Aplikacja mod, sprawdzone na EU i CN. Czy mogę coś z tym zrobić?

Posted (edited)

potrzebujesz bramki mesh. polecam najnowszy mi hub zigbee/ble/mesh.

3cdffc79-a6d3-415c-8a31-7d938c01db33.png

Edited by rezmus
  • Thanks 1

Siema, czy warto aktualizować aplikacje zmodowaną? Jak to robić aby nie utracić dodanych urządzeń? Niektóre rzeczy są nie przetłumaczone i mam chińskie krzaki.. 

14 godzin temu, jelon napisał:

Jak poznać jaką mam wersję? V7 czy v8? 

Posted (edited)

masz v7 cn. v8 maja aktualnie firmware 0014-0017 i ladowarka ma wtyk eu.

Edited by rezmus
  • Like 1

14 godzin temu, rezmus napisał:

potrzebujesz bramki mesh. polecam najnowszy mi hub zigbee/ble/mesh.

3cdffc79-a6d3-415c-8a31-7d938c01db33.png

@rezmus a czy jest potwierdzone, że z tą brama działają przełączniki Aqara OPPLE?