Jump to content

[MOD] Xiaomi Home (Mi Home)

Recommended Posts

• Replies 5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jest to zmodyfikowana aplikacja, która obsługuje wszystkie urządzenia na każdym regionie (z pewnymi wyjatkami), modyfikacje automatyzacji, itp. Aktualna wersja moda vevs do pobrania na dole tej strony https://www.kapiba.ru/2017/11/mi-home.html user: (pusty) haslo: boldem na dole strony z modem (9-12 cyfr)

wszystko robicie na wlasne ryzyko dla chetnych wrzucam firmware do MJSXJ02HL/hlc6 w 2 wersjach. czyste 4.0.5_0105 i lekko zmodyfikowane, ktora umozliwia uruchomienie wlasnego kodu z karty sd podczas startu (run.sh przykladowy uruchamia telnet, user root pass ismart12). edit: dodalem downgrade do 4.0.5_0105 jesli ktos ma nowy uboot, ktory wymaga podpisanego firmware. flashowanie wyglada tak: wrzucamy demo_hlc6.bin (lub demo_hlc6_sign.bin) na karte pamieci (fat32) wylac

odbijacie sie od pierwszej linii supportu, ktora pewnie nawet nie ma pojecia o czym mowicie. poprosilem znajomego, ktory ma kontakt z ludzmi z xiaomi security center, zeby przekazal wiadomosc o awarii ble w chmurze eu. moze cos sie ruszy, zobaczymy.

Posted Images

• Developer

pewnie producent dodal po stronie chmury automatyczne pushe, ale tylko na tym regionie na ktorym jest sprzedawane. mozesz sobie w automatyzacji ustawic powiedzmy jesli hum > 70% to push notification.

9 minut temu, rezmus napisał:

pewnie producent dodal po stronie chmury automatyczne pushe, ale tylko na tym regionie na ktorym jest sprzedawane. mozesz sobie w automatyzacji ustawic powiedzmy jesli hum > 70% to push notification.

OK. Spróbuję zwiększyć poziom wilgotności. Zauważyłem, że w dzienniku jest, informacja o wysokiej wilgotności ale powiadomień na telefon brak. Sprawdzę zwiększenie poziomu.

Edited by przemekbial

Hej czy jest jakaś szansa żeby odkurzacze STYJ02YM w wersji v7 zaczęły gadać po polsku. Już kilka osób dostała ten odkurzacz w wersji v8 i można go podpiąć na ori apce na serwer EU i od razu mówi po polsku. Może jakaś scena w automatyzacji, tak jak to jest ze zmianą języka z chińskiego angielski?

Panowie mam inne pytanie dotycząc czujnika aqara temperatura, wilgotność, ciśnienie (ten kwadratowy). W zmodowanej aplikacji w profilu jest zakładka materiały eksploatacyjne, gdzie dla czujników pokazywany jest stan baterii. Wspominany powyżej czujnik jako jedyny, z tych które posiadam w tym menu nie jest dostępny. Macie tak samo? Inne bez problemu pokazują stan zarówno te z linii aqara jak i mi.

Problematyczny jest flower care, bo on nie pokazuje danych, ale w menu występuje. @rezmus czy można coś z tym zrobić przez modyfikację custom.json?

• Developer
13 minut temu, jelon napisał:

Hej czy jest jakaś szansa żeby odkurzacze STYJ02YM w wersji v7 zaczęły gadać po polsku. Już kilka osób dostała ten odkurzacz w wersji v8 i można go podpiąć na ori apce na serwer EU i od razu mówi po polsku. Może jakaś scena w automatyzacji, tak jak to jest ze zmianą języka z chińskiego angielski?

nie, v7 ma w firmware tylko en/cn. v8 ma inny firmware np z obsluga instalacji voice packow. ota niestety teraz zapakowali z haslem. pewnie kiedys ludzie dumpna flasha z v8 i moze da sie cos tam przeportowac do v7.

Takie nowe zapytanie mam:)

Czy istnieją głowice termostatyczne, które współpracują z systemem Xiaomi natywnie? Nie mam tu na myśli rozwiązania pośredniego, czyli zakup głowicy, podłączenia do gniazdka 230V Xiaomi i sterowania przy użyciu czujnika temperatury.

A jeżeli nie istnieje, to czy Xiaomi planuje taki gadżet dodać do swojego portfolio?

Edited by witooski
  • Administrator
Godzinę temu, KristofX napisał:

Panowie mam inne pytanie dotycząc czujnika aqara temperatura, wilgotność, ciśnienie (ten kwadratowy). W zmodowanej aplikacji w profilu jest zakładka materiały eksploatacyjne, gdzie dla czujników pokazywany jest stan baterii. Wspominany powyżej czujnik jako jedyny, z tych które posiadam w tym menu nie jest dostępny. Macie tak samo? Inne bez problemu pokazują stan zarówno te z linii aqara jak i mi.

Problematyczny jest flower care, bo on nie pokazuje danych, ale w menu występuje. @rezmus czy można coś z tym zrobić przez modyfikację custom.json?

U mnie tego czujnika też nie widać, czujnik temp okrągły Xiaomi jest.

• Thanks 1
  • Administrator
5 godzin temu, przemekbial napisał:

Hej, witam ponownie. Po zmianie regionu na eu, nie przychodzą powiadomienia na telefon o wysokiej wilgotności...co z tym zrobić?

Mam małe okrągłe Xiaomi i kwadratowe Aqara.

Ustawiłem na Aqarze (czujnik na dworze) ustawiłem ze jak będzie temp powyżej 6 stopni ma wysłać powiadomienie.

I dostałem.

• Thanks 1

Hej. Pytanko z innej beczki . Czy Xiaomi Mijia STYJ02YM można przefleszować na region China tak jak roborock s5 ? Mam za dużo zabawek , które nie w pełni działają po przejściu na EU i mod apk . Wolałbym go dodać do serwera china i mieć wszystko działające . Proszę o namiary jesli istnieje taka możliwość.

5 godzin temu, Lector napisał:

Mam małe okrągłe Xiaomi i kwadratowe Aqara.

Ustawiłem na Aqarze (czujnik na dworze) ustawiłem ze jak będzie temp powyżej 6 stopni ma wysłać powiadomienie.

I dostałem.

U mnie przyszło jedno powiadomienie. Reszta ani drgnie...

@rezmus prośba, kupiłem Yeelight Mesh Led Bulb E14 kod YLDP09YL urządzenie yeelink.light.meshbulb2. Żarówki działają po bluetooth i powinny łączyć się z bramką BLE. Wyczytałem, że co do bramki nie ma ograniczeń no i niestety z moją Mi Bedside Lamp MJCTD01YL, żarówki te nie chcą się połączyć. Dodają się do Mi Home, ale nic poza tym,. Aplikacja mod, sprawdzone na EU i CN. Czy mogę coś z tym zrobić?

14 godzin temu, jelon napisał:

Jak poznać jaką mam wersję? V7 czy v8?