Jump to content
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

[MOD] Xiaomi Home (Mi Home)

Recommended Posts

• Replies 5.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jest to zmodyfikowana aplikacja, która obsługuje wszystkie urządzenia na każdym regionie (z pewnymi wyjatkami), modyfikacje automatyzacji, itp. Aktualna wersja moda vevs do pobrania na dole tej strony https://www.kapiba.ru/2017/11/mi-home.html user: (pusty) haslo: boldem na dole strony z modem (9-12 cyfr)

wszystko robicie na wlasne ryzyko dla chetnych wrzucam firmware do MJSXJ02HL/hlc6 w 2 wersjach. czyste 4.0.5_0105 i lekko zmodyfikowane, ktora umozliwia uruchomienie wlasnego kodu z karty sd podczas startu (run.sh przykladowy uruchamia telnet, user root pass ismart12). edit: dodalem downgrade do 4.0.5_0105 jesli ktos ma nowy uboot, ktory wymaga podpisanego firmware. flashowanie wyglada tak: wrzucamy demo_hlc6.bin (lub demo_hlc6_sign.bin) na karte pamieci (fat32) wylac

odbijacie sie od pierwszej linii supportu, ktora pewnie nawet nie ma pojecia o czym mowicie. poprosilem znajomego, ktory ma kontakt z ludzmi z xiaomi security center, zeby przekazal wiadomosc o awarii ble w chmurze eu. moze cos sie ruszy, zobaczymy.

Posted Images

3 godziny temu, tomiq75 napisał:

Od jakiegoś czasu mam problem z radiem sieciowym w bramce..

tzn. Odtwarza jakiś czas np. 2 minuty i po chwili nic nie słychać później samo się włączy... Jest to irytujące.

Ma ktoś podobnie?

Czy to wina mojego dostawcy netu.? Streaming sprawdzałem i calyczas jest 100%.

Przetestowałem u siebie i działa bez problemu aktualnie

• Thanks 1

U mnie na 5.6.60 zdecydowanie szybciej działaja sceny. W koncu nawilżacz  szybko dogaduje sie z czujnikiem wilgotności.  Nie wiem czy to zasługa  softu czy też na łączach  sie zrobilo luźniej

Przy okazji jak macie  zaznaczaną opcje automatycznej aktualizacji wtyczek  po wifi?

Proszę o pomoc. Jak mam dodać czujnik temperatury i wilgotności (okrągły z wyświetlaczem) do bramki V3 (najnowsza z Bluetooth).

Gdy wchodzę w ustawienia bramki > Brama Bluetooth Mesh > Połączono urządzenia Bluetooth i odświeżam widok, to nie znajduje mi nic.

Czy muszę czujniki wcześniej dodać do Mi Home tak jak każde inne urządzenie? Czy w takim wypadku nie zostaną one dodane przy użyciu Bluetooth telefonu zamiast bramki?

Edited by witooski
  • Developer

musisz dodac przez bluetooth. bramka ble dostaje dane od sensorow ble w okolicy i sprawdza w chmurze, czy dany sensor jest sparowany z twoim kontem. jesli tak to zaczyna przesylac jego dane do chmury. po dodaniu poczekaj z godzine i bedzie go widac pod bramka ble. pamietaj, ze bluetooth to live polaczenie z sensorem i odswiezanie danych real time, a ble to tylko dane wysylane do chmury co okolo 10 minut, wiec mniej lub bardziej historyczne.

Edited by rezmus
  • Thanks 1

Panowie 

Który i czy wogule   czujnik temp wilgotności  ma obsługę  w naszym języku .

Pytanie  czysto teoretyczne. Mam oczyszczacz  3H z dystrybucji PL. Dziasiaj zalogowalem sie na serwer CN bo tylko  tam jest aktualizacja. Wszystko przebiegło  ok i teraz pytanie.  Skoro nie ma aktualizacji do produktów  EU to pobranie takowej z Chin nienspowoduje jakiegoś  konfliktu

Witam wszystkich!

Zmodowana apka jest super! Właśnie przesiadam sie z serwerów cn na eu (ze względu na prędkość działania) ale problem mam z jedną kamerą mijia.camera.v3. Działa poprawnie w regionie cn natomiast po wybraniu eu kończy ładować obraz na 91% i póżniej jest info, że nie da się połączyć. Czy da się coś z tym zrobić?

Edited by trojan
  • Developer

sprzet ma aktualizacje tam gdzie jest fabrycznie przeznaczony i tam powinienes aktualizowac. czesc sprzetu jak 3h ma 2x mcu i sprawa moze sie czasem komplikowac jak probujesz aktualizowac na zlym regionie.

Rezmus, odnośnie aktualizacji prośba do ciebie. Swoje Mi Multi Mode (Bramka od Xiaomi pod usb) masz ustawione na China jak piszesz. Czy mógłbyś podawać kiedy pojawi się aktualizacja? Mam tą bramkę na EU i myślę, że kilka innych osób też. Więc będzie to znacząca informacja. Z góry ... Dziękuję.

• Developer

aktualizacja idzie partiami. 0016 widzialem w ota, a moj hub dostal tydzien pozniej, wiec nie wiem na ile to info ma sens. taka propagacja moze trwac nawet do miesiaca zanim kazdy dostanie.

• Developer
48 minut temu, trojan napisał:

Witam wszystkich!

Zmodowana apka jest super! Właśnie przesiadam sie z serwerów cn na eu (ze względu na prędkość działania) ale problem mam z jedną kamerą mijia.camera.v3. Działa poprawnie w regionie cn natomiast po wybraniu eu kończy ładować obraz na 91% i póżniej jest info, że nie da się połączyć. Czy da się coś z tym zrobić?

zrob downgrade tym firmware, a potem zaktualizuj do ostatniego na regionie eu.

https://github.com/EliasKotlyar/Xiaomi-Dafang-Hacks/files/2320611/tf_recovery.for.SXJ02ZM.All.White.Xiaomi.1080P.smart.cam.zip

Czyli rozumiem ze nie robić  tak ze mam dystrybucje EU i przepinam sie na serwer CN aby tylko pobrać  aktualizację? Tylko w tym jest jeden problem na urządzeniach  EU nie bylo aktualizacji od 9 stycznia. Na CN byly juz dwie. Chodzi o 3H.

Przyłączam  sie też  do prośby o zamieszczanie  infa o aktualizacjach na serwerach CN poniewaz większość  z nas ma sprzet CN a dzieki temu genjalnemu modowi wiekszosc siedzi  na serwerach europejskich.  Nawet jeśli  jest zwłoka  w aktualizacjach to takie info spowoduje zainteresowanie.  Z góry  dziękuję 

Ponawiam pytanie o czujnik 

Czy np Aqara wersja EU bedzie miala polskie menu w aplikacji

36 minut temu, rezmus napisał:

Rezmus wielkie dzięki! Wszystko ruszyło! Jutro bede w innej lokalizacji i tam mam kamerę Mi Home Security Camera 360 1080P (chuangmi.camera.ipc009). Czy w przypadku podobnych objawów też zrobić jej downgrade tym samy softem?

• Developer

@trojan to inna kamera, wiec logiczne, ze nie ;) jesli bedziesz zmienial cn na eu i nie ruszy to wrzuc to dla ipc009

http://cdn.cnbj2.fds.api.mi-img.com/chuangmi-cdn/product/ipc009/firmware/IPC009_3.4.6_0213.zip

@piteron jesli masz sprzet eu to aktualizujesz na eu. akurat na cn mozesz cos zlapac, bo ten model ma 2x mcu. pierwsze odpowiada za chmure xiaomi (i to pewnie aktualizujesz na cn), a drugie za wlasciwa obsluge oczyszczacza. w dluzszej perspektywie mozesz zlapac bricka jak bedziesz aktualizowal tam gdzie nie trzeba.