Jump to content
  • Recently Browsing   1 member

rezmus

[MOD] Xiaomi Home (Mi Home)

Recommended Posts

Posted (edited)

motion push 10-15s to standard w zasadzie dla wszystkich kamer w ekosystemie xiaomi. nie da sie tego zmienic.

Edited by rezmus

Pytanie, czy ruter 3 dodaje się do Xiaomi Home?

Wydaje mi się że kiedyś miałem go.

Posted (edited)

cześć wszystkim,

Rozpoczynam przygodę z MI Home, miałbym z tym związanych kilka pytań do doświadczonych tutejszych użytkowników.

1. Czy zMODowaną app da się zainstalować tylko za opłaceniem subskrypcji na Boosty ? (jak instaluję standardowo to wyskakuje komunikat że instalacja nie powiodła się)

2. Zakupiłem kamerkę Aqara g2 - czy ta kamerka będzie działać po zainstalowaniu MODa  na serwerze EU ? również jako bramka?

3. Czy gniazdka z komunikacją Zigbee na rynek EU będą działać pod bramką na rynek i serwer CN ? (wiem,  pytanie niezgodne z założonym tematem. z góry przepraszam ale ma to też wpływ na moje planowane ruchy z MODem)

z góry dziękuję za odpowiedź,

Edited by MCMLXXXSM

1.Instaluje się tylko wywal oryginał. Subskrypcja to tylko automatyczne pobieranie aktualizacji.

Posted (edited)

2. masz info o tym na poprzedniej stronie

3. to zalezy bardziej od huba/firmware. z g2 te gniazdka nie dzialaja i nie wiadomo, czy kiedys beda. dzialaja z mi eu, aqara cn/eu i mi multimode hub.

Edited by rezmus

10 godzin temu, Lector napisał:

Pytanie, czy ruter 3 dodaje się do Xiaomi Home?

Wydaje mi się że kiedyś miałem go.

Ja mam router 3g i pamietam, ze mialem go w apce Mi Home. Teraz mam wgrane alternatywne oprogramowanie, wiec juz go nie mam.

• Like 1

Kumpel czy ten ruter można tak ustawić żeby wyzwalał jakąś akcje po połączeniu się telefonu z wifi np. Wchodzę do domu odzbraja alarm wychodzą wszyscy domownicy alarm się uzbraja? 

Kurczę po przejściu z serwerów chińskich na Europę, nie dostaje powiadomien na telefon np. o wysokiej wilgotnosci...w czym problem?

26 minut temu, przemekbial napisał:

Kurczę po przejściu z serwerów chińskich na Europę, nie dostaje powiadomien na telefon np. o wysokiej wilgotnosci...w czym problem?

U mnie działają na serwerze europejskim. Może musisz ponownie uprawnienia dodac? Na starej mogłeś miec włączone, a zmieniajac na moda masz jakby zupełnie nowa apke.

39 minut temu, Levy napisał:

Kumpel czy ten ruter można tak ustawić żeby wyzwalał jakąś akcje po połączeniu się telefonu z wifi np. Wchodzę do domu odzbraja alarm wychodzą wszyscy domownicy alarm się uzbraja? 

Nie mam pojęcia. Mimo, ze miałem go dodanego w apce to nie wykorzystywałem go w żaden sposób. 

Po którymś ostatnim update mam z powrotem nowe pluginy do czujników temp / wilgotności. 

Mogę poprosić o stare, bo nie mogę ich znaleźć? 

Godzinę temu, Levy napisał:

Czy ktoś ma taki ruter i może to sprawdzić? 

10 minut temu, Gravis napisał:

Po którymś ostatnim update mam z powrotem nowe pluginy do czujników temp / wilgotności. 

Mogę poprosić o stare, bo nie mogę ich znaleźć? 

Podmień plik custom.Json w vevs

custom.json

• Thanks 1

Posted (edited)
11 minut temu, tomiq75 napisał:

Podmień plik custom.Json w vevs

custom.json 1 kB · 0 pobrań

Wrzuciłem ten plik do /vevs/ ale nic się nie zmieniło. Ubiłem wcześniej apkę przez zatrzymanie i uruchomiłem ponownie.

Wersja ostatnia dostepna na stronie.

EDIT: Po minucie zaczytało poprawny stary plugin. Dzięki :)

Edited by Gravis
  • Confused 1

Cześć wszystkim,

Z uwagi na to, że chiński region działa tragicznie (a wręcz wcale) chciałbym spróbować przenieść się na EU.

Czy jest możliwość przeniesienia:

1. Bramki V3 (ta nowa podpinana pod USB)

2. MiTemperature2

3. Defang Camera (tutaj czytałem że można próbować wgrać jakiś inny firmware, ale nie wiem co i jak :/

Z góry dziękuje za pomoc

LYWSD03MMC.jpg

ten z linku to custom firmware, ktore nie dziala z mi home. masz taka sama metoda zrobic downgrade do oryginalnego firmware ktore na forum bylo podane (.177 z tego co pamietam). co do reszty instalujesz moda i podpinasz na eu. info masz w pierwszym poscie.

2 godziny temu, kumpel_ napisał:

U mnie działają na serwerze europejskim. Może musisz ponownie uprawnienia dodac? Na starej mogłeś miec włączone, a zmieniajac na moda masz jakby zupełnie nowa apke.

Nie mam pojęcia. Mimo, ze miałem go dodanego w apce to nie wykorzystywałem go w żaden sposób. 

jakie uprawienia?

36 minut temu, przemekbial napisał:

jakie uprawienia?

No naprzyklad w  MIUI (soft Xiaomi) musisz nadac uprawnienia aplikacji, aby mogla wysylac powiadomienia, druga sprawa jest oszczedzanie baterii. Apla moze miec wlaczone oszczedzanie baterii co uniemozliwia jej wyslanie powiadomien.

1 godzinę temu, rezmus napisał:

ten z linku to custom firmware, ktore nie dziala z mi home. masz taka sama metoda zrobic downgrade do oryginalnego firmware ktore na forum bylo podane (.177 z tego co pamietam). co do reszty instalujesz moda i podpinasz na eu. info masz w pierwszym poscie.

Sprawdzę, nie myślałem, że się da i to jeszcze w taki prosty sposób

Posted (edited)

Mam dwa oczyszczacze 3H na serwer eu. Chce kupić aqara hub i do tego dwa czyjniki temperatury 
https://a.aliexpress.com/_BUL7KL
https://a.aliexpress.com/_BTQFYr

Żeby wszystko działało dalej na EU, trzeba odpiąc oczyszczacze odinstalować oryginalną aplikację i zainstalować moda połączyć oczyszczacze na EU i aqara hub na EU i potem do huba czujniki. Dobrze to będzie wtedy zrobione? 

Potem jeszcze dwa gniazdka mi EU

https://xiaomi365.pl/inteligentne-czujniki/87-xiaomi-mi-smart-power-plug

Edited by jurislawek

W dniu 1.03.2020 o 13:22, rezmus napisał:

pika na fabrycznym, zrob aktualizacje.

ktos uzywa light sensor na eu z nowym hubem? on ma dziwny proces parowania (zigbee3, autoryzacja w chmurze) i moze na eu nie byc api do tego.

Ja zamówiłem sobie ten light sensor i myślę że w przyszłym tygodniu będzie u mnie także dam znać czy jak działa na EU

9 godzin temu, kumpel_ napisał:

No naprzyklad w  MIUI (soft Xiaomi) musisz nadac uprawnienia aplikacji, aby mogla wysylac powiadomienia, druga sprawa jest oszczedzanie baterii. Apla moze miec wlaczone oszczedzanie baterii co uniemozliwia jej wyslanie powiadomien.

niestety to nie to...hm?

Od jakiegoś czasu mam problem z radiem sieciowym w bramce..

tzn. Odtwarza jakiś czas np. 2 minuty i po chwili nic nie słychać później samo się włączy... Jest to irytujące.

Ma ktoś podobnie?

Czy to wina mojego dostawcy netu.? Streaming sprawdzałem i calyczas jest 100%.