Jump to content

[MOD] Xiaomi Home (Mi Home)

Recommended Posts

• Replies 5.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jest to zmodyfikowana aplikacja, która obsługuje wszystkie urządzenia na każdym regionie (z pewnymi wyjatkami), modyfikacje automatyzacji, itp. Aktualna wersja moda vevs do pobrania na dole tej strony https://www.kapiba.ru/2017/11/mi-home.html user: (pusty) haslo: boldem na dole strony z modem (9-12 cyfr)

wszystko robicie na wlasne ryzyko dla chetnych wrzucam firmware do MJSXJ02HL/hlc6 w 2 wersjach. czyste 4.0.5_0105 i lekko zmodyfikowane, ktora umozliwia uruchomienie wlasnego kodu z karty sd podczas startu (run.sh przykladowy uruchamia telnet, user root pass ismart12). edit: dodalem downgrade do 4.0.5_0105 jesli ktos ma nowy uboot, ktory wymaga podpisanego firmware. flashowanie wyglada tak: wrzucamy demo_hlc6.bin (lub demo_hlc6_sign.bin) na karte pamieci (fat32) wylac

odbijacie sie od pierwszej linii supportu, ktora pewnie nawet nie ma pojecia o czym mowicie. poprosilem znajomego, ktory ma kontakt z ludzmi z xiaomi security center, zeby przekazal wiadomosc o awarii ble w chmurze eu. moze cos sie ruszy, zobaczymy.

Posted Images

2 minuty temu, rezmus napisał:

masz jakis nowy plugin, bo tego wczesniej nie bylo dla 1s chyba. jutro zobacze jak wroce do domu.

No jakby wymuszał SIngapur albo Chinski serwer, będę bardzo wdzięczny bo oczywiście nie omieszkam SUbskrybować programu. Zatem czekam na Info. Bardzio dziękuję za góry :)

Witam, proszę bardzo o pomoc bo niestety jestem laikiem w tych kwestiach. Uznałem że dobrym pomysłem będzie obsługiwanie terrarium za pomocą mi home, mam obecnie bramkę, wtyczkę oraz czujnik. Wszystko zakupione z ali więc region chiński i tu pojawia się problem. Serwery są przeciążone 24/7, automatyzacja nie działa a wszystko muszę robić manualne(oczywiście podłączając i odłączając kabel grzewczy ręcznie, bo gniazdko w 90% nie odbiera polecenia). Co mogę zrobić w takim wypadku? I proszę o podesłanie linka do najnowszej wersji apki. Wiem że ten problem był rozwiązywany tutaj wcześniej ale niestety dużo z tego jest dla mnie niezrozumiałe także poradnik dla ułomnych będzie jak najbardziej na miejscu. 

2 godziny temu, rezmus napisał:

xiaomi nie poprawilo. vevs naprawil, bo ile mozna czekac na nich ;)

Czy może vevs jakoś poradzić z podłączeniem xiaofanga pod EU, bo nie moge zjechać z softem (nawet przy pomocy TTL). Próbowałem do vevs pisać przez TELEGRAM ale odpowiedzi brak.

Witam. Mam problem z google home. Nie steruje mi włączeniem i wyłączeniem oczyszczacza xiaomi 3h. google home pisze że oczyszczacz jest offline. Z poziomu  aplikacji xiaomi home sterowanie działa. Usługa Mi home jest połączona z google home. Co może być nie tak?

Hej. Mam  problem z czujnikiem temp i wilgotności , co kilka dni kasują się zapamiętane dane temperatury. 

Gdzie są zapisywane te dane? I czy można je odzyskać albo co można zrobić żeby ich nie traciło. 

I jeszcze drugi problem, widziałem że "inni " użytkownicy mają ciśnienie podane w hPa a nie w kPa. Da się zmienić jednostki ciśnienia? 

Screenshot_2020-02-14-22-09-17-967_com.xiaomi.smarthome.jpg

Screenshot_2020-02-14-22-06-52-454_com.xiaomi.smarthome.jpg

Czujnik temp Aquara mi padł? Do dziś chodził. Dziś się okazało że brak połączenia - bateria martwa. Wymieniłem. Łączy się. Ciśnienie mierzy, ale temp i wilgotność umarła.

Od razu dodam, że czujnik jest na dworze, ale na balkonie, pod daszkiem bez dostępu wody. Jak go zdjąłem był suchy, a w nocy nie padało tak czy owak.

Screenshot_20200215-114614.jpg

Screenshot_20200215-114620.jpg

Edited by ruszok