Jump to content
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

[MOD] Xiaomi Home (Mi Home)

rezmus

Recommended Posts

• Developer
2 godziny temu, adik napisał:

Jasne, chyba nie będę zmieniał regionu bo skoro z odkurzaczem są takie kombinacje to pewnie z bramką będzie to samo...

jesli nie musisz zmieniac regionu to zostaw na eu, api dziala szybciej i stabilniej, niz z aws w chinach.

co do twojego problemu to bramka eu oficialnie wspiera tylko 5 sensorow i dlatego pokazuje ci jako niewspierane, ale w praktyce wspiera prawie wszystkie.

parujesz manualnie. 3x click na przycisku bramki, wchodzi na 30s w tryb parowania i w tym czasie resetujesz sensor wciskajac na nim przycisk na 5s. bedzie info o sparowaniu i sensor pojawi sie w mi home. mozesz to zrobic na oryginalnym mi home, nie potrzeba moda.

tokeny mozna sprawdzac tez nowymi wersjami vevs, nie trzeba instalowac starych. od wersji 5.5.48 chyba tokeny sa w profil > udostepnione urzadzenia.

co do flower care to sprawdzilem i problem jest w pluginie do obslugi tego urzadzenia. plugin komunikuje sie z api producenta i to api zapewne wymaga regionu cn. byc moze dalo by sie cos z tym zrobic, ale nie mam urzadzenia, wiec mozna uznac, ze na ten moment podobnie jak wszystkie urzadzenia IR musi byc uzywne na regionie cn.

Screenshot_2019-08-25-16-17-23.png

Edited by rezmus

W dniu 19.08.2019 o 20:30, rezmus napisał:

vevs ma od wersji 5.5.53 dodanego mojego moda z dodawaniem urzadzen na dowolny region, wiec jak ktos chce robic update mi home czesto to polecam zainstalowac ta wersje.

https://www.kapiba.ru/2017/11/mi-home.html

tokeny sa teraz przeniesione do profil > udostepnione urzadzenia.

Pytanie, czy tylko mi ta wersja się sama wylogowuje? Co kilka wejść w aplikację muszę się od nowa logować.

• 4 weeks later...
  • Developer

@rezmus  mam Roborocka S6 od 2 tygodni w wersji global, czy jak użyje twojej apki będę mógł nim zarządzać na regionie china jak na pozostałym sprzęcie ?

i mam jeszcze jedno pytanie, czy jest szansa na aktywowanie w nim samej obsługi mopowania jak w tym najnowszym odkurzaczu co pojawił się tydzień temu w sprzedaży

• Developer

zainstaluj najnowsza wersje z tego linka

https://www.kapiba.ru/2017/11/mi-home.html

i bedziesz mogl dodac s6 na china. potem jeszcze potrzebny bedzie mod plugina to jak go dodasz sie odezwij, bo aktualnie sa 2 wersje i nie wiadomo ktora zaladuje ci sie na koncie (okres testowy). co do s5 max to on ma inny hardware - elektroniczny mop, czyli mozliwosc sterowania przeplywem wody, a w s6 zdaje sie jest tylko analogowy, czyli wpinasz i cieknie sobie.

• Like 1

• Developer

co do udostepnia to nie wiem, musisz probowac, ale z oryginalnym mi home pewnie nie zadziala. to co mopowania to juz generalnie jest, ale w nowym pluginie RN (ten drugi katalog). teraz trwa faza testowa tego plugina i laduje sie tylko na czesci kont, ale pozniej bedzie dla wszystkich.

s6gentle2.jpg

• Like 1