Jump to content
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

[MOD] Xiaomi Home (Mi Home)

Recommended Posts

• Replies 5.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jest to zmodyfikowana aplikacja, która obsługuje wszystkie urządzenia na każdym regionie (z pewnymi wyjatkami), modyfikacje automatyzacji, itp. Aktualna wersja moda vevs do pobrania na dole tej strony https://www.kapiba.ru/2017/11/mi-home.html user: (pusty) haslo: boldem na dole strony z modem (9-12 cyfr)

wszystko robicie na wlasne ryzyko dla chetnych wrzucam firmware do MJSXJ02HL/hlc6 w 2 wersjach. czyste 4.0.5_0105 i lekko zmodyfikowane, ktora umozliwia uruchomienie wlasnego kodu z karty sd podczas startu (run.sh przykladowy uruchamia telnet, user root pass ismart12). edit: dodalem downgrade do 4.0.5_0105 jesli ktos ma nowy uboot, ktory wymaga podpisanego firmware. flashowanie wyglada tak: wrzucamy demo_hlc6.bin (lub demo_hlc6_sign.bin) na karte pamieci (fat32) wylac

mod to wspolne dzielo i na pewno by nie istnial w takiej formie bez pracy wlozonej przez nas obydwu. nie mam z tego zadnej kasy. propozycje mialem, ale nie mam takiej potrzeby.

Posted Images

22 minuty temu, FromWp napisał:

Ja już z niej zrezygnowałem, leży w pudełku. Niezależnie czy po mobilnych, czy Wi-Fi, działała na chińskim regionie tragiczniie. 

U mnie na wifi działa idealnie ,ale dane mobilne to maskara ,chyba kupię inna kamerę skoro dafang jest taka kapryśna .

A koledzy taka sprawa - posiadam plafon / lampę sufitową ylxd50yl (yeelink.light.ceiling20) - z racji tego że pracuję w różnych godzinach to też zdarza mi się budzić w różnych godzinach nocnych.
Mam ustawioną automatyzację (załóżmy że 4:30)
Jesli - czasomierz 4:30 - zakończ - turn on night light / efektywność cały dzień.

Czasem plafon zaświeci się o danej porze a czasem nie. Ustawiam tj załączam daną automatyzację wieczorem przed snem i ustawiam / zmieniam czas na czasomierzu w automatyzacji. 

Najprościej byłoby mi ustawić alarm w budziku qingping tak co by alarm wybudzał jednocześnie plafon ale niestety takiej opcji niet w MiHome

Niestety nie wiem od czego to zależy - WiFi cały czas jest. Myślałem że może kwestia najpierw włączenia automatyzacji a potem zmiany czasu lub najpierw zmiana czasu a potem automatyzacji. 

4 minuty temu, piteron napisał:

Przy takich ustawieniach korzystaj bardziej z timera w samej lampie. Takie automatyzacje w Yeelight działają bardzo kapryśnie

Mówisz kolego o tym żeby wchodzić w daną lampę i ustawiać harmonogramy? Dobrze rozumiem?

W dniu 17.02.2021 o 20:23, artiz_ napisał:

Czy u was kamera defang również ma problem z podejrzeniem obrazu przez dane mobilne ? Czasem się ładuje i wyświetla obraz ,jednak rzadko. Serwer CHINY 

Screenshot_2021-02-17-18-21-16-587_com.xiaomi.smarthome.jpg

U mnie dafang działa bez problemu i na danych mobilnych i wifi. Serwer china 

5 minut temu, tomiq75 napisał:

U mnie dafang działa bez problemu i na danych mobilnych i wifi. Serwer china 

Jaki masz soft ? U mnie raz działa ,raz nie chce się połączyć ,może to kwestia jakiegoś blokowania połączenia przez router

• Developer
Godzinę temu, tomiq75 napisał:

Witam. 

Czy udało się komuś dodać do mi home. Urządzenia inne w profilu....? 

Np interesuje mnie tuya...

nie ma takiej mozliwosci. mozna niby synchronizowac inne chmury z mijia, ale tylko do sterowania glosowego z chinskim asystentem, wiec jak nie mowisz po chinsku to raczej ci sie nie przyda.

• Thanks 1
Godzinę temu, tomiq75 napisał:

@artiz_

Tu  zaglądnij masz możliwość zrobić downgrade kamerki dafang.

@rezmus kiedyś pomógł. dodatkowo poszukaj bo było o nie łączeniu przez dane mobilne

Dzięki !!! Widzialem twoje posty ,też miałeś z nią problem ,czy w tej chwili ci działa kamerka ? 

Chodzi o tą instrukcję ?

1. Sformatuj kartę microSD do FAT32. NTFS, EXFAT itp. Nie będą działać. Spróbuj użyć mniejszych starszych kart SD, takich jak 512 MB lub utwórz na nim tylko jedną podstawową partycję 512 MB, aby uzyskać maksymalny wskaźnik sukcesu.

2. Skopiuj plik CFW-Binary z kroku 1 na sformatowaną kartę microSD i zmień jego nazwę na „demo.bin”. Dla Wyzecam v3 nazwa pliku musi być demo_wcv3.bin. Na karcie microSD nie mogą znajdować się inne pliki! Jest to naprawdę ważne i nie zadziała, jeśli są tam inne pliki.

3. Odłącz kabel zasilający od kamery i podłącz kartę microSD do kamery

4. Przytrzymaj przez chwilę przycisk konfiguracji na aparacie

5. Podłączanie kabla zasilającego USB

6. Przytrzymaj przycisk konfiguracji wciśnięty przez kolejne 10 sekund

7. Poczekaj, aż oprogramowanie przestanie migać (np. 3 minuty). Możesz odłączyć zasilanie, gdy tylko baza zacznie się poruszać (DaFang / Wyzecam Pan).

8. Wyjmij kartę microSD i włącz kamerę

9. Powinieneś zobaczyć niebieską diodę świecącą przez 5 sekund (nie migającą), zanim baza zacznie się poruszać (DaFang / Wyzecam Pan). Jeśli nie, coś poszło nie tak. Wypróbuj inną kartę microSD i zapoznaj się ze wskazówkami społeczności u dołu strony. Zacznij od kroku 1.

6 minut temu, tomiq75 napisał:

Tak działa. Łączy się szybko i nie ma problemu.

Świetnie 😁.

Już miałem już schować do szafy. Czy właściwy plik to 5.5.1.177.bin ?

Czy wrzuciłeś poprostu plik zgodnie z powyższą instrukcja i sam się plik załadował? Nie ukrywam że jestem zielony w tych sprawach. 

@tomiq75 należą ci się podziękowania, myślałem że uwalilem kamerkę bo podczas włożenia karty sd z plikiem z softem od @rezmus i przytrzymaniu przez 11 sek przycisku setup na kamerce de fang klkamerka wydawała z siebie dziwne odgłosy jak by chciała się kręcić do około własnej osi, ale w środku przeskakiwała przez trybiki ,po 3 minutach przytrzymałem ponownie setup na kamerce i kamerka wydała z siebie oznaki życia tzn chiński głos, sparowałem ją ponownie i na telefonie wyswietlił mi się komunikat o oktualizacji ( patrz zdjęcie ) Finalnie załadował mi się soft 5.5.1.197 i kamerka łączy się przez dane mobilne i wifi bardzo szybko.  Denerwuje mnie jednak informacje o dostępnej nowej aktualizacji 5.5.19.118 czy można jakoś ten komunikat wyłączyć ? (Zdjęcia ) dziękuję jeszcze raz za pomoc 😀

Screenshot_2021-02-19-23-26-14-208_com.xiaomi.smarthome.jpg

Screenshot_2021-02-19-23-24-34-930_com.xiaomi.smarthome.jpg

Screenshot_2021-02-19-23-27-08-371_com.xiaomi.smarthome.jpg

Screenshot_2021-02-19-23-24-10-119_com.xiaomi.smarthome.jpg

Witam wszystkich.

Używam od paru dni zmodowanej aplikacji.

Wykupiłem subskrypcję.

Właśnie mi przyszły nowe sensory.

Między innymi sensor światła mi light sensor QZCGQ01LM.

Używam "starych" bramek - DGNWG02LM

Niestety nie mogę dodac czujnika. Przeczytałem forum na razie do 40-stej strony i na razie nie znalazłem informacji.

Bądźcie wyrozumiali i pomóżcie proszę.

22 minuty temu, Slawo napisał:

Witam wszystkich.

Używam od paru dni zmodowanej aplikacji.

Wykupiłem subskrypcję.

Właśnie mi przyszły nowe sensory.

Między innymi sensor światła mi light sensor QZCGQ01LM.

Używam "starych" bramek - DGNWG02LM

Niestety nie mogę dodac czujnika. Przeczytałem forum na razie do 40-stej strony i na razie nie znalazłem informacji.

Bądźcie wyrozumiali i pomóżcie proszę.

Twoja bramka nie obsługuje zigbee 3.0. A na takim standarcie pracuje czujnik. Pozostaje zakup V3 lub Aqary