Jump to content
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

[MOD] Xiaomi Home (Mi Home)

Recommended Posts

• Replies 5.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jest to zmodyfikowana aplikacja, która obsługuje wszystkie urządzenia na każdym regionie (z pewnymi wyjatkami), modyfikacje automatyzacji, itp. Aktualna wersja moda vevs do pobrania na dole tej strony https://www.kapiba.ru/2017/11/mi-home.html user: (pusty) haslo: boldem na dole strony z modem (9-12 cyfr)

wszystko robicie na wlasne ryzyko dla chetnych wrzucam firmware do MJSXJ02HL/hlc6 w 2 wersjach. czyste 4.0.5_0105 i lekko zmodyfikowane, ktora umozliwia uruchomienie wlasnego kodu z karty sd podczas startu (run.sh przykladowy uruchamia telnet, user root pass ismart12). edit: dodalem downgrade do 4.0.5_0105 jesli ktos ma nowy uboot, ktory wymaga podpisanego firmware. flashowanie wyglada tak: wrzucamy demo_hlc6.bin (lub demo_hlc6_sign.bin) na karte pamieci (fat32) wylac

mod to wspolne dzielo i na pewno by nie istnial w takiej formie bez pracy wlozonej przez nas obydwu. nie mam z tego zadnej kasy. propozycje mialem, ale nie mam takiej potrzeby.

Posted Images

Godzinę temu, artiz_ napisał:

Dzień dobry, clczy ktoś ma ta kamerę u siebie https://allegro.pl/oferta/kamera-ip-xiaomi-mi-home-security-1080p-magnetic-10031376184?utm_medium=app_share&utm_source=facebook 

Interesuje mnie na jakim ona serwerze pracuje ? Polska/Chiny i ew czy może mieć zastosowania na zewnątrz budynku ? Mocowana na parapet okienny- obserwacja samochodu pod blokiem ?

Bardzo w niej mi się podoba że jest mała i nie rzuca się w oczy 😀

Odradzam póki co tą kamerę. Odtwarzanie nagrań przez wady w sofcie to tragedia. Nagrań z karty przy odtwarzaniu po wykryciu ruchu nie działają, jedynie z chmury 9 sekundowe nagrania chodzą sprawnie. Nagrań z ciągłego odtwarzania też nie zawsze mi się odpalają, no i ogólnie nie zawsze można się do niej podłączyć. Próbkę zdjęć z kamerki masz na 192 stronie tego wątku. Jedyny plus, że się dobrze trzyma na tym magnesie u mnie od roku w jednym miejscu odsłonięta na dworze, i wciąż "działa".

15 godzin temu, rezmus napisał:

https://ufile.io/pp4uaf3n

musisz przelaczyc m1s eu na chmure mijia przed dodaniem.

Wykryło b bramkę. Podpiąłem Cube-a. Póki co wszystko wydaje się w porządku. Ona ma czujnik światła? Bo widzę w automatyce możliwość ustawienia akcji w zależności od natężenia. Ale nie widzę opcji żeby sprawdzić bieżący poziom.

• Developer

ma, ale taki sobie jak te stare huby (ciemno/jasno bedzie dzialac). plugin chyba nie ma nigdzie odczytu, moze kiedys sie dorobi.

m1s eu? miales huba wczesniej w apce aqara? jesli tak to robiles po resecie konwersje na mijia, czy od razu udalo sie sparowac w mi home?

• Developer

10x klik i jak powie, ze factory reset to jeszcze dwuklik. bedzie taki dzwiek ding. jak nie bedzie to za chwile odepnij huba, podepnij i jak powie, zeby go podpiac do aqara app to dwuklik. generalnie jak jest przestawiony na mijia to w trybie parowania prosi o podpiecie do mi home app.

• Like 1

Drodzy forumowicze, potrzebuję pomocy z lampką Xiaomi Desk Lamp 1S. Otóż za nic nie mogę jej zmusić do włączania w zapisanym domyślnym trybie (np 2800K, 20% jasności). Za każdym razem, gdy wyłączę lampę i włączę ponownie, ustawia mi ona ostatnio wybrany tryb (np. koncentracja), mimo iż opcja "Automatyczne przywracanie stanu lampy" jest odznaczona.

Próbowałem już żonglować tymi opcjami, ale żadna kombinacja nie daje wymaganego rezultatu:(

Używam wtyczki w wersji 19 z najnowszą dostępna zmodowana wersją Mi Home.

Czy, ktoś z Was może potwierdzić, że opcja "Domyślny stan światła po włączeniu" działa poprawnie?

Dzięki!

Screenshot_20210217-130509_Mi Home.jpg

Edited by witooski

Próbowałem, nadal to samo :(

Wygląda na to, jak gdyby stan domyślny był za każdym razem nadpisywany poprzez wybrany tryb predefiniowany lub ręczna zamianę.

Mimo, iż klikam "Zapisz" i dostaje potwierdzenie poprawnego zapisania stanu domyślnego, po wybraniu dowolnego trybu predefiniowanego, włączeniu lampki i ponownym jej włączeniu, mam ustawienia dokładnie ostatnio wybranego trybu.

Edited by witooski

Ale zaraz. To nie tak. Odznacz wszystkie oocje w stanie domyślnym. Ustaw lampkę według własnych preferencji. Wylacz,po włączeniu powinna się zapalić w takimi stanie jak ja wyłączyłeś 

W razie co to pozostaje zewnętrzny switch i automatyzacja

Edited by piteron

To chyba, nie do końca na tym ma polegać, lub jak to bywa z Chińczykami - lost in translation.

Oto mój scenariusz.

1. Włączam lampę i ustawiam sobie jasność na 20% oraz temperaturę barwową na 2800K.

2. W ustawieniach lampy "Stan Domyślny", zaznaczam pierwszą opcję, aby lampa zawsze włączała się w trybie domyślnym.

3. Klikam Zapisz, aby moje bieżące ustawienia były domyślne.

4. Następnie przechodzę do opcji "Podwójnego kliknięcia przycisku" i wybieram, aby uruchamiał mi tryb "Koncentracja"

5. Wychodzę z ustawień i klikam dwa razy przycisk - lampa włącza mi tryb koncentracja - jest super.

6. Wyłączam lampę raz klikając przycisk.

7. Ponownie ją włączam jednym kliknięciem. Niestety, lampa zamiast się włączyć w trybie domyślnym (2800K, 20%), włącza się w trybie koncentracja.

Według mnie druga opcja, która jest dostępna w ustawieniach "Automatyczne przywracanie stanu lampy" jest dokładnie tym, co powinno realizować w/w sytuację. Ponadto, gdy opcja ta jest włączona, przycisk "Zapisz" znika, co jest logiczne, ponieważ stan lampy jest dynamicznie zapisywany.

Niemniej jednak, u mnie ta opcja jest wyłączona, ponieważ chcę korzystać z konkretnego stanu domyślnego.

Edited by witooski

Dokładnie tak. Jak źródło światła jest wylaczone ale działa w standby to pamięta ostatni stan. Chyba że uruchomi sie tryb nocny itp . Dodatkowo przy przerwie w zasilaniu po oknownym powrocie napięcia lampka pozostanie off

Tak jak pisałem odznaczyć wszystko ze stanu domyślnego (nic nie zapisywać) wtedy lampka będzie się zapalac tak jak została wyłączona

Edited by piteron

@FromWp jest dokładnie tak jak mówisz :)

Przed chwilą sprawdziłem i działa to w ten sposób:

Jeżeli jest zaznaczona opcja przywracania stanu domyślnego i zapiszemy swoje ustawienia, to po wyciągnięciu kabla z lampki i ponownym jego podpięciu, lampka zapali się w "naszym domyślnym" trybie.

Gdy ta opcja zostanie odznaczona, i znów odłączymy, a później podłączymy kabel, to lampa się w ogóle nie zaświeci - trzeba ją ponownie włączyć.

@piteron masz częściowo rację:) Z tym, że zaznaczanie/odznaczanie tych opcji w menu "Stan Domyślny", tyczy się tylko i wyłącznie całkowitego odcięcia zasilania. Niezależnie od tego co tam jest włączone lub nie, lampa ta zawsze zapamiętuje ostatni stan w jakim była wyłączona (zasilanie podpięte cały czas).

Reasumując, według mnie mamy tutaj do czynienia z sytuacją problematycznego tłumaczenia, ponieważ opcje w tym menu mają zastosowanie tylko i wyłącznie do faktu odcięcia zasilania z lampki. Nie mają one żadnego wpływu na włączanie/wyłączanie z przycisku.

Edited by witooski
  • Developer

z tego co pamietam to ta gorna opcja dotyczy tylko tego, czy lampka jest on/off po utracie zasilania. ta druga opcja dotyczy tego, czy lampka ma pamietac ostatnie ustawienia (temperatura/jasnosc) i przywracac po utracie zasilania, czy zawsze przywracac zapisane ustawienia po utracie zasilania (zapisz mozna zapisac swoje). dotyczy to tylko temperatury/jasnosci, bo on/off decyduje gorny suwak.

A czy da się w takim razie wymusić gdzieś w pluginie włączanie lampki z danymi ustawieniami?

Chciałbym, zrobić tak, aby po ustaniu trybu koncentracja, a następnie włączeniu i ponownym włączeniu lampki, ustawiała się ona na moje wybrane ustawienia.

12 minut temu, witooski napisał:

@FromWp jest dokładnie tak jak mówisz :)

Przed chwilą sprawdziłem i działa to w ten sposób:

Jeżeli jest zaznaczona opcja przywracania stanu domyślnego i zapiszemy swoje ustawienia, to po wyciągnięciu kabla z lampki i ponownym jego podpięciu, lampka zapali się w "naszym domyślnym" trybie.

Gdy ta opcja zostanie odznaczona, i znów odłączymy, a później podłączymy kabel, to lampa się w ogóle nie zaświeci - trzeba ją ponownie włączyć.

@piteronopcje w tym menu mają zastosowanie tylko i wyłącznie 

Dokładnie tak samo jest w apce Yeelight. Te opcje dotyczą tylko odciecia i przywrócenia zasilania.