Jump to content
  • Recently Browsing   1 member

[MOD] Xiaomi Home (Mi Home)

rezmus

Recommended Posts

8 godzin temu, killer78 napisał:

jak masz ustawione sceny z termometrem

Chciałem żeby w dzień (6.30-23.30) temp. była 20-21 stopni. W nocy (23.30-6.30 następnego dnia) pomiędzy 19 a 20 stopnia. Dodatkowo dodałem 15 minut włączenia rano o 6.31 niezależnie od temp. i dla bezpieczeństwa w razie błędów żeby się zawsze wyłączył powyżej 22 stopni.Screenshot_2021-02-15-07-32-30-350_com.xiaomi.smarthome.thumb.png.ae15565c9df488b9d675aeb759ad1c9b.png

Screenshot_2021-02-15-07-33-50-645_com.xiaomi.smarthome.thumb.jpg.4cc11a4d414f24989b2992bd3ed1cf6b.jpg

Screenshot_2021-02-15-07-33-10-277_com.xiaomi.smarthome.thumb.jpg.5bacfcc1f4ec7dc62d188b2cc50e6711.jpg

Dzień dobry, clczy ktoś ma ta kamerę u siebie https://allegro.pl/oferta/kamera-ip-xiaomi-mi-home-security-1080p-magnetic-10031376184?utm_medium=app_share&utm_source=facebook 

Interesuje mnie na jakim ona serwerze pracuje ? Polska/Chiny i ew czy może mieć zastosowania na zewnątrz budynku ? Mocowana na parapet okienny- obserwacja samochodu pod blokiem ?

Bardzo w niej mi się podoba że jest mała i nie rzuca się w oczy 😀

Na europejskim, przynajmniej ta sprzedawana oficjalnie (nie wiem czy jest wersja chińska). Teoretycznie IP65 czyli deszcz nie powinien zaszkodzić. Wada to słabe diody podczerwieni, skutecznie oświetlą tylko na 3-4 metry.

Mieszkam na 4 piętrze a na osiedlu dużo się ostatnio dzieje ,szczególnie w nocy znikają różne rzeczy .. szczególnie kołpaki, jaka jest inna alternatywa tej kamery ? Zależy mi na serwerze EU oraz na skromnym wyglądzie ,ma się nie rzucać w oczy (sąsiadów mam b. Ciekawych )

Godzinę temu, artiz_ napisał:

Dzień dobry, clczy ktoś ma ta kamerę u siebie https://allegro.pl/oferta/kamera-ip-xiaomi-mi-home-security-1080p-magnetic-10031376184?utm_medium=app_share&utm_source=facebook 

Interesuje mnie na jakim ona serwerze pracuje ? Polska/Chiny i ew czy może mieć zastosowania na zewnątrz budynku ? Mocowana na parapet okienny- obserwacja samochodu pod blokiem ?

Bardzo w niej mi się podoba że jest mała i nie rzuca się w oczy 😀

Odradzam póki co tą kamerę. Odtwarzanie nagrań przez wady w sofcie to tragedia. Nagrań z karty przy odtwarzaniu po wykryciu ruchu nie działają, jedynie z chmury 9 sekundowe nagrania chodzą sprawnie. Nagrań z ciągłego odtwarzania też nie zawsze mi się odpalają, no i ogólnie nie zawsze można się do niej podłączyć. Próbkę zdjęć z kamerki masz na 192 stronie tego wątku. Jedyny plus, że się dobrze trzyma na tym magnesie u mnie od roku w jednym miejscu odsłonięta na dworze, i wciąż "działa".

15 godzin temu, rezmus napisał:

https://ufile.io/pp4uaf3n

musisz przelaczyc m1s eu na chmure mijia przed dodaniem.

Wykryło b bramkę. Podpiąłem Cube-a. Póki co wszystko wydaje się w porządku. Ona ma czujnik światła? Bo widzę w automatyce możliwość ustawienia akcji w zależności od natężenia. Ale nie widzę opcji żeby sprawdzić bieżący poziom.

• Developer

ma, ale taki sobie jak te stare huby (ciemno/jasno bedzie dzialac). plugin chyba nie ma nigdzie odczytu, moze kiedys sie dorobi.

m1s eu? miales huba wczesniej w apce aqara? jesli tak to robiles po resecie konwersje na mijia, czy od razu udalo sie sparowac w mi home?

• Developer

10x klik i jak powie, ze factory reset to jeszcze dwuklik. bedzie taki dzwiek ding. jak nie bedzie to za chwile odepnij huba, podepnij i jak powie, zeby go podpiac do aqara app to dwuklik. generalnie jak jest przestawiony na mijia to w trybie parowania prosi o podpiecie do mi home app.

• Like 1

Drodzy forumowicze, potrzebuję pomocy z lampką Xiaomi Desk Lamp 1S. Otóż za nic nie mogę jej zmusić do włączania w zapisanym domyślnym trybie (np 2800K, 20% jasności). Za każdym razem, gdy wyłączę lampę i włączę ponownie, ustawia mi ona ostatnio wybrany tryb (np. koncentracja), mimo iż opcja "Automatyczne przywracanie stanu lampy" jest odznaczona.

Próbowałem już żonglować tymi opcjami, ale żadna kombinacja nie daje wymaganego rezultatu:(

Używam wtyczki w wersji 19 z najnowszą dostępna zmodowana wersją Mi Home.

Czy, ktoś z Was może potwierdzić, że opcja "Domyślny stan światła po włączeniu" działa poprawnie?

Dzięki!

Screenshot_20210217-130509_Mi Home.jpg

Edited by witooski