Jump to content
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

[MOD] Xiaomi Home (Mi Home)

Recommended Posts

• Replies 5.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jest to zmodyfikowana aplikacja, która obsługuje wszystkie urządzenia na każdym regionie (z pewnymi wyjatkami), modyfikacje automatyzacji, itp. Aktualna wersja moda vevs do pobrania na dole tej strony https://www.kapiba.ru/2017/11/mi-home.html user: (pusty) haslo: boldem na dole strony z modem (9-12 cyfr)

wszystko robicie na wlasne ryzyko dla chetnych wrzucam firmware do MJSXJ02HL/hlc6 w 2 wersjach. czyste 4.0.5_0105 i lekko zmodyfikowane, ktora umozliwia uruchomienie wlasnego kodu z karty sd podczas startu (run.sh przykladowy uruchamia telnet, user root pass ismart12). edit: dodalem downgrade do 4.0.5_0105 jesli ktos ma nowy uboot, ktory wymaga podpisanego firmware. flashowanie wyglada tak: wrzucamy demo_hlc6.bin (lub demo_hlc6_sign.bin) na karte pamieci (fat32) wylac

mod to wspolne dzielo i na pewno by nie istnial w takiej formie bez pracy wlozonej przez nas obydwu. nie mam z tego zadnej kasy. propozycje mialem, ale nie mam takiej potrzeby.

Posted Images

Ok, podmienilem plik w ścieżce "/storage/emulated/0/Android/data/com.xiaomi.smarthome/files/plugin/install/rn/1000598/1010576/android", zrestartowalem Mi Home i niestety ale plugin się nie ładuje. Pojawia się ikonka czujnika i kropeczki sobie lecą, ale dane się nie pojawiają.

Czy mogę prosić o wskazówkę, co robię nie tak?

Screenshot_20210209-110831_Mi Home.jpg

Ok, działa. Nie wiem dlaczego, ale kopiując przy użyciu Solid Explorer, nie chciało działać. Skopiowałem teraz plik main.bundle przy użyciu komputera i poszło od strzała.

Jeszcze raz pięknie dziękuję za plik i pomoc!

Przy okazji załączam plik main.bundle, który podaje ciśnienie w hPa w zaokrągleniu - bez liczby dziesiętnej. Może komuś się przyda:)

main.bundle

Edited by witooski
  • Like 1

Panowie i Panie, nie wiecie czy listwa Gosund P1 (https://rcpro.pl/product-eng-18659-Smart-power-strip-Gosund-P1.html) działa z Mi Home? 

Nie mogę nigdzie znaleźć informacji na ten temat. Szukając w Mi Home, widzę że można dodać "Gosund Smart Power Strip".

A może znacie jakąś listwę w miarę mała, która można sterować z poziomu Mi Home, najlepiej każdym gniazdem z osobna.

Dzięki!

Edited by witooski

Cześć załoga, cześć @rezmus

Sprawa taka: podłączyłem hub aqary i wszystkie czujniki. Na drzwiach mam ustawiony -> otwiera-> wyślij powiadomienie do urządzenia... No i nie powiadamia :) jakis pomysł?

pytanie drugie, można ustawić włączenie lampki w hubie na 30sec, lecz w pozostałych sekundach światło się nie zapala. Dopiero po pełnej minucie. Jest możliwość przedstawienia tego?

dzięki za pomoc 

Edited by Zolwik89

@Zolwik89 co  do powiadomień to kilka razy było już o tym i to coś udało się ustalić. Mianowicie otrzymywanie powiadomień na urządzenie to totalna loteria. Jeśli przychodzą to do tych którzy mają urządzenia Xiaomi i to też nie jest gwarancją otrzymywania takowych. A do tych którzy mają urządzenia innych marek powiadomienia docierają niezwykle rzadko. Nie ma tu żadnej reguły. Dostajesz to się cieszysz, nie dostajesz to się nie wściekaj bo nic na to nie poradzisz. Życie 

Co do drugiego pytania nie pomogę. Nie mam huba Aqara.

Sprawdź na innym telefonie, jeżeli powiadomienia będą, to szukaj przyczyn w konfiguracji telefonu.

Szczególnie, jak na telefonach xiaomi ludzie usuwają aplikacje systemowe (bo na forach mówili im że jest to bezpieczne), a później jęczą że im powiadomienia nie przychodzą (mi home korzysta na telefonie xiaomi z usług mi push, które zawsze polecają żeby usunąć :] 

@CiekawyŚwiata szczerze powiem, że ze wszystkich wypowiedzi na forum odnośnie powiadomień to nie bardzo pokrywa się z tym co przedstawiasz. Sprawdzanie na innym telefonie- jakim? - co to ma udowodnić jeśli telefony będą kompletnie inne (inna marka,wersja systemu itp itd) A już usuwanie aplikacji systemowych na Xiaomi przez ich właścicieli to już jakaś fantazja totalna niczym nie poparta. Mam kilka telefonów Xiaomi z systemem Global i Eu. Kilkanaście osób które znam ma takowe i nigdy nie spotkałem się z usuwaniem aplikacji Xiaomi w tych telefonach w imię czegokolwiek. Co by to miało wnieść ? Kto coś takiego zrobił i po co? Bardzo jestem ciekaw.

4 godziny temu, Nowak napisał:

@Zolwik89 co  do powiadomień to kilka razy było już o tym i to coś udało się ustalić. Mianowicie otrzymywanie powiadomień na urządzenie to totalna loteria. Jeśli przychodzą to do tych którzy mają urządzenia Xiaomi i to też nie jest gwarancją otrzymywania takowych. A do tych którzy mają urządzenia innych marek powiadomienia docierają niezwykle rzadko. Nie ma tu żadnej reguły. Dostajesz to się cieszysz, nie dostajesz to się nie wściekaj bo nic na to nie poradzisz. Życie 

Co do drugiego pytania nie pomogę. Nie mam huba Aqara.

1 godzinę temu, CiekawyŚwiata napisał:

Sprawdź na innym telefonie, jeżeli powiadomienia będą, to szukaj przyczyn w konfiguracji telefonu.

Szczególnie, jak na telefonach xiaomi ludzie usuwają aplikacje systemowe (bo na forach mówili im że jest to bezpieczne), a później jęczą że im powiadomienia nie przychodzą (mi home korzysta na telefonie xiaomi z usług mi push, które zawsze polecają żeby usunąć :] 

Nie bardzo. 

Jak pisałem powiadomienia utraciłem po zmianie huba, na gatewayu V2 powiadomienia były normalnie przesyłane.

Godzinę temu, Nowak napisał:

@CiekawyŚwiata szczerze powiem, że ze wszystkich wypowiedzi na forum odnośnie powiadomień to nie bardzo pokrywa się z tym co przedstawiasz. Sprawdzanie na innym telefonie- jakim? - co to ma udowodnić jeśli telefony będą kompletnie inne (inna marka,wersja systemu itp itd) A już usuwanie aplikacji systemowych na Xiaomi przez ich właścicieli to już jakaś fantazja totalna niczym nie poparta. Mam kilka telefonów Xiaomi z systemem Global i Eu. Kilkanaście osób które znam ma takowe i nigdy nie spotkałem się z usuwaniem aplikacji Xiaomi w tych telefonach w imię czegokolwiek. Co by to miało wnieść ? Kto coś takiego zrobił i po co? Bardzo jestem ciekaw.

Co ma udowodnić sprawdzenie powiadomień z aplikacji na innym telefonie? Zastanów się, czy na każdym telefonie jest zainstalowany ten sam system, te same wersje usług google, te same opcje oszczędzania baterii. 

Romy publikowane na miuipolska.pl mają właśnie część aplikacji Xiaomi usuniętych, bo podobno drastycznie przyspiesza to też system, podobno. Zawartość przykładowego poniższego tematu może cię też zszokować:

https://miuipolska.pl/forum/topic/46913-usuwanie-aplikacji-systemowych-bez-root-bez-odblokowanego-bootloadera/

Jak ogarniesz te tematy, wtedy podyskutujemy, dlaczego masz problem z powiadomieniami, a ja nie, a przecież rzekomo nasze telefony kompletnie niczym się nie różnią :] 

Bardziej bym obstawiał nie producenta telefonu s bardziej wersję Androida. Miałem Samsung Note 4 z Androidem 6 powiadomienia byly. Miałem Note 8 x Andoidem 8 powiadomienia były. Tersz mamy telefony x Androidem 10 i jest lipa. I to nie tylko z MH ale i x Messengerem Facebookiem a nawet ostatnio powiadomienia z tego forum nie przychodzą ani push ani na maila. Systemy zawsze stockowe,nigdy nie grzebane. Ale za to jak przychodzi ten dzień to powiadomień z MH dostaje w ciągu godziny nawet i 60 sztuk. Najnowsze ok ale zdarzają się takie z przed tygodnia

Witam mam problem z niemodowaną aplikacja i kamera magnetic MJSXJ02HL

Kamera często zacina sie na 91%, wg nie idziwle odtworzyć filmow zapisanych na karcie ani po wifi ani lte.

Obraz z kamery w nocy czasami jest super jasby i wszystko widac a czasami zupelnie ciemny IMG_20210211_193625107.jpg.png.53e4ab99f

IMG_20210211_193744228.jpg.1c83f95f0beb2

W aplikacji podłączone s5max smartmi i czujniki temp/wilg. Wszystko dziala prawidlowo oprócz kamery.

Istnieje jakies rozwiazanie czy z tymi kamerami zawsze będzie problem?

Telefon to lg g6 oraz samsung j6+ na obu ta sama sytuacja

Edited by Thoorop

Połączenie wifi czy Sieć komórkowa?

Serwer CN czy EU?

Mi na CN rzadko kiedy udało się połączyć z kamerą... Po drugie chyba najnowszy firmware 4.09_0112 ma lekkie problemy z łączeniem.

Co do połączenia przez sieć kom. - twój punkt dostępu musisz ustawić na używanie IPv4, a nie jak jest (w Orange przynajmniej) domyślnie IPv6. - jest o tym watek na forum.

Co do jasności - kamera dostosowuje jasność do obrazu, jak widze na 2 screenach jest nieco inaczej ustawiona - światło IR odbija sie od ściany, wiec kamera dostosowuje cały obraz do najjaśniejszego punktu, żeby nie było prześwietlone. Spróbuj ja tak ustawić, żeby blisko obiektywu nie było jasnego punktu (światło, odbicie światła od ściany). 

5 godzin temu, Thoorop napisał:

Kamera często zacina sie na 91%, wg nie idziwle odtworzyć filmow zapisanych na karcie ani po wifi ani lte.

Na razie jedyną metodą jest rezygnacja z karty SD. Mam tą kamerę i też jest problem z odtwarzaniem z SD. Nagrania z darmowej chmury odtwarza bez problemu, ale to tylko 8 sekund po wykryciu ruchu.

To ja wam powiem coś jeszcze bardziej ciekawego. U mnie powiadomienia nie przychodzą w ogóle. Huawei P30 lite od Chińczyków aktualizowany na bieżąco, hub mgl03 i serwer EU. Natomiast jak przelogowalem bramkę na CN by zrobic aktualizacje fv, to nagle powiadomienia zaczęły przychodzić. Oczywiście tylko na czas gdy byłem na CN, podejrzewam że jakieś zaległe które zapamiętała bramka bo przecież wszystkie sceny zostają. Po powrocie na EU dalej jest cisza. Także ja bym samego telefonu tylko nie obwiniał. To tak jakby ktoś chciał więcej zagadek. Mi osobiście te powiadomienia latają kalafiorem, nie ma idą się z tym żyć :)

Co do powiadomień...jak na razie na Xiaomi Redmi Note 9 pro u mnie działają, wczoraj były pewne problemy( kilka powiadomień na tel się nie wyświetliło, kilka było wyświetlone później, w aplikacji widać je było ( powiadomienia kamery i bramy)) ale dzisiaj wszystko Bangla. Mnie się wydaje, że to kwestia sieci i jakości połączenia. Po drugie i siebie w tel na wszystkie kategorie powiadomień aplikacji Xiaomi ustawiłem priorytet wysoki. Po drugie apka musi mieć wyłączone oszczędzanie baterii, wyłączone oszczędzanie danych, i musi być zablokowana w androidzie przed jej wyłączeniem. O ile kojarzę, dla dzialania tego ecsystemu istotna jest ciągłość połączenia urządzenia<-> chmura<-> aplikacja

IMG_20210212_103826.jpg

Screenshot_2021-02-12-10-37-46-739_com.miui.securitycenter.jpg

Edited by MaCkBeTh
Update